هزینه اینویزیلاین فک بالا چه قدر است؟

هرینه

اینویزیلاین نوعی از درمان ارتودنسی است که صاف کردن و مرتب کردن دندان‌ها را دربر می‌گیرد. در این درمان به جای استفاده از بریس‌های معمولی که از فلز ساخته شده اند، از الاینرهای شفاف پلاستیکی که به صورت سفارشی ساخته شده اند استفاده می‌شود. این الاینرها برای کمک به تغییر موقعیت دندان‌ها به موقعیت صحیح طراحی شده اند. اینویزیلاین سریع به نوعی از درمان ارتودنسی با مدت زمان کوتاه تر اشاره دارد. این درمان در شرایطی انجام می‌شود که شلوغی دندان‌ها حفیف باشد و برای افرادی توصیه می‌شود که به استفاده از بریس عادت داشته باشند. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به مزایای این نوع درمان و سپس در مورد هزینه اینویزیلاین فک بالا صحبت می‌کنیم.

مزایای درمان ارتودنسی

این الاینرها را می‌توان به راحتی در هنگام غذا خوردن یا مسواک زدن دندان‌ها از دهان خارج کرد. این کار باعث می‌شود رعایت بهداشت دهان در مقایسه با سیم‌های ارتودنسی معمولی که تنها پس از یک مدت طولانی و توسط متخصص خارج می‌شوند، آسان تر باشد. به دلیل آن که الاینرهای پلاستیکی به صورت سفارشی ساخته می‌شوند، شما در هنگام استفاده از آنها هیچگونه درد یا ناراحتی را تجربه نخواهید کرد. این الاینرها تنها دندان‌های خاصی را هدف قرار می‌دهند؛ بنابراین فشار وارده شده بر روی هر دندان کنترل شده است و سایر دندان‌ها را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. برخلاف بریس‌های فلزی، الاینرهای سریع، نامرئی هستند و ظاهر طبیعی تری به دندان‌های شما بخشند. بنابراین این الاینرها زندگی اجتماعی شما را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند و یا هرگونه مد مورد علاقه شما را محدود نمی‌سازد. هدف اصلی الاینرهای سریع مرتب کردن دندان‌ها می‌باشد. نتیجه این درمان فراتر از یک لبخند زیبا و مرتب شدن بایت است. این دو به شما کمک می‌کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. کسانی که تصمیم می‌گیرند به دلیل نگرانی بابت هزینه درمان تنها فک پایینی یا بالایی خود را درمان کنند، این افراد متحمل آسیب‌هایی به خصوص در روابط اجتماعی خواهند شد.

هزینه اینویزیلاین فک بالا

متخصص ارتودنسی معمولاً از تکنولوژی‌های مدرن به منظور ساخت الاینرهای سفارشی برای بیماران استفاده می‌کند. بر همگان معلوم است که هرچه تکنولوژی به روز تر و پیشرفته تری در هر زمینه ای به کار گرفته شود، هزینه آن فرایند یا پروژه نیز بیشتر خواهد بود. این مسئله واقعیتی است که باعث می‌شود بسیاری از مردم از مراقبت‌های ارتودنسی دوری کنند. کسانی که تصمیم می‌گیرند به دلیل نگرانی بابت هزینه درمان تنها فک پایینی یا بالایی خود را درمان کنند، این افراد متحمل آسیب‌هایی خواهند شد. هرچند بهتر است پیش از هرگونه تصمیم گیری با یک متخصص مشورت کنید. مواردی وجود دارند که اگر تنها فک بالا یا پایین درمان شوند، به مشکلات بدتری منتهی می‌گردد. بنابراین یک متخصص پس از انجام یک معاینه کامل نکات مورد نیاز را به شما متذکر خواهد شد.

عواملی که بر هزینه ارتودنسی نامرئی فک بالا اثر می‌گذارد

موقعیت مطب متخصص

ممکن است یک متخصص به دلیل آنکه مطب او در مرکز شهر واقع شده است بیشتر از متخصصانی که در حومه شهر یا مناطق روستایی مطب دارند، هزینه دریافت کند. مطب‌هایی که در شهرها واقع شده اند بسیار بیشتر هزینه دریافت می‌کنند چرا که چنین مناطقی بسیار پرجمعیت هستند و رقابت برای اماکن اجاره ای نیز بسیار زیاد است. یک متخصص ارتودنسی در چنین موقعیتی، هزینه خدمات خود، دستمزد کارمندان و دستیاران و اجاره بهای مطب را در نظر می‌گیرد. چنین عواملی ممکن است بی اهمیت به نظر برسند اما آنها باید این موارد را پیش از تعیین دستمزد خود در نظر بگیرند.

مهارت متخصص

هرچقدر مهارت و تجربه متخصص بالاتر باشد، احتمالاً هزینه دریافتی او نیز بیشتر خواهد بود. انجام دادن کار برای یک مدت قابل ملاحظه ایجاب می‌کند که آنها دقیقا بدانند در حال انجام چه کاری هستند. این بدین معنا می‌باشد که بیماران می‌توانند مطمئن باشند که بهترین نتیجه را با خطاهای صفر یا بسیار اندک دریافت می‌کنند. متخصصانی که با تجربه تر هستند نسبت به دیگرانی که در زمینه مراقبت‌های ارتودنسی تازه کار هستند، مشاوره‌های بهتری نیز ارائه می‌دهند.

شدت مشکلات مربوط به نظم دندان

مشکلات نظم دندان‌ها از هر فرد تا فرد دیگر متغیر و متفاوت است. افرادی که مشکلات خفیفی دارند نباید به صورت یکسان با کسانی که دندان‌های بسیار کجی دارند، هزینه کنند. متخصص ابتدا معاینه را انجام می‌دهد تا تشخیص دهد دندان‌های بالایی به چه مقدار کار نیاز دارند و سپس بر اساس آن شما را راهنمایی می‌کند.

تعداد بریسهای الاینر مورد نیاز

اگر تعداد دندان‌های بالایی که نیاز به مرتب شدن دارند زیاد باشد، بنابراین بیمار به بریسهای الاینر بیشتری نیاز دارد. متخصصان تمایل دارند که هزینه هر پلاک را به صورت جداگانه دریافت کنند تا بیماران تصور کنند بیش از حد هزینه کرده اند. افرادی که تنها به مرتب شدن چند دندان در فک بالا نیاز دارند هزینه به مراتب کمتری را متحمل می‌شوند.

امتیاز نوشته از نظر شما چند است؟
ارتودنسی چیست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.