کاشت نگین روی دندان کودکان و قیمت آن

j

ایده استفاده از جواهرات بر روی اعضای بدن مطمئناً یک ایده جدید نیست و امروزه از روش‌های مختلف برای این منظور استفاده می‌شود. مطمئناً کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و می‌توانند از روش‌های مختلف برای زیبایی بیشتر خود استفاده کنند. یکی از روش‌های جدید برای افزایش زیبایی استفاده از جواهرات به شکل الماس‌های کوچک و سنگ بر روی دندان کودک است که می‌تواند ظاهر منحصر به فرد برای وی ایجاد کند. علاوه بر این در مواردی که دندان‌های کودک شیری هستند، والدین ممکن است از جواهرات زینتی متحرک به صورت موقت بر روی دندان‌های کودک خود استفاده نمایند.

استفاده از نگین دندان برای کودک می‌تواند طرح لبخند وی را از سایرین متمایز کند. به این منظور شما می‌توانید نگین مورد نظر خود را به صورت آماده از جواهرفروش‌ها خریداری کنید، اما اگر به دنبال روش‌هایی هستید که بهترین هماهنگی را با دندان‌های کودک شما داشته باشند، باید با دندان‌پزشک در این رابطه ملاقات نمایید. امروزه از نگین دندان بیشتر برای دخترها استفاده می‌شود. با این وجود بسیاری از والدین ممکن است تمایل به استفاده از این روش برای فرزندان پسر خود داشته باشند. در نتیجه اگر به دنبال جذابیت بیشتر برای کودک خود هستید، لازم است با دندان‌پزشک ملاقات کرده و درباره طرح لبخند کودک خود با وی صحبت کنید. به این ترتیب شما می‌توانید از مجموعه متنوعی از روش‌های درمان زیبایی برای دستیابی به طرح لبخند زیبا برای کودک خود استفاده نمایید. در ادامه دندان‌پزشک از چسب مخصوص برای کاشت یا تثبیت یک کریستال کوچک به هر یک از دندان‌های کودک استفاده خواهد کرد. برای این درمان همچنین می‌توان از طلا و نقره نیز استفاده کرد.

نگین دندان با استفاده از چسب مخصوص دندانپزشکی به دندان متصل شده و به همین خاطر بر وضعیت سلامت دندان‌ها تاثیر نخواهد داشت. همچنین امکان برداشتن نگین از روی دندان توسط متخصصان مرکز تخصصی اطفال و ارتودنسی کودکان دکتر قریشی در هر زمان دلخواه وجود خواهد داشت.

 

درمان زیبایی کاشت نگین و سنگ تزئینی دندان در مرکز تخصصی اطفال و ارتودنسی کودکان دکتر قریشی


j1

فرآیند متصل کردن جواهرات به دندان‌ها به سادگی و به سرعت انجام شده و معمولاً به ده دقیقه زمان نیاز دارد. در این حالت برای چسباندن الماس و سنگ به دندان‌ها از یک چسب قوی دندانپزشکی استفاده می‌شود. متخصصان این کلینیک درباره روش درمان با شما صحبت کرده و بر اساس نظر شما و کودکتان، نوع سنگ یا جواهر مورد نیاز برای کاشت را انتخاب می‌کنند. در ادامه سطح دندان به‌طور کامل تمیز شده و جواهر بر روی دندان تثبیت می‌شود. در صورتی که کودک شما مشکلات خاص در ارتباط با دندان‌های خود داشته باشد، احتمالاً قبل از کاشت نگین لازم است مشکلات دندان کودک به‌طور کامل تحت درمان قرار گیرد.

الماس و سنگ دندان

jj2

استفاده از الماس و سنگ بر روی دندان مشابه استفاده از یک براکت ارتودنسی برای دندان‌ها است و به این منظور نیازی به سوراخ کردن دندان یا تراشیدن آن وجود ندارد. امروزه دو نوع اصلی جواهرات و سنگ‌های زیبایی برای کاشت بر روی دندان در بازار وجود دارد که عبارت از جواهرات براق (twinkles) و کریستال‌های دندان (dental gems) است.

