مراقبت های اینویزیلاین (ارتودنسی نامرئی) هنگام سفر و طبیعت گردی

اینویزیلاین (ارتودنسی نامرئی) یک جایگزین فوق‌العاده برای بریس‌ها در میان بسیاری از نوجوانان و افراد بالغ محسوب می‌شود. با اینکه قابلیت حرکت بریس‌های اینویزیلاین آن‌ها را بسیار راحت می‌کند، اما می‌تواند مشکلاتی را نیز بخصوص هنگام سفر رفتن ایجاد کند. گم کردن، شکستن یا حتی جا گذاشتن آن‌ها بسیار راحت است. اگر در حین استفاده از ارتودنسی نامرئی قصد سفر کردن دارید برای نگهداری از آنها نکات مفید زیر را رعایت کنید:

  • همیشه آماده باشید و الاینر‌های خود را در کیف یا ساک مسافرتی در هنگام پرواز به همراه داشته باشید.
  • ذخیره داشته باشید: بسته به طول سفر بهتر است شما حداقل سه جفت پلاک در هنگام سفر کردن همراه خود داشته باشید. ست فعلی، ست قلبی و ست بعدی.
  • بسته به مدت زمانی که از الاینرها استفاده می‌کنید، ست فعلی تعیین می‌کند که آیا شما باید به ست قبلی برگردید یا از ست بعدی استفاده کنید. وضعیت کنونی خود را ارزیابی نمائید. اگر الاینرهای فعلی شما تنگ باشد، باید از ست قبلی استفاده کنید. اگر می‌توانید الاینرها را به راحتی حرکت دهید، در طول هفته دوم باید از ست بعدی استفاده کنید. با این حال، در صورت امکان، اجازه دهید تا متخصص ارتودنسی در خصوص این مورد تصمیم‌گیری کنید و بلافاصله با او تماس بگیرید.

اگر شما برای بیش از دو هفته به مسافرت می‌روید، ما می‌توانیم در صورت لزوم الاینرهای جایگزین را سفارش دهیم و آن‌ها را به طور مستقیم به دست شما برسانیم. تا زمان رسیدن ست جدید و استفاده از آن، می‌توانید به مصرف ست قبلی خود ادامه دهید.

  • محفظه اضافه: گم کردن یک محفظه راحت است، بنابراین دندان‌پزشکان همیشه توصیه می‌کنند که یک محفظه‌ی اضافه همراه خود داشته باشید.
  • یک مسواک و نخ دندان مسافرتی را همراه خود داشته باشید (از پذیرش هتل بخواهید که یک مسواک مسافرتی و خمیر دندان را در اختیار شما قرار دهد. این وسایل معمولاً در هتل به صورت رایگان ارائه داده می‌شود).
  • یک بطری آب را همراه خود داشته باشید. می‌توانید در صورت لزوم برای شستشوی دهان از آن استفاده کنید. به علاوه رساندن آب کافی به بدن همیشه یکی از ضروریات محسوب می‌گردد.
  • مراقبت مناسب از الاینرها نیز بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که هر بار که الاینرها را بیرون می‌آورید و دوباره سر جای خود قرار می‌دهید، آن‌ها را تمیز کنید، زیرا بدون تمیز کردن منظم ذرات غذایی و باکتری‌هایی که به مینای دندان آسیب می‌زنند، می‌توانند توسط الاینرها جمع گردند. علاوه بر مسواک زدن، توصیه می‌شود الاینرها را در یک لیوان آب و قرص مخصوص یک بار در روز قرار دهید. اگر در مکانی هستید که آب نوشیدنی در دسترس شما نیست، از آب‌های غیر قابل نوشیدن برای تمیز کردن الاینرهای خود استفاده نکنید.
  • در صورت لزوم بشویید: با اینکه بهتر است هر زمان که پلاک‌ها را خارج می‌کنید آن‌ها را مسواک بزنید، اما ممکن است این کار در یک رستوران ممکن نباشد. در این صورت حداقل می‌توانید قبل از گذاشتن آن‌ها داخل دهان، پلاک‌ها و دهان خود را بشویید و بعد از برگشت به اتاق مسواک بزنید.
۵/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.