/ / دانستنی های دندانپزشکی

اگر نوجوان شما در طول تابستان از بریس استفاده می‌کند، احتمالا با شروع مدارس با بریس به مدرسه خواهند رفت. داشتن بریس در طول تعطیلات، یک چیز است و داشتن بریس در طول سال تحصیلی، مسئله کاملا متفاوتی می‌باشد. اگر نوجوان شما به تازگی سال تحصیلی را شروع کرده باشد یا در شرف رفتن به مدرسه باشد، ممکن است درباره چگونگی انطباق با برنامه کلاس و فعالیت‌های اضافی در کلاس با داشتن بریس، نگرانی داشته باشد. چه تنها به دنبال از بین بردن ترس او و چه در صدد جمع آوری یک بسته مربوط به انواع مشکلات بریس برای کمک به او باشید، در اینجا به چیزی که نیاز دارید پرداخته شده است.

اطمینان حاصل کنید که یک بسته مراقبت از بریس به همراه دارید

کیت مراقبت از بریس چیست؟ این کیت، یک کیف یا کیسه‌ای از وسایلی است که ممکن است برای تمیز کردن و راحت نمودن بریس در طول روز مدرسه لازم باشد. یک کیت شامل مسواک و خمیر دندان، نخ دندان، و شاید حتی یک آینه کوچک می‌باشد، این کیت برای مواردی مناسب است که می‌خواهید بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ چیزی در بین بریس‌ها وجود ندارد، اما زمان لازم برای رفتن به سمت دستشویی قبل از شروع کلاس را ندارید. اگر بریس‌ها به کش دندان نیاز داشته باشند، همراه داشتن چند کش اضافی نیز فکر خوبی است، و همچنین مقداری از موم‌هایی که متخصصین ارتودنسی به شما می‌دهد، تا بتوانید بر روی هر براکت یا سیم قرار دهید. این موارد اساسا تمام چیزهایی است که شما برای رفع هر گونه مشکل با بریس خود، حداقل تا زمانی که به خانه بازگردید، نیاز خواهید داشت.

ناهار ساده همراه ببرید

مگر در صورتی که مدرسه شما برنامه ناهار را فراهم می‌کند (که در آن صورت مسئولیت فرزندان شما می‌باشد که مطمئن شوند غذایی که می‌خورند به بریس‌هایشان آسیب نمی‌رساند)، لازم است اطمینان حاصل کنید که ناهارتان مطابق با محدودیت‌های لازم می‌باشد. این بخش می‌تواند یکی از قسمت‌های دلسرد کننده در استفاده از بریس باشد، اما هنوز هم ناهارهای مختلفی وجود دارد که شما دوست خواهید داشت. فقط مطمئن شوید که هویج خام، سیب کامل، آجیل، چیپس و یا تکه‌های بزرگ گوشت در منوی غذاییتان نباشد. همچنین بهتر است به خود یادآوری کنید که از جویدن یخ و تنقلات چسبنده به دندان مانند تافی یا کارامل اجتناب کنید. همچنین لازم است هنگام تهیه یک ساندویچ از نان سفت استفاده نکنید.

بطری آب را فراموش نکنید

مصرف آب کافی برای سلامتی ضروری است، اما هنگامی که شما از بریس استفاه می‌کنید، این امر بسیار مهم‌تر می‌باشد. نوشیدن آب فراوان نه تنها به پاک کردن مواد غذایی که ممکن است در اطراف براکت‌ها و یا زیر سیم‌ها پنهان شده باشد، کمک می‌کند بلکه اسید غذاهایی که می‌خورید را خنثی می‌کند، که دهان شما را سالم‌تر نگه می‌دارد. داشتن یک بطری آب در کوله پشتی بهترین راه برای تشویق به نوشیدن آب است و از بلند شدن و ترک کلاس در زمانی که به نوشیدنی نیاز دارید، راحت‌تر است. بطری‌های آب یک‌ بار مصرف گزینه خوبی هستند، اما یک بطری آب مجددا قابل استفاده، احتمالا بهترین انتخاب می‌باشد. این کار هم برای محیط زیست و هم برای شما بهتر است.

یک محافظ دهان جدید برای ورزش کردن تهیه کنید

محافظ دهانی که شما در سال گذشته برای فوتبال کردن استفاده می‌کرده‌اید، اکنون با داشتن بریس مناسب نخواهد بود. وقت آن است که یک محافظ جدید تهیه کنید. در هر ورزشی که باعث صدمه به دهان شود، معمولا نیاز است که بازيکنان از محافظ دهان استفاده کنند. این ورزش ممکن است فوتبال، بسکتبال، والیبال و غیره باشد. اگر مردد هستید که شما نیاز به یک محافظ دهان دارد یا خیر، باید یک نمونه در دسترس و آماده داشته باشید، تا نگران رفتن یا نرفتن به باز نباشید.

به آنها مراقبت‌های خاصی ارائه دهید

بازگشت به مدرسه به همراه بریس کار سختی است. در تابستان بیشتر کودکان فقط دوستان خود را می‌بینند. بازگشت اجباری به راهروهای یک مدرسه که در آن بچه‌ها ممکن است خشونت داشته باشند، برای شما و نوجوان‌تان دشوار است. دادن غذای مراقبتی کوچک مانند میلک شیک یا اسموتی به آن‌ها، مخصوصا در روزهایی که تنظیم بریس باید انجام شود، می‌تواند یک اقدام عالی باشد. سایر موارد می‌تواند شامل کمی بستنی (به شرطی که حاوی آجیل نباشد) و یا مقداری پودینگ باشد. حتی یک برش کوچک کیک ممکن است راه خوبی باشد. بریس‌ها یک دوره انتقال بزرگ برای نوجوانان شما به حساب می‌آید و اگرچه باید مدت زمان نسبتا کوتاهی از آن استفاه کنند (به خصوص در مقایسه با مدت زمانی که آنها قادر به لذت بردن از دندان‌های صاف و سالم خواهند بود)، ولی ممکن است این زمان یک دوره آزاردهنده باشد.

به آنها اطمینان دهید که تنها نیستند

سی سال پیش، ممکن بود تنها تعداد کمی از کودکان مدرسه‌ای از بریس استفاده کنند. در حال حاضر، ممکن است بخش بزرگی از کلاس فرزندتان از بریس استفاده کنند یا اخیرا استفاده می‌کرده‌اند. ممکن است کودکان احساس کنند که به خاطر استفاده از بریس از همکلاسی‌های‌شان جدا شده‌اند، اما حقیقت این است که بیشتر دوستانشان نیز احتمالا از بریس استفاده می‌کنند. آنها نباید از لبخند زدن و خندیدن احساس خجالت داشته باشند. در حقیقت، تعداد کمی از افراد متوجه هستند که آنها از بریس استفاده می‌کنند. بریس‌های کنونی بسیار نازک‌تر و محکم‌تر از براکت‌هایی هستند که ده سال پیش مورد استفاده قرار می‌گرفتند. آن‌ها را تشویق کنید که اجازه ندهند که بریس آن‌ها را از اجتماع دور کند.