جواهرات براق. این جواهرات معمولاً از جنس طلای زرد یا طلای سفید بوده و دارای انواع، اشکال و اندازه‌های مختلف هستند. سایر سنگ‌های گران‌بهای قابل استفاده به این منظور عبارت از یاقوت قرمز، یاقوت کبود و زمرد سبز است.

کریستال‌های دندان. این نگین‌ها در حقیقت کریستال‌های شیشه‌ای کوچک هستند که با رنگ‌های مختلف در بازار وجود داشته و اغلب درخشندگی بیشتری نسبت به جواهرات دندان دارند. امروزه انواع مختلفی از کریستال‌ها برای کاشت روی دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه برخی از این نگین‌ها که دارای بالاترین کیفیت بوده و استفاده از آن‌ها کاملاً موثر و بی‌خطر است، ارائه شده‌اند. هر یک از این نگین‌ها در جعبه‌های استریل بسته‌بندی شده و کاملاً استاندارد هستند.

j3

انواع ارزان‌تر این نگین‌ها به شرح زیر هستند:

j4

آیا کاشت نگین بر روی دندان دردناک است؟

کاشت نگین بر روی دندان کاملاً بدون درد و بسیار سریع است. به این ترتیب کودک شما نباید در طول درمان یا پس از آن با ناراحتی یا درد مواجه شود. به همین خاطر در صورت ایجاد درد پس از این درمان، لازم است با دندان‌پزشک در این رابطه ملاقات شود.

دوام و ماندگاری نگین دندان چه مدت است؟

نگین دندان تا زمانی که والدین و کودک تمایل داشته باشند، بر روی دندان باقی خواهد ماند. به هر حال توجه داشته باشید برخی از انواع جواهرات به صورت موقت برای یک مهمانی یا جشن خاص بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد، در حالی که سایر نگین‌ها دارای هدف استفاده بلندمدت بوده و به همین خاطر بدون مراجعه به مطب دندان‌پزشک قابل جدا کردن از دندان نیستند.

آیا نگین می‌تواند به دندان‌های کودک آسیب وارد کند؟

کاشت نگین بر روی دندان تا زمانی که این کار به نحو صحیح انجام شود، نباید به ساختار طبیعی دندان‌های کودک آسیب وارد نماید. به همین خاطر لازم است به این منظور از خدمات دندان‌پزشکان حرفه‌ای استفاده شود.

هزینه کاشت نگین روی دندان کودکان چقدر است؟

هزینه نگین دندان به طراحی نگین و کیفیت مواد استفاده شده در آن بستگی دارد. با توجه به اینکه بهای نگین‌ها با یکدیگر بسیار متفاوت است، بهتر است در هر حالت قیمت نگین‌ها قبل از شروع درمان کنترل شده و سپس درباره استفاده آن‌ها تصمیم‌گیری شود.

در صورتی که والدین یا کودک بخواهند نگین را از دندان جدا کنند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در صورتی که والدین یا کودک تصمیم بگیرند نگین از دندان جدا شود، لازم است به این منظور با دندان‌پزشک ملاقات شده و با استفاده از روش مناسب این کار انجام شود. در هر حال نباید جدا کردن نگین از دندان توسط والدین یا کودک انجام شود، زیرا این شرایط می‌تواند به دندان کودک آسیب وارد کند.

نگین‌های دندان متحرک

نگین‌های دندان متحرک را می‌توان در هر زمان دلخواه بدون وارد شدن آسیب به دندان‌ها یا ایجاد هرگونه درد، از دندان‌های کودک جدا کرد. به این منظور نگین بر روی یک میکرو ساختار پوستی نامرئی ساخته شده از شیشه شفاف قرار می‌گیرد. این ساختار بر روی دندان قرار گرفته و در هر زمان دلخواه قابل جدا کردن از دندان است. امروزه با توجه به انواع مختلف جواهرات، الماس‌ها و طراحی‌های موجود برای نگین دندان، والدین و کودک می‌توانند برای ایجاد امکان استفاده از انواع مختلف نگین‌ها در هر زمان لازم، از این روش استفاده کنند.

