/ / دانستنی های دندانپزشکی

goodage

بسیاری از نوجوانان، به ویژه کسانی که باید درمان ارتودنسی خود را با استفاده از بریس‌ها شروع کنند، ممکن است اعتقاد داشته باشند که هیچ زمان مناسبی برای انجام این درمان و استفاده از بریس وجود ندارد. اگر باید این درمان ارتودنسی را انجام دهید، می‌توان گفت بنابر چند دلیل زیر تابستان ممکن است بهترین زمان برای استفاده از بریس باشد:

زمان تنظیم

یک دورهٔ تنظیم و سازگاری در زمانی که از بریس استفاده می‌کنید وجود دارد. دهان شما باید با وسیله‌ای جدید که در آن کار گذاشته می‌شود سازگار و تنظیم گردد. بریس ممکن است صحبت کردن و خوردن را برای فرد بیمار دشوار کنند. شما باید دوباره یاد بگیرید چگونه برخی از اساسی‌ترین وظایفی که با دهان خود انجام می‌دادید اکنون با شیوه‌ای دیگر اعمال کنید. تلاش برای یادگیری این مسائل در طول سال تحصیلی می‌تواند موجب ایجاد استرس بیشتر در نوجوانان هنگام استفاده از بریس گردد. در طول تابستان، شما می‌توانید مدت چند روز را به سازگار کردن خود با بریس‌های جدید اختصاص دهید. اگر شما کمی دچار ناراحتی شده‌اید یا هنوز هم سعی می‌کنید بدون هیچ گونه مشکلی در حین استفاده از بریس غذا بخورید، تابستان زمان مناسبی است که شما می‌توانید هر دو این موارد را بدون نیاز به نگرانی در مورد فعالیت‌های اضافی در برنامه‌های درسی و مدرسه مدیریت و رفع کنید.

مسئولیت‌های کمتر

چنان چه در تابستان کار بخصوصی نداشته باشید، احتمالاً مسئولیت‌های نسبتاً کمتری نسبت به سال تحصیلی خواهید داشت. هیچ گونه تکالیفی برای انجام دادن وجود ندارند، و هیچ پروژه‌ای نیست که نگران آن باشید. داشتن بریس امری استرسزا است و می‌تواند به خصوص در چند روز اول بعد از این که کار گذاشته شدند، ناراحت کننده باشند. شروع درمان ارتودنسی با استفاده از بریس در طول تابستان به این معنی است که شما می‌توانید با این ناراحتی در خانه مقابله کنید، از خنکی محیط خانه و غذاهایی که متخصص ارتودنسی توصیه می‌کند، لذت ببرید و بدون نیاز به نگرانی در مورد مسئولیت‌های خود، با این درمان جدید سازگار شوید. شما می‌توانید درمان خود را چند ماه قبل از شروع مجدد مسئولیت‌های جدی خود شروع کنید.

زمانی بهتر برای رزرو جلسات درمانی

در عین حال که روند درمانی خود را تنظیم کرده و با متخصص ارتودنسی خود برای جلسات درمانی برنامه ریزی می‌کنید، تابستان ممکن است بهترین زمان برای استفاده از بریس باشد. از آنجا که برای کار گذاشتن بریس به چند جلسه متعدد و پشت سر هم احتیاج دارید، با انجام این کار در تابستان دیگر لازم نیست که از هیچ کلاس درسی غافل شوید. با آن که برخی از مدارس در این خصوص مشکلی ندارند اما اگر به طور مرتب تعدادی از کلاس‌ها را به دلیل وقت ملاقات با متخصص ارتودنسب خود از دست بدهید یا تنها مجبور شوید که در زمان ناهار به جلسات درمانی بروید، این موضوع دردسر ساز خواهد شد. اگر بتوانید بدون این که نگرانی در مورد از دست دادن کلاس‌های خود داشته باشید، برنامهٔ درمانی خود را تنظیم کنید، مسلماً راحت‌تر خواهید بود. با شروع مدرسه، شما نیز نیاز چندانی به ملاقات با متخصص ارتودنسی نخواهید داشت و می‌توانید جلسات ملاقات خود را طوری ترتیب دهید که در کارهای شما اختلالی ایجاد نگردد.

آسودگی بیشتر

در طول سال تحصیلی، ممکن است کلینیک بسیاری از متخصصان ارتودنسی شلوغ باشد، و این امر باعث ایجاد مشکلاتی در درمان شما می‌شود، به خصوص اگر سعی کنید که جلسات درمانی خود را با توجه به زمان محدودی که در مدرسه دارید با ساعات کاری کلینیک وفق دهید. اما در تابستان بسیاری از کلینیک‌ها دارای زمان و امکانات بیشتری هستند، به خصوص به این دلیل که بسیاری از بیماران ممکن است در سفر یا در تعطیلات باشند. تابستان بهترین زمان برای انجام ارتودنسی و کار گذاشتن بریس است به خصوص اگر معمولاً وقت متخصص ارتودنسی شما پر و رزرو شده است.

استفاده از بریس در تابستان بازگشت به مدرسه را آسان‌تر می‌کند

یکی دیگر از دلایلی که تابستان را تبدیل به بهترین زمان ممکن برای کار گذاشتن بریس می‌کند این است که نه تنها شما فرصت کافی برای سازگار شدن با بریس خواهید داشت بلکه حتی با شروع مدرسه دوستان و همسالان شما نیز چندان متوجه این موضوع نخواهند شد. در طول زمان مدرسه اگر یک روز بدون بریس باشید و روز دیگر با بریس سر کلاس‌های خود حاضر شوید، این تغییر بسیار قابل توجه خواهد بود. در صورتی که اگر شما در طول تابستان بریس را استفاده کنید، دوستان شما با این ظاهر جدید سازگار خواهند شد و احتمالاً دیگران حتی به یاد نمی‌آورند که قبل از تابستان از بریس استفاده نمی‌کردید. اگر شما نگران ظاهر بریس و تغییراتی که ایجاد می‌کند هستید، تابستان بهترین زمان ممکن برای کار گذاشتن آن است.

زمان بیشتری برای توجه به تمیز کردن بریس خواهید داشت

هنگامی که از بریس استفاده می‌کنید، نحوه صحیح مسواک زدن شما کاملاً متفاوت خواهد بود. هنگامی که بعد از گذراندن یک روز از مدرسه و فعالیت‌های تحصیلی و تکالیف اضافی خسته می‌شوید، ممکن است انگیزه‌ای برای انجام مراقبت‌های لازم و تمیز کردن صحیح بریس و دندان‌های خود را نداشته باشید. در صورتی که در طول تابستان، زمان بیشتری را در صبح و عصر برای رسیدگی به دندان‌هایتان و تمیز کردن و مسواک زدن آن‌ها خواهید داشت. همچنین شما راحتی و آزادی بیشتری در هنگام مسواک زدن دندان‌ها و بریس خود در طول روز خواهید داشت، مسئله‌ای که ممکن است در مدرسه قادر به انجام آن نباشید.