مقایسه ارتودنسی نامرئی با فلزی

دندان‌های نامرتب و کج می‌توانند منجر به سایش نامناسب دندان‌ها و درد فک شود. براکت‌های دندانی، دندان‌ها را صاف می‌کنند، فک را جهت می‌دهند و فاصله بین دندان‌ها را برای داشتن لبخندی جذاب‌تر و دندان‌هایی با عملکرد بهتر تنظیم می‌نمایند. هر نوع براکت دارای مزایا و معایبی است و تصمیم باید با مشاوره متخصص ارتودنسی انجام شود.

مزایای ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین)

ارتودنسی نامرئی

تعداد روزافزونی از بیماران به سمت براکت‌های شفاف کشیده می‌شوند، که می‌تواند دندان‌ها را، صاف نماید و لبخند شما را بهبود دهد. سیستمی مانند اینویزیلاین از الاینرهای شفاف برای اعمال نیرو به دندان‌ها برای تغییر مکان مناسب استفاده می‌کند.

این براکت‌ها به سختی قابل توجه هستند، و باعث شده این گزینه درمان انتخاب مناسبی هم برای بزرگسالان و هم برای نوجوانانی که نگران حفظ ظاهر خود هستند، باشد.

اینویزیلاین (ارتودنسی نامرئی) همچنین از بسیاری جهات دیگر راحت‌تر است. قالب‌های دندانی می‌توانند در هنگام غذا خوردن و برای انجام فرآیندهای بهداشت دندان برداشته شوند، بنابراین بیماران می‌توانند به طور طبیعی از تمام غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرند و به صورت طبیعی مسواک بزنند و نخ دندان بکشند. علاوه بر این، بیمار مسئول تعویض براکت‌ها با توجه به برنامه ارائه شده است، بنابراین مراجعات کمتری به متخصص ارتودنسی برای انجام تنظیمات نیاز خواهد بود. شما تنها برای بررسی منظم به مطب مراجعه خواهید کرد.

مزایای براکت فلزی

برخی از بیماران ممکن است به براکت‌ها و سیم‌های معمول بهتر از اینویزیلاین پاسخ دهند. با این حال، به این معنا نیست که شما باید برای سال‌ها دهانی پر از فلز داشته باشید. سیم‌کشی فلزی قدیمی، به صرفه‌ترین جایگزین هستند. براکت‌های پلاستیکی و سرامیکی به علت هزینه بالاتر مواد و هزینه‌های نگهداری اضافی گران‌تر هستند.

براکت‌های شفاف سرامیکی از مواد سرامیکی تشکیل شده و به همان شیوه براکت‌های فلزی کار می‌کنند اما بسیار کمتر روی لبخند شما جلوه می‌کنند. سیم‌کشی‌ها هنوز هم از فلز ساخته می‌شوند، اما براکت‌ها بسیار کمتر از براکت‌های فلزی استاندارد قابل توجه هستند. در موارد بسیار پیچیده، این رویکرد ممکن است یک جایگزین خوب باشد.

متخصص ارتودنسی‌ می‌تواند به شما توصیه کند که آیا مورد شما با تجهیزات ارتودنسی معمول درمان می‌شود و یا ارتودنسی نامرئی می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف مربوط به لبخندتان کمک کند.

چه شما از براکت‌های نامرئی و یا از براکت‌های فلزی و سیم کشی استفاده کنید، در هر صورت شما از سرمایه گذاری خود در درمان ارتودنسی، بهره زیادی خواهید برد.

۴.۴/۵ - (۱۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.