پاسخ به سوالات رایج در مورد مشکل ارتودنسی جلوزدگی چانه یا آندربایت

مشکل ارتودنسی جلوزدگی چانه یا آندربایت

منظور از آندربایت، جلوتر بودن دندانهای جلویی پایینی نسبت به دندانهای جلویی بالایی است که باعث میشود تماس دندانها نامناسب باشد.

جلوزدگی چانه یا آندربایت ممکن است ناشی از موقعیت فک باشد که در این صورت به آن اسکلتی گفته میشود و یا به علت موقعیت دندانها باشد که در این حالت به آن آندربایت دندانی میگویند.

جلوزدگی چانه یا آندربایت

بهترین سن درمان آندربایت چیست؟

هر چه زودتر بهتر. به محض این که متوجه شدید دهان کودکتان احتمالا علائم آندربایت دارد به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. مداخله درمانی به موقع از نیاز به درمان ارتودنسی پیچیده یا عمل جراحی جلوگیری میکند.

آیا در بزرگسالی هم میتوان آندربایت را درمان کرد؟

هیچوقت برای درمان آندربایت دیر نیست. بسیاری از عوارض آندربایت اعم از مشکلات زیبایی و درد دندان و فک و صورت را میتوان با اصلاح آندربایت درمان کرد. درمان این وضعیت در بزرگسالان در بیشتر موارد موفقیت آمیز است.

آیا آندربایت باعث زشتی چهره میشود؟

آندربایت به علت موقعیتی که برای صورت و چانه ایجاد میکند زیبایی چهره را کاهش میدهد. با درمان این وضعیت به خصوص در زنان میتوان اعتماد به نفس از دست رفته را بازگرداند