ارتودنسی با براکت فلزی و سرامیکی چه تفاوتی دارد؟

براکت فلزی ارتودنسی

تفاوت های انجام ارتودنسی با براکت فلزی و سرامیکی موضوعی است که دائما توسط بیماران سئوال می شود در حالی که این دو گزینه درمانی شباهت های زیادی با یکدیگر دارند.

ارتودنسی با براکت فلزی چیست؟

براکت های فلزی هنوز هم یکی از رایج ترین و موثرترین روش های ارتودنسی می باشند؛ این روش با استفاده از یک سری براکت های استیل ضد زنگ ، سیم های فلزی نازک و نوارهای ظریف یا با رنگ روشن ، به صاف کردن دندان ها و اصلاح به هم ریختگی دندان ها کمک می کنند.

براکت های فلزی حدود ۱۰۰ سال است که مورد استفاده قرار می گیرند ، اما در طول زمان تکامل یافته اند تا کوچکتر و مؤثرتر باشند. ماهیت محکم این درمان ارتودنسی ثابت به معنای این است که آنها می توانند حرکات پیچیده تری برای دندان ها انجام دهند و در بسیاری از موارد انتخاب بهتری هستند.

براکت سرامیکی چیست؟

همانطور که از نام این محصول پیداست ، براکت سرامیکی همانند براکت فلزی می باشد، به جز اینکه از مواد چینی دندانپزشکی به جای استیل ساخته شده اند. به واسطه رنگ شفاف این براکت ظاهر آنها تقریباً نامرئی است و معمولاً به عنوان براکت شفاف شناخته می شود و یک انتخاب محبوب در بین بزرگسالان می باشد.

براکت سرامیکی و فلزی یک روش را برای درمان انجام میدهند ، در واقع به همان روش عمل می کنند ، اگرچه زمان درمان به دلیل اصطکاک اضافی در سیستم ممکن است طولانی تر باشد. با این حال ، آنها قادر به درمان همان نوع ناصافی های پیچیده هستند و به اصلاح به هم ریختگی دندان ها کمک می کنند.

ارتودنسی با براکت فلزی و سرامیکی

براکت سرامیکی به ویژه در بین بزرگسالانی که به دنبال گزینه درمانی با دید کمتری نسبت به براکت سنتی هستند ، بسیار مورد توجه قرار می گیرند؛ استفاده از محصولات شفاف یا رنگ دندان در وسایل و لوازم ارتودنسی باعث افزایش تمایل بزرگسالان به شروع درمان ارتودنسی می باشد، علاوه بر این ، اگر حساسیت به فلز دارید ، ممکن است براکت سرامیکی گزینه بهتری باشد.

آیا هزینه براکت فلزی همانند براکت سرامیکی است؟

به دلیل متغیر بودن قیمت مواد ، براکت های سرامیکی معمولاً هزینه بیشتری نسبت به همتای فلزی خود دارند. با این حال ، تفاوت بین دو گزینه درمانی ممکن است معنی دار نباشد. بسته به میزان درمان مورد نیاز ، ممکن است در هر مکانی بین ۶ ماه تا دو سال باشد. مدت زمان معالجه شما براساس پیچیدگی مورد و نه نوع دستگاه مورد استفاده تصمیم گرفته می شود.

ارتودنسی با براکت فلزی و سرامیکی به هیچ وجه تنها گزینه های درمانی در دسترس نیستند ، اما برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد اینکه به بهترین وجه نیاز و بودجه شما را برآورده می کند ، بهتر است با یک متخصص ارتودنسی قرار ملاقات داشته باشید.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.