افزایش اعتماد به نفس با ارتودنسی دندان

یکی از تحقیقات اخیر تلاش کرده است تا دریابد چرا افراد تمایل به ردیف کردن دندان‌های خود دارند و چگونه زندگی آن‌ها پس از درمان تغییر می‌کند. پژوهشگران روی بیش از دو هزار نفر در سن هجده سالگی مطالعه کردند تا ببینند که چطور ردیف کردن دندان‌ها روی اعتماد به نفس و هر قسمت از زندگی آن‌ها، از جمله شغل، زندگی اجتماعی و شادی فردی تأثیر می‌گذارند. در ادامه برخی از مهمترین یافته‌های این تحقیق گزارش شده است.

فهرست عناوین

اثر ارتودنسی بر اعتماد به نفس

هفتاد درصد از افراد معتقدند که ایجاد یک تغییر در ظاهر باعث افزایش اعتماد به نفس آنها شده است

این آمار به چه معناست؟ این یافته بدان معنی است که با وجود انجام ندادن هیچ گونه تغییر دیگری در ظاهر این افراد، ردیف کردن دندان‌ها به تنهایی موجب افزایش اعتماد به نفس آن‌ها شده است. داشتن دندان‌های مرتب یک راه عالی برای افزایش اعتماد به نفس است، بدون اینکه نیاز به انجام تغییرات دیگری در ظاهر خود داشته باشید.

تعداد زیادی از افراد معتقدند که افزایش اعتماد به نفس موجب شادتر شدن، جذابیت و موفقیت بیشتر آن‌ها شده است

حدود شصت درصد از افراد پاسخ داده‌اند که با ردیف شدن دندان‌ها، آن‌ها شادتر شده‌اند. حدود نیمی از افراد احساس جذابیت و موفقیت بیشتر داشتند و چهل درصد عقیده داشتند که مردم فکر می‌کنند آن‌ها افرادی باهوش‌تر هستند. ردیف کردن دندان‌ها چگونه باعث ایجاد این احساسات می‌شوند؟ افرادی که لبخند می‌زنند و دندان‌های مرتبی دارند، طبیعتاً دوستانه‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌آیند. این افراد با اعتماد به نفس به نظر می‌آیند و به این ترتیب ویژگی‌های خاص‌تر و مطمئن‌تری را در آن‌ها خواهیم یافت.

تقریباً هر شرکت کننده در این مطالعه اعتقاد داشت که دندان‌های مرتب بخشی جدایی ناپذیر از اعتماد به نفس آن‌هاست

اگر چه ممکن است که دندان‌های مرتب تنها عامل اعتماد به نفس شما نباشد، اما ۹۲ درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی گزارش دادند که پس از ردیف کردن دندان‌هایشان، اعتماد به نفس بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده‌اند. برای افرادی که به دلیل نامرتب بودن دندان‌هایشان از یک لبخند با اعتماد به نفس محرومند، استفاده از بریس یا ارتودنسی نامرئی می‌تواند موجب افزایش اعتماد به نفس در آن‌ها گردد.

بیشتر افراد معتقدند  که ردیف کردن دندان‌ها یکی از مهمترین کارهایی بوده که تا به حال انجام داده‌اند

تقریباً ۸۰ درصد مردم پاسخ داده‌اند که ردیف کردن دندان‌ها یکی از مهم‌ترین درمان‌هایی است که تا به حال انجام داده‌اند. این بدان معنی است که اکثریت قریب به اتفاق افراد درمان ارتودنسی دندان‌های خود را نه تنها ارزشمند دانسته‌اند، بلکه آن را به صورت یکی از مهمترین درمان‌هایی که تا کنون انجام داده‌اند، عنوان کرده‌اند. ردیف کردن دندان‌ها می‌تواند به طرز چشمگیری آن چه در مورد ظاهر خود فکر می‌کنید و آنچه که توسط دیگران مشاهده می‌شود را تغییر دهد. این آمار ثابت می‌کند که داشتن یک لبخند زیبا نه تنها روی دیگران تأثیر می‌گذارد، بلکه افکار شما در مورد ظاهر خودتان را نیز تغییر خواهد داد.

اغلب افراد اذعان داشتند که دندان‌های مرتب، اعتماد به نفس لازم برای انجام کاری که قبلاً انجام نداده بودند، را به آن‌ها داده است

باز هم، حدود ۸۰ درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند، پاسخ دادند که پس از ردیف کردن دندان‌ها کاری را انجام داده‌اند که پیش از آن اعتماد به نفس لازم برای انجام آن را نداشته‌اند. اعتماد به نفسی را که با یک لبخند شاد و زیبا به دست می‌آورید، چیزی است که نمی‌توان دست کم گرفت و نمی‌توان آن را با چیز دیگری جایگزین کرد. اگر کاری هست که در انجام دادن آن تردید دارید، شاید ردیف کردن دندان‌هایتان راهی برای به دست آوردن اعتماد به نفس برای انجام آن باشد.

حدود یک سوم افراد معتقدند که دندان‌های مرتب به آن‌ها کمک می‌کند تا به هدف دلخواه خود برسند

فراتر از این که به سادگی یک لبخند با اعتماد به نفس را به دست آورید، با ردیف کردن دندان‌های خود قادر به دستیابی به اهداف دیگری هستید که پیش از این و بدون انجام این کار نمی‌توانستید به آن برسید. این اهداف ممکن است شامل به دست آوردن روابط طولانی مدت، پیدا کردن یک شغل جدید یا حتی شروع یک کسب و کار برای خود باشد. اگر از رسیدن به یک هدف عقب مانده‌اید، انجام درمان ارتودنسی و ردیف کردن دندان‌های خود شاید نقطهٔ خوبی برای شروع آن باشد.

سه چهارم افراد دارای حداقل یک تجربهٔ مثبت پس از ردیف کردن دندان‌های خود بودند

۷۵ درصد از مردم دارای حداقل یک تجربه مثبت در رابطه با ردیف کردن دندان‌های خود بودند. اگر مطمئن هستید که خواهان دندان‌هایی صاف‌تر هستید، آیا این خواسته به تنهایی یک انگیزه برای انجام دادن این درمان نیست؟ داشتن نکات مثبت بیشتر در زندگی همیشه خوب است و شما می‌توانید آن را با ردیف کردن دندان‌هایتان به دست آورید. از آن جا که امروزه روش‌های مختلفی برای ردیف کردن دندان‌ها با استفاده از درمان ارتودنسی وجود دارد، واقعاً هیچ دلیلی برای انجام ندادن این کار نخواهید داشت.

پس از مشکل افزایش وزن، مشکلات مرتبط با دندان‌ها دومین عامل احساس ناامنی در بین افراد است

چگونه ظاهر دندان‌هایتان می‌تواند عاملی برای احساس ناامنی شما باشد. حتی اگر شما ظاهر خود را دوست داشته باشید، ممکن است از کجی دندان‌های خود خجالت بکشید. حتی ظاهر دندان‌های شما در مدرسه ممکن است عاملی برای تمسخر دیگران باشد. معمولاً افراد نسبت به ظاهر دندان‌های خود حساس‌تر از موارد دیگر مثلاً شخصیت یا قد خود هستند! اگر تا به حال در مورد دندان‌هایتان دچار احساس بدی شده‌اید، یا به دلیل تمسخر دیگران یا تنها به این دلیل که ظاهر آن‌ها را دوست ندارید، می‌توانید با ردیف کردن دندان‌های خود با استفاده از درمان‌های ارتودنسی این مشکل را درمان کنید.

داشتن دندان‌های صاف به شما اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد. هنگامی که شما اعتماد به نفس بیشتری دارید، توانایی بیشتری نیز در انجام دادن کارهای خود خواهید داشت به طور مثال صحبت کردن با فردی که دوست دارید، مصاحبه برای یک شغل یا حتی شروع یک کسب و کار جدید برای خود. لبخند فقط باعث ایجاد اعتماد به نفس بیشتر در افراد نمی‌شود. وقتی ما می‌توانیم بدون نگرانی در مورد چگونگی ظاهر دندان‌هایمان لبخند بزنیم، در واقع اعتماد به نفس بیشتری داریم. لبخند زدن فقط در ظاهر شادی شما را بیان نمی‌کند، بلکه از درون شما را خوشحال می‌کند. مزایای زیادی برای داشتن دندان‌های صاف وجود دارد! اگر در مورد ردیف کردن دندان‌های خود فکر کرده‌اید، اکنون وقت آن است که به سراغ درمان ارتودنسی بروید.

امتیاز نوشته از نظر شما چند است؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.