زیبا کردن لبخند (بلیچینگ و کامپوزیت باندینگ) بعد از ارتودنسی

بعد از ارتودنسی

زیبا کردن لبخند بعد از ارتودنسی

بسیاری از افراد به دنبال داشتن لبخندی زیبا پس از درمان ارتودنسی هستند و تمایل دارند بدانند که آیا قادر به بهبود لبخند جدید خود با سفید کردن دندان‌ها یا کامپوزیت باندینگ هستند یا خیر. پس از انجام تمامی این تلاش‌ها، داشتن دندان‌ها و لبخندی زیبا آن گونه که تمایل دارید، احساسی طبیعی به نظر می‌رسد.

راه‌های متعددی برای زیبا کردن لبخند شما وجود دارد، به خصوص اگر دندان‌های شما در اثر لکه یا قسمت‌هایی که بریس قادر به درمان آن‌ها نبوده است، آسیب دیده‌اند.

سفید کردن دندان بعد از ارتودنسی

بلیچینگ حرفه‌ای یک راه محبوب برای خلاص شدن از مشکل تغییر رنگ در دندان است. بلیچینگ یک روش ساده و بدون درد برای داشتن دندان‌هایی سفید و از بین بردن لکه‌هایی است که در طول زمان ایجاد شده‌اند.

رایج‌ترین روش سفید کردن دندان در خانه تحت نظارت دندانپزشک بلیچینگ در خانه نامیده می‌شود که در طی آن ورقه‌های فیت شده‌ای تولید می‌شوند که در دهان شما همانند محافظ لثه‌ها قرار داده می‌شوند.

شما می‌توانید این ورقه‌های را به خانه ببرید. در این ورقه‌ها از یک ژل سفید کننده برای سفید کردن سطح دندان استفاده می‌شود. ورقه‌های محافظ را می‌توانید به مدت یک شب استفاده نمایید. این ورقه‌ها به تدریج رنگ دندان‌های شما را روشن و لبخند شما را زیباتر می‌کنند.

یکی دیگر از گزینه‌های سفید کردن بلیچینگ در مطب است که در کلینیک و توسط دندانپزشک انجام می‌شود.

دندانپزشک شما یک محافظ لاستیکی یا ژل را روی لثه‌های شما جهت محافظت از آن‌ها قرار داده و سپس یک محصول سفید کننده را مجدداً با استفاده از ورقه‌های مخصوص روی دندان‌هایتان می‌مالد.

محصول سفید کننده دارای پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید است که هر دو با وارد کردن اکسیژن به مینای دندان و دنتین اثر خود را اعمال می‌کنند. استفاده از این روش موجب می‌شود که رنگ دندان روشن‌تر شود. سفید کردن دندان می‌تواند تا سه سال طول بکشد، اما این مدت زمان اغلب به عادات شخصی شما بستگی دارد.

اگر سیگار می‌کشید یا از نوشیدنی‌هایی استفاده می‌کنید که دندان‌هایتان را لکه دار می‌کند (مانند شراب قرمز، چای و قهوه)، ممکن است اثر سفید کردن دندان‌ها مدت کوتاهی باقی بماند.

کامپوزیت ونیر بعد از ارتودنسی

یکی دیگر از گزینه‌های زیبا کردن لبخند استفاده از کاپوزیت ونیر برای بهبود لبخند پس از استفاده از براکت ارتودنسی است. کاپوزیت ونیر اغلب برای اصلاح شکل دندان‌ها، بهبود لبه‌های دندانه دار، تیز، فرسوده و یا خرد شده استفاده می‌شود.

با گذشت زمان، دندان‌های ما می‌توانند در اثر ناخن جویدن، خوردن غذای نامناسب و یا تنها تخریب اسیدی در نتیجه استفاده از آب میوه یا نوشیدنی گازدار آسیب دیده باشند. با افزایش سن نیز احتمال سایش و فرسایش بیشتر دندان‌ها وجود خواهد داشت. کامپوزیت باندینگ با استفاده از یک رزین مخصوص که به سطح دندان شما اعمال می‌شود، انجام می‌گردد و می‌تواند توسط یک دندانپزشک متخصص شکل داده شود تا دندان به حالت طبیعی خود بازگردد و شکل مناسبی را پیدا کند. می‌توان از کامپوزیت باندینگ برای رفع فاصله بین دندان‌ها یا بلند کردن آن‌ها به میزان کم نیز استفاده کرد.

۳/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.