ساختار مورد نیاز برای نگین‌های دندان متحرک با توجه به وضعیت دندان کودک ساخته می‌شود. به این ترتیب کودک می‌تواند از یک کیت آماده به این منظور استفاده کرده یا با دندان‌پزشک خود برای قالب‌گیری از دندان ملاقات کند. این قالب در ادامه برای لابراتوار دندانپزشکی ارسال می‌شود تا پس از ساخت پایه، نگین به آن متصل گردد.

گریل دندان (dental grills)

گریل دندان یکی از آخرین نوآوری‌های ایجاد شده در ارتباط با نگین دندان است. در این حالت گریل ساخته شده سطح رویی تمام دندان‌های جلو را پوشانده و به این ترتیب تمام ناحیه دندان‌های جلوی دهان را از نظر ظاهری تغییر می‌دهد. گریل‌ها معمولاً با توجه به شرایط خاص هر بیمار ساخته می‌شوند. به این ترتیب بیمار می‌تواند نوع سنگ، طراحی و فلز مورد استفاده در گریل را مشخص کرده و با قالب‌گیری از دندان‌ها و ارسال آن به لابراتوار، گریل مورد نظر با توجه به ساختار انتخاب شده توسط والدین و کودک ساخته خواهد شد. امروزه اکثر افراد ترجیح می‌دهند از گریل‌های متحرک استفاده کنند و به همین خاطر امکان برداشتن گریل از روی دندان به سادگی در هر زمان دلخواه وجود خواهد داشت.

مراقبت کردن از گریل دندان

گریل دندان نباید در هنگام غذا خوردن یا مصرف نوشیدنی استفاده شود و لازم است از دهان در هنگام تمیز کردن دندان‌ها خارج شود. همچنین به افراد توصیه می‌شود از گریل برای مدت زمان طولانی در طول روز یا شب استفاده نکنند. به این ترتیب در صورتی که تصمیم گرفتید از گریل دندان استفاده کنید، لازم است مطمئن شوید این گریل به نحو مناسب بر روی دندان‌ها قرار گرفته و حداکثر مراقبت در ارتباط با تمیز نگه داشتن آن وجود داشته باشد. در هر حال استفاده از گریل می‌تواند باعث وارد شدن آسیب به لثه‌ها شده و از بین رفتن سطح مینای دندان را به همراه داشته باشد. هنگامی که مینای دندان به تدریج در نتیجه استفاده از گریل دچار فرسایش شد، ریسک حساسیت دندان‌ها و مستعد شدن آن‌ها نسبت به پوسیدگی به‌طور مشخص افزایش پیدا خواهد کرد.

استفاده از دندان شیری به عنوان جواهر

هنگامی که دندان‌های شیری کودک می‌افتند، اکثر مادرها تلاش می‌کنند این دندان‌ها را به عنوان یادگاری نگه داشته و از آن برای یادآوری رویدادهای خوشایند گذشته استفاده کنند. امروزه به جای پنهان کردن این دندان‌ها یا نگه داشتن آن‌ها در یک مکان خاص، می‌توان از روش‌های مناسب برای تبدیل دندان شیری کودک به یک جواهر استفاده کرد.

امروزه در طراحی‌های مدرن فرآیند استفاده از دندان انسان آغاز شده است. به این ترتیب برخی از طراحان از دندان‌های طبیعی برای ایجاد طراحی‌های منحصر به فرد و مفهومی استفاده می‌کنند، در حالی که سایر افراد از این دندان‌ها به عنوان یادگاری برای والدین استفاده می‌نمایند. به این منظور لازم است این اطمینان حاصل شود که دندان با گذشت زمان دچار فرسایش نشده و به مدت طولانی دوام و ماندگاری دارد. علاوه بر این، امروزه می‌توان از دندان طبیعی در یک قالب فلزی به همراه سنگ‌ها و جواهرات قیمتی استفاده کرد.

j5

هزینه تبدیل دندان شیری به جواهر

هزینه تبدیل دندان شیری به جواهر بستگی به طراحی انجام شده برای آن دارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
بهترین متخصص ارتودنسی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *