ارتودنسی پیشگیری

ارتودنسی پیشگیری چیست؟

ارتودنسی پیشگیری بهترین راه برای جلوگیری از نیاز افراد به ارتودنسی در بزرگسالی است.همان طور که از اسم ارتودنسی پیشگیری مشخص است. ارتودنسی پیشگیری جهت پیشگیری از نیاز افراد به ارتودنسی در سنین بزرگسالی است. ارتودنسی پیشگیری در سنین کودکی برای افراد انجام می‌شود. از این رو در ارتودنسی پیشگیری، شاهد بهبود سریع‌تر در کودکان خواهیم بود. با توجه به این مورد که ارتودنسی پیشگیری باید توسط متخصص ارتودنسی کودکان صورت گیرد، انتخاب یک متخصص ارتودنسی مجرب برای انجام ارتودنسی پیشگیری، از اهمیت به سزایی برخوردار است. ارتودنسی پیشگیری کم هزینه ترین راه برای زیبایی دندان است. ارتودنسی پیشگیری بهتر و سریعتر از سایر روش های ارتودنسی است.

 

چرا به ارتودنسی پیشگیری نیاز دارید؟

ارتودنسی پیشگیری

 

مواردی که در مقاله ارتودنسی پیشگیری مطالعه می‌کنید:

ارتودنسی پیشگیری:

چکاب سالانه سلامت کودک، یکی از مواردی است که می‌تواند اولین نشانه‌های نیاز کودک شما به ارتودنسی پیشگیری را آشکار کند. در ارتودنسی پیشگیری، متخصص با توجه به دانش و مهارتی که در علم ارتودنسی دارد، تشخیص ایجاد شدن ناهنجاری در دهان کودک را در سنین نوجوانی و بزرگسالی را می‌دهد. به همین دلیل، برای پیشگیری چنین موردی، دندان‌های کودکان ارتودنسی می‌شود. در واقع در ارتودنسی پیشگیری، سعی بر آن می‌شود تا نیاز به ارتودنسی در سنین بزرگسالی رفع شود. همان گونه که از نام ارتودنسی پیشگیری آشکار است، ارتودنسی پیشگیری جهت پیشگیری از ایجاد مشکل در آینده است. به همین دیلیل هزینه ارتودنسی پیشگیری از هرینه ارتودنسی بیشتر است.

 

ارتودنسی پیشگیری چیست؟

ر ارتودنسی پیشگیری، متخصص با توجه به دانش و مهارتی که در علم ارتودنسی دارد، تشخیص ایجاد شدن ناهنجاری در دهان کودک را در سنین نوجوانی و بزرگسالی را می‌دهد

 

روش‌های انجام ارتودنسی پیشگیری:

روش‌های متفاوتی برای ارتودنسی پیشگیری وجود دارد. اما به صورت معمول، دو روش برای ارتودنسی پیشگیری پیش روی پزشک است.

انواع روش های ارتودنسی پیشگیری

 1. ارتودنسی پیشگیری به روش ارتودنسی ثابت
 2. ارتودنسی پیشگیری به روش بهره از هدگیر

ارتودنسی پیشگیری به روش ارتودنسی ثابت

روش ارتودنسی ثابت در واقع همان ارتودنسی متداولی است که شاهد آن هستیم. براکت‌هایی بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و با سیمی، این براکت‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند. برای کودکان، از براکت‌های رنگی برای زیبایی بیشتر و همچنین تمایل بیشتر کودکان به ارتودنسی، استفاده می‌شود.

ارتودنسی پیشگیری به روش هدگیر

هدگیر در واقع وسیله‌ای است که در صورت نیاز به ارتودنسی فک بالا، از آن استفاده می‌شود. هدگیر در ارتودنسی پیشگیری با فشار آوردن، سعی می‌کند استخوان فک بالا را تکان دهد.

 

ارتودنسی پیشگیری روش‌های متفاوتی برای ارتودنسی پیشگیری وجود دارد.

بهداشت ارتودنسی پیشگیری:

تفاوتی نمی‌کند در چه سنی ارتودنسی پیشگیری انجام می‌شود. توجه به نکاتی که دکتر ارتودنسی برای بهداشت دهان و دندان متذکر می‌شود، بسیار بر کیفیت درمان ارتودنسی پیشگیری اثر گذار است. قبل از شروع ارتودنسی پیشگیری کودکان خود را با نکات بهداشتی دهان و دندان آشنا کنید.

 

نکات ارتودنسی پیشگیری

توجه به نکاتی که دکتر ارتودنسی برای بهداشت دهان و دندان متذکر می‌شود، بسیار بر کیفیت درمان ارتودنسی پیشگیری اثر گذار است.

 

ارتودنسی پیشگیری از نوع فضا نگهدار:

در برخی موارد، کودکان دندان‌های شیری خودشان را زودتر از موعد از دست می‌دهند یا آن که دندان شیری، زودتر از زمانی که باید، از لثه کودک کشیده می‌شود. در چنین مواردی احتمال پر شدن فضای دندان دائمی با دندان‌های کناری افزایش پیدا می‌کند و چنین موردی می‌تواند مانع از قرارگیری دندان دائمی در جای خودش شود. در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شوید از روش فضای نگهدار برای پیشگیری ارتودنسی استفاده می‌شود.

 

ارتودنسی پیشگیری و فضای نگهدارنده

از روش فضای نگهدار برای پیشگیری ارتودنسی استفاده می شود.

 

در ارتودنسی پیشگیری برای رفع این مورد، قالبی فلزی تهیه می‌شود و بر روی دندان کودک قرار می‌گیرد تا فاصله بین دو دندان حفظ شود تا دندان بتواند به صورت طبیعی در جای خود قرار بگیرد. در صورتی که ارتودنسی پیشگیری صورت نگیرد، در نوجوانی علاوه بر نیاز به عمل لثه برای خارج کردن دندان قرار گرفته در لثه، نیاز به ارتودنسی نیز وجود خواهد داشت. هزینه ارتودنسی بسیار بیشتر از هزینه ارتودنسی پیشگیری است.

 

هزینه ارتودنسی پیشگیری

در ارتودنسی پیشگیری برای رفع این مورد، قالبی فلزی تهیه می‌شود و بر روی دندان کودک قرار می‌گیرد تا فاصله بین دو دندان حفظ شود تا دندان بتواند به صورت طبیعی در جای خود قرار بگیرد.

 

هزینه ارتودنسی پیشگیری

در مقایسه با هزینه های درمان رایج ارتودنسی در بزرگسالان و نوجوانان، ارتودنسی پیشگیری بسیار کم هزینه تر بوده و طول مدت درمان ارتودنسی پیشگیری کوتاه‌تر است. با این وجود محاسبه هزینه دقیق ارتودنسی زود هنگام(ارتودنسی پیشگیری) فقط بعد از بررسی وضعیت دندان ها و فک کودک شما توسط متخصص ارتودنسی امکان پذیر است.

 

مزایای ارتودنسی پیشگیری

مزایا ارتودنسی پیشگیری چرا نیاز به ارتودنسی پیشگیری داریم؟

 

مزایا ارتودنسی پیشگیری

 • دندان‌ها را می‌توان بدون نیاز به براکت‌ها و سیم‌های فلزی که گاها ناراحت کننده هستند ردیف و مرتب کرد.
 • بالا نبودن هزینه ارتودنسی پیشگیری، هزینه ارتودنسی زودهنگام یک دوم تا یک سوم قیمت ارتودنسی فلزی است. بنابراین ارتودنسی پیشگیری بسیار به صرفه‌تر است.
 • کاهش دادن و گاها از بین بردن نیاز به درمان ارتودنسی در سنین بالاتر
 • ارتودنسی پیشگیری علاوه بر زیبا کردن لبخند کودک شما، مشکلات دندان را اصلاح نموده و همچنین سلامت دهان و دندان‌ها را بهبود می‌بخشد.
 • متخصص ارتودنسی بر رشد دندان‌ها نظارت دارد و اطمینان حاصل می‌کند که دندان‌ها وضعیتی مرتبی داشته باشند. پیگیری ارتودنسی بسیار بهینه تر از درمان ارتودنسی است.
 • به مرور عادت‌های آسیب زننده به سلامت دهان و دندان اصلاح می‌شود و گفتار درمانی کودک آسان تر می‌شود.
 • ارتودنسی پیشگیری سریع تر به نتیجه می‌رسد و لازم نیست بارها به مطب متخصص ارتودنسی مراجعه نایید.
 • اصلاح زودهنگام بدشکلی دهان باعث می‌شود، کودک اعتماد به نفس و حس رضایت بیشتری از ظاهر خود داشته باشد.
 • احتمال آسیب دیدن دندان‌ها که ردیف و مرتب هستند کمتر است.
۵/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا