دندانپزشک اطفال (دندانپزشکی اطفال)

دندانپزشک اطفال (دندانپزشکی اطفال) متخصصی است که علاوه بر تسلط کامل بر رشته‌ی دندانپزکشی، دوره‌های ویژه‌ای را نیز برای داشتن تعاملات بهتر با اطفال و همچنین آگاهی از مشکلات رایج در دندانپزشکی اطفال گذرانده است. جراح دندانپزشک اطفال علاوه بر آن که باید بتواند به خوبی با یک کودک ارتباط برقرار کند و از روند دندانپزشکی که برای بسیاری از اطفال نامطلوب است، روندی جذاب ایجاد کند، باید فهم بسیار عمیقی از روند رشد دندان‌های اطفال و کودکان کسب کند. بسیاری از کودکان هستند که با ارتودنسی پیشگیری، دیگر در سنین جوانی نیازمند ارتودنسی نخواهند بود و این مورد را یک دندانپزشک کودک است که می‌تواند در سنین کودکی تشخیص دهد.

 

این روزها پیرامون «دندانپزشک اطفال (دندانپزشکی اطفال)» عبارات زیر جستجو می‌شود:

  • دندانپزشکی کودکان در پیروزی
  • جراح دندانپزشک اطفال
  • دندانپزشک متخصص کودکان استان تهران، تهران
  • دندانپزشک اطفال در مرزداران
  • بیمارستان مخصوص دندانپزشکی کودکان
  • دندانپزشکی اطفال شهرری
  • دندانپزشکی کودکان کرج
  • دندانپزشکی کودکان مشهد

 

دندانپزشک اطفال

 

دندانپزشک اطفال (دندانپزشکی اطفال)

دندانپزشک اطفال، متخصصی است که به صورت تخصصی در حوزه دندانپزشکی اطفال فعالیت می‌کند. برخی متخصصان نیز، علاوه بر دندانپزشکی بزرگسالان، به صورت همزمان به دندانپزکشی اطفال نیز می‌پردازند.

بسیار مهم است که فردی آموزش دیده را به عنوان دندانپزشک اطفال برگزینید، چرا که دندانپزشک اطفال، آموزش‌های ویژه‌ای را برای تعمل با اطفال گذرانده است و از همین رو، به خوبی می‌تواند با کودکان ارتباط دوستانه برقرار کند.

همچنین مطب دندانپزشک اطفال، به صورت معمول به شکلی دکوراسیون شده است که کودکان تمایل بیشتری به حضور در آن مکان را خواهند داشت. برخی دندانپزشکان اطفال نیز، با ایجاد محیط بازی برای اطفال، سعی در جذب هر چه بیشتر آن‌ها به مطب را دارند.

تمایل کودک به مطب دندانپزشک کودکان، علاوه بر کاهش استرس کودکان، موجب شوق بیشتر آن‌ها در همکاری با دندانپزشک اطفال می‌شود و این عاملی در جهت سریع‌تر شدن روند درمان می‌شود.

 

بیمارستان مخصوص دندانپزشکی کودکان

یکی از عمده‌ترین دلایل شکل گرفتن بیمارستان مخصوص دندانپزشکی کودکان که البته در هر شهر می‌توان چنین بیمارستان‌هایی را یافت، تمایل کودکان به انجام مراحل متفاوت دندانپزشکی‌شان در یک محل و فارغ از نیاز به مراجعه به مکان‌های متفاوت است. بسیاری از کودکان تمایل به حمل و نقل ندارند و این مورد مزید بر تخصصی بودن بیمارستان‌ها و کلینیک‌های مخصوص دندانپزشکی کودکان شده است.

یکی از دلایل شکل گرفتن بیمارستان مخصوص دندانپزشکی کودکان، ایجاد محیطی مختص اطفال و کودکان است. بسیاری از کودکان تمایل به دیوارهای رنگی، عروسک، محیط بازی و … دارند. بیمارستان مخصوص دندانپزشکی کودکان و دندانپزشکی اطفال، سعی در ایجاد چنین محیطی برای کودکان دارد.

 

دندانپزشکی اطفال

 

جراح دندانپزشک اطفال

جراحی دهان و دندان اطفال یکی از مواردی است که باید در آن دقت بسیاری صورت بگیرد. در صورت کوچکترین بی‌توجهی جراح دندانپزشک اطفال به انجام صحیح جراحی، سلامت کودک شما به خطر می‌افتد؛ به خصوص در مواردی که نیاز به بیهوشی است (برخی جراحی‌های دندان اطفال، برای کودکان قابل تحمل نیست یا برخی کودکان، نمی‌توانند برای چندین ساعت بدون حرکت بر صندلی جراحی بنشینند).

دندانپزشک اطفال دارای صلاحیت لازم برای انجام جراحی دندانپزشکی اطفال است و می‌توان گفت جراح دندانپزشک اطفال نیز هست. برای حصول اطمینان، می‌توانید از متخصص دندانپزشکی کودکان، درخواست مدارک لازم که نشان از جراح دندانپزشک اطفال بودن او را دارد، بکنید.

 

دندانپزشکی کودکان در پیروزی

در صورتی که تمایل به دندانپزشکی کودکان در پیروزی دارید، دکتر سعید قریشی با دارا بودن سه مطب در نقاط متفاوت شهر تهران، می‌توانند شما را در دندانپزشکی اطفال و کودکان، یاری رسانند.

 

جراح دندانپزشک اطفال

 

دندانپزشکی اطفال در شهرری، کرج و مشهد

دکتر سعید قریشی با دارا بودن چندین مطب در تهران و همچنین در شهر قم، پذیرای شما برای دندانپزشکی اطفال هستند. در صورت تمایل شما به دریافت خدمات دندانپزشکی اطفال در شهرری، دندانپزشکی اطفال در کرج، دندانپزشکی اطفال در مشهد و دندانپزشکی اطفال در مرزداران، با کمی جستجو، به راحتی می‌توانید به نتایج مدنظرتان برسید.

 

سخن پایانی

امیدواریم با برگزیدن یک دندانپزشک اطفال مجرب برای دندانپزشکی اطفال، پیش از هر چیز، به چکاب دندان اطفال خود بپردازید و در صورت نیاز به ارتودنسی یا چنین مواردی، به سرعت اقدام کنید. در صورت اقدام‌های سریع و پیشگیرانه شما، شاهد کاهش چشمگیر مواردی خواهیم بود که برای دهان و دندان اطفال، در بزرگسالی امکان روی دادنش هست.

تفاوتی نمی‌کند در کدام یک از شهرهای ایران، از جمله شهرری کرج، مشهد یا … هستید یا در مناطقی همچون مرزداران یا پیروزی ساکن هستید. با انتخاب یک دکتر دندانپزشک اطفال مجرب، خیال خودتان را آسوده کنید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)
بهترین متخصص ارتودنسی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.