/ / دانستنی های دندانپزشکی

ممکن است تا زمانی که شما شروع به رزرو زمان عکاسی و فیلمبرداری برای عروسی خود نکرده‌اید، متوجه نامنظمی دندان‌های خود و تمایل به صاف کردن آن‌ها برای داشتن عکس و فیلم‌هایی بهتر نشده باشید. خوشبختانه، چنان چه مانند سایر افراد باشید، ماه‌های عروسی خود را از مدت‌ها قبل برنامه ریزی کرده‌اید. حتی اگر کمتر از شش ماه به زمان عروسی شما مانده باشد، شما فرصت کافی برای صاف کردن دندان‌های خود را خواهید داشت. به محض نامزدی یا حتی زودتر از آن، بهتر است درمان ارتودنسی خود برای صاف کردن دندان‌هایتان را شروع کنید، اما در هر حال هیچ گاه برای رزرو وقت ملاقات با متخصص ارتودنسی خود و مشاوره در خصوص گزینه‌های درمانی و اهدافتان دیر نخواهد بود.

سریع‌ترین راه برای صاف کردن دندان‌ها قبل از زمان عروسی

در ادامه نکاتی برای انتخاب بهترین راه برای صاف کردن دندان قبل از عروسی شما ذکر می‌گردد:

اینویزیلاین

شما احتمالاً در خصوص درمان ارتودنسی اینویزیلاین اطلاعاتی دارید. اگر شما به دنبال یکی از بهترین راه‌ها برای صاف کردن دندان‌هایتان (در هر زمان، نه فقط قبل از عروسی خود) هستید، می‌توانید ارتودنسی اینویزیلاین را مورد بررسی قرار دهید.
استفاده از بریس به عنوان یک نوجوان، زمانی که همه دوستان شما از آن استفاده می‌کنند، یک مورد است و جایگذاری آن‌ها زمانی که شما بزرگسال هستید و در حال برنامه ریزی عروسی، کاملاً موضوعی متفاوت است. شما ممکن است احساس نا امنی و عصبی بودن داشته باشید، و گاهی اوقات استفاده از بریس به تنهایی می‌تواند احساسات منفی را برانگیزد (هر چند این موضوع برای همه افراد صدق نمی‌کند). اینویزیلاین می‌تواند با توجه به مشکل فرد بیماری گزینه‌ای مناسب برای صاف کردن دندان در افرادی باشد که می‌خواهند دندان‌های خود را صاف کنند اما تمایلی به داشتن براکت‌های فلزی و سیم‌ها ندارند، در عین حال که مدت زمان درمان برای هر دو نوع (اینویزیلاین و بریس‌های فلزی) یکسان خواهد بود. همچنین راه‌هایی مانند مراقبت از دندان‌ها و الاینرهای وجود دارند که شما می‌توانید با رعایت آن‌ها دوره درمان را کوتاه‌تر نمایید. اگر از دستورالعمل‌های ارتودنسی خود پیروی کنید، خواهید دید که این نوع روش (استفاده از اینویزیلاین) یک درمان نسبتاً سریع است. استفاده از اینویزیلاین دوازده تا هجده ماه قبل از عروسی شما معمولاً به این معنی است که شما زمان زیادی را برای پایان دادن به درمان خود قبل از روز عروسی دارید. دوران نامزدی معمولاً برای اکثر افراد حدود چهارده ماه طول می‌کشد که فقط اندکی کوتاهتر از میانگین زمان درمان با اینویزیلاین است.

بریس‌ها

چنان چه پول زیادی را برای مراسم عروسی خود کنار گذاشته‌اید، بریس ممکن است انتخابی اقتصادی‌تر باشد. همانند اینویزیلاین شما می‌توانید پس از برگزاری مراسم نامزدی خود از بریس استفاده کنید و پیش از روز عروسی آن‌ها را بردارید. همه این موارد به نوع درمان شما، چگونگی مطابقت با دستورالعمل‌های ارتودنسی شما و این که شما به دنبال چه نوع درمان‌های اضافه‌ای هستید، بستگی دارد.

کدام درمان برای من بهتر است؟

این که کدام گزینهٔ درمانی برای صاف کردن دندان‌های شما بهتر است به اهداف شما و از همه مهم‌تر زمان مراسم عروسی شما بستگی دارد. راه‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید درمان خود را تسریع کنید، اما اگر دوره درمانی شما بیشتر از زمان رسیدن به مراسم عروسی طول می‌کشد، ممکن است استفاده از اینویزیلاین گزینه بهتری باشد (زیرا تجهیزات ارتودنسی شما روی دندان‌ها در عکس مشخص نخواهد شد). با این حال، اگر شما در خصوص درمان ارتودنسی خود با متخصص ارتودنسی مشاوره کردید و او زمان درآوردن بریس‌ها را حدود یک سال تخمین زد، در حالی که شما 14 ماه تا مراسم عروسی خود فرصت دارید، جایگذاری بریس می‌تواند یک گزینهٔ مطلوب برای شما باشد!