/ / دانستنی های دندانپزشکی

اگر نوجوان شما از لبخند زدن با دندان‌هایش به دلیل ظاهر ناخوشایند آن‌ها ناشی از کجی دندان، نامرتبی یا صاف نبودن دندان‌ها اجتناب نماید، ممکن است در پنهان کردن دندان‌ها و لبخند خود نیز تلاش کند. با صاف شدن دندان‌ها، احتمالاً نوجوان دیگر این احساس را نخواهد داشت. به جای تلاش برای پنهان کردن، فرد به لبخند خود افتخار خواهد کرد. مشکلی که موجب از بین بردن اعتماد به نفس است، می‌تواند به ویژگی مطلوبی تبدیل شود که او تمایل به نشان دادن آن خواهد داشت.

عواملی که با اینویزیلاین می‌توان اعتماد به نفس را بهبود داد

دندان‌های صاف‌تر به معنای مشکلات بهداشت کمتری هستند

اگر دندان‌ها شلوغ هستند، فاصله آن‌ها از یکدیگر زیاد است یا کج هستند، ممکن است تمیز کردن دندان‌ها دشوار گردد، بنابراین سفید و براق نگه داشتن دندان‌ها سخت خواهد شد و این باعث می‌شود که نوجوان تمایلی به لبخند زدن نداشته باشد. اگر فرد در مورد ظاهر لبخند خود آگاهی کافی را داشته باشد، دندان‌های صاف که تمیز کردن آن‌ها آسان‌تر است و باعث می‌شود که نوجوان لثه‌های سالم‌تر و دندان‌های سفیدتر داشته باشد، منجر به افزایش اعتماد به نفس در او خواهد شد.

لبخند زدن موجب افزایش اعتماد به نفس می‌گردد

نه تنها لبخند موجب نشان دادن اعتماد به نفس می‌گردد، بلکه حتی می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند. مطالعات انجام شده نشان داده‌اند که نه تنها زبان بدن افراد دیگر را تحت تأثیر قرار می‌دهد، بلکه حتی روی خود فرد نیز تأثیر خواهد داشت. اگر نوجوان شما اعتماد به نفس پایینی دارد و به ویژه اگر این اعتماد به نفس به ظاهر او وابسته باشد، فراهم کردن شرایطی که ظاهر لبخند او را بهبود دهد می‌تواند به او کمک کند تا این اعتماد به نفس ایجاد شود. لبخند زدن یک روش عالی برای نشان دادن اعتماد به نفس به دیگران است، اما در عین حال موجب افزایش اعتماد به نفس در خود شخص نیز می‌گردد.

استفاده از ارتودنسی نامرئی باعث صاف کردن نامحسوس دندان‌ها می‌گردد

هیچ چیز برای نوجوانی که ممکن است اعتماد به نفس او پایین باشد بدتر از یک درمان ارتودنسی با استفاده از براکت‌های فلزی نیست. اکثر نوجوانان بر این باورند که این براکت‌های فلزی تنها توجه دیگران را به آن‌ها جلب می‌کنند، دقیقاً مثل این که روی دندان‌های آن‌ها فلش‌های فلزی بزرگی جایگذاری شده‌اند که به دندان‌های کج شده اشاره دارند. با وجود این واقعیت که ممکن است هر نوجوان، در مقطعی در طول زمان دبیرستان از بریس استفاده کند اما بسیاری از نوجوانان از این که به دلیل داشتن بریس مورد تمسخر قرار گیرند، می‌ترسند. ارتودنسی نامرئی در نوجوانان به صورت جایگذاری الاینرهای پلاستیکی شفافی است که تقریباً نامرئی هستند و چندان جلب توجه نمی‌کنند.

الاینرهای نامرئی راحت‌تر از بریس‌های فلزی هستند

بخش عمده‌ای از اضطراب مربوط به صاف کردن دندان‌ها در بیمار ناراحتی و گاهی اوقات درد ایجاد شده در حین ارتودنسی است. بیمار تنها در مورد چگونگی ظاهر دندان‌ها نگران هستند بلکه احساس خوبی به دلیل وجود درد در دندان‌ها، لثه‌ها و فک نخواهند داشت. از آنجا که استفاده از اینویزیلاین راحت‌تر است، نوجوانان مجبور نیستند در مورد ظاهر بریس‌های فلزی یا احساس خود در مورد آن‌ها نگران باشند.

نوجوانان از مراجعه به متخصص ارتودنسی نخواهند ترسید

هنگامی که یک نوجوان دارای بریس فلزی است، ممکن است به دلایل مختلف از مراجعه به متخصص ارتودنسی سر باز کند، زیرا فرد می‌داند که این مراجعه تنها ناراحتی به دنبال دارد. برای نوجوانانی که دارای ارتودنسی نامرئی هستند، این موضوع صدق نمی‌کند. مراجعه به متخصص ارتودنسی برای نوجوانانی که دارای اینویزیلاین هستند ناراحت کننده نخواهد بود. در عوض، نوجوانان با اعتماد به نفس بیشتری به متخصص ارتودنسی مراجعه خواهند کرد زیرا می‌دانند که درمان آن‌ها با موفقیت و راحتی بیشتری انجام خواهد شد.

اینویزیلاین یک مانع اجتماعی را از بین می‌برد

بسیاری از نوجوانان دائماً در مورد دندان‌ها و ظاهر آن‌ها نگران هستند. این افراد ممکن است از صحبت کردن با دیگران، مشارکت در فعالیت‌ها و حتی سخنرانی در کلاس صرف نظر کنند زیرا از ظاهر دندان‌های خود رضایت چندانی ندارند. اگر این مشکل برای فرزند نوجوان شما وجود دارد، ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین می‌تواند به راحتی آن را رفع کند!