/ / دانستنی های دندانپزشکی

invisilagnfreind

یکی از بزرگترین مزایای انتخاب اینویزیلاین نسبت به سایر انواع درمان‌های ارتودنسی این است که اینویزیلاین نسبت به بریس‌های فلزی معمول بسیار کمتر جلب توجه می‌کند. از آن جا که الاینرها به جای فلزهای براق از پلاستیک شفاف ساخته شده‌اند، حتی زمانی که شما ایستاده‌اید و با کسی از نزدیک صحبت می‌کنید، خیلی کمتر به چشم می‌آیند. با این وجود، این بدان معنا نیست که اینویزیلاین بر روابط دوستانه شما تاثیری ندارد.

روابط اجتماعی در صورت داشتن اینویزیلاین

در اینجا فقط به برخی از مواردی که باید در روابط اجتماعی در هنگام داشتن اینویزیلاین بدانید، اشاره می‌کنیم:

اعتماد به نفس بیشتر

اینویزیلاین می‌تواند با صاف کردن دندان‌های شما موجب ایجاد اعتماد به نفس بیشتری گردد. هنگامی که لبخند می‌زنید، می‌خندید و صحبت می‌کنید، دندان‌هایتان می‌توانند یک نگرانی جدی برای کسانی باشد که در خصوص ظاهر خود حساس هستند. لبخند نازیبا می‌تواند به طور جدی به عزت نفس فرد آسیب برساند، باعث کاهش اعتماد به نفس شود و به همین دلیل فرد کمتر قادر به صحبت کردن یا ایجاد ارتباط با کسی که علاقه مند است، خواهد بود. از طرف دیگر، اینویزیلاین می‌تواند این احساس بد و نگرانی شما را در هنگام قرار گذاشتن با کسی که دوست دارید از بین ببرد و شما احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت!

اینویزیلاین نسبت به براکت و سیم توجه کمتری جلب می‌کند

با آن که در مقایسه با سیم‌ها و براکت‌ها ارتودنسی اینویزیلاین توجه کمتری را جلب می‌کند اما در واقع کاملاً نامرئی نیست. این الاینرها از پلاستیک روشن ساخته شده‌اند و با تمیز کردن مناسب آن افراد به سختی متوجه می‌شوند که شما در حال استفاده از اینویزیلاین هستید، اما برخی افراد که آشنا به این نوع الاینرها هستند متوجه اینویزیلاین خواهند شد. افراد آشنا به اینویزیلاین در واقع کسانی هستند که یا قبلاً از آن استفاده کرده‌اند یا در حال استفاده از اینویزیلاین هستند.

اینویزیلاین خود را تمیز نگه دارید

یکی از بزرگترین شکایات در مورد اینویزیلاین این است که نگهدارنده‌ها موجب بوی بد دهان می‌شوند. این مشکل می‌تواند روابط اجتماعی با اینویزیلاین را نه غیر ممکن بلکه سخت کند. بهترین راه برای جلوگیری از بوی بد دهان هنگام استفاده از اینویزیلاین این است که نگهدارنده‌های خود را تمیز نگه دارید. اگر شما فقط اینویزیلاین را از دهان خود درآورید و بدون تمیز کردن مجدداً در دهان خود بگذارید، باکتری‌ها روی آن شروع به رشد خواهند کرد که این مشکل نه تنها برای دهان مضر است بلکه روی روابط اجتماعی شما نیز تأثیر خواهد داشت. اطمینان حاصل کنید که یک برنامه ریزی دقیق برای تمیز کردن اینویزیلاین را دنبال می‌کنید. اگرچه اینویزیلاین مدت زمان زیادی در دهان شما می‌ماند، با این حال باید زمانی که اینویزیلاین را بیرون می‌آورید تا دندان‌های خود را مسواک کنید، آن را نیز تمیز کنید. برای تمیز کردن اینویزیلاین از خمیر دندان استفاده نکنید زیرا خراش‌هایی ایجاد می‌کند که موجب کدر شدن اینویزیلاین می‌گردد و در عین حال کانال‌هایی را ایجاد می‌کند که مکانی برای تجمع و رشد باکتری می‌شوند. با استفاده از محصولات مناسب به صورت روزانه، باکتری‌ها را از بین ببرید و لبخندی زیبا ایجاد کنید.

نتایج روابط اجتماعی شما را آسان‌تر خواهد کرد

اگر چه ممکن است اینویزیلاین در مراحل ابتدایی روابط اجتماعی شما کمی عجیب به نظر برسد، اما در طول زمان و هنگامی که به الاینرهای خود عادت کردید و برنامه ریزی مناسبی برای تمیز کردن آن‌ها انجام دادید، با گذاشتن و برداشتن آن به مرور زمان متوجه صاف شدن دندان‌های خود خواهید شد و بریس‌های نامرئی در واقع روابط اجتماعی شما را بسیار آسان‌تر و جالب‌تر خواهند کرد. با اتمام دورهٔ درمان ارتودنسی و برداشتن اینویزیلاین شما دندان‌های صاف زیباتری خواهید داشت و با اعتماد به نفس بیشتری، حتی در طول دورهٔ درمانی خود ظاهر خواهید شد.