/ / دانستنی های دندانپزشکی
ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی روش نامرئی برای صاف کردن دندان ها بدون سیم کشی دندان است است. ارتودنسی نامرئی با استفاده از یک سری پلاک های شفاف و متحرک، به تدریج دندان ها را بدون سیم و فلز صاف می کند.

ارتودنسی نامرئی چگونه کار می کند؟

ارتودنسی نامرئی از تکنولوژی تصویربرداری کامپیوتری 3 بعدی استفاده می کند تا طرح کامل درمان را از موقعیت اولیه به موقعیت مطلوب نهایی نشان دهد که از طریق آن مجموعه ای از “aligner” های سفارشی ساخته می شود. هر “aligner” بمدت یک هفته استفاده میشود و تری بعدی جایگزین می شود تا موقعیت نهایی به دست آید.

مزایای اصلی ارتودنسی نامرئی چیست؟

نحوه قرار دادن ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی شفاف است. شما بدون هیچ مشکلی می توانید دندان هایتان را مرتب کنید. ارتودنسی نامرئی قابل برداشتن است برخلاف براکت ها ، شما می توانید در طول درمان هر چیزی را که می خواهید بخورید. شما همچنین می توانید به طور معمول برای حفظ بهداشت دهان و دندان پلاک ها در اورید .

ارتودنسی نامرئی راحت است هیچ گونه فلز یا سیم فلزی و براکتی برای ایجاد حساسیت دهان وجود ندارد.

ارتودنسی نامرئی شما را قادر می سازد تا قبل از شروع برنامه درمان مجازی خود را مشاهده کنید تا بتوانید ببینید که چگونه دندان ها مرتب می شوند.

ارتودنسی نامرئی از چه چیزی ساخته شده؟

Aligners ساخته شده از پلاستیک شفاف و مقاوم پزشکی است که پلاک یا الاینر شفاف و شبیه به پلاک سفید کننده دندان هستند، اما سفارشی ساخته شده و مناسب برای حرکت دندان است.

آیا این یک روش جدید برای صاف کردن دندان است؟

سالهاست که ارتودنتیست ها و دندانپزشکان از وسایل ارتودنسی متحرک جهت درمان محدود استفاده می کنند. امروزه، با استفاده از تکنولوژی کامپیوتر و تولید سفارشی، ارتودنسی نامرئی طیف وسیعی از موارد را با دقت بیشتری درمان میکند.

تعداد بیماران درمان شده با ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

در سراسر جهان، تقریبا 250،000 بیمار با ارتودنسی نامرئی درمان شده اند. این تعداد روزانه رشد می کند.

آیا پزشکان برای استفاده از ارتودنسی نامرئی نیاز به آموزش ویژه دارند؟

در حالی که ارتودنسی نامرئی می تواند با تقریبا هر فلسفه درمان مورد استفاده قرار گیرد، آموزش های خاصی مورد نیاز است.

چگونه ارتودنسی نامرئی به طور موثر دندان ها را حرکت می دهد؟

مثل براکت ها و سیم های قرار داده شده روی فک بالا و پایین، ارتودنسی نامرئی، دندان ها را از طریق قرار دادن نیروی کنترل شده روی دندان حرکت می دهند.
تفاوت اصلی این است که ارتودنسی نامرئی نه تنها نیروها را کنترل می کند بلکه زمان درمان و نیرو را کنترل می کند. در هر مرحله فقط دندان های خاصی مجاز به حرکت می باشند و این حرکات توسط برنامه درمان ارتودنسی برای این مرحله مشخص تعیین می شود. این نتیجه یک سیستم تحویل نیروی کارآمد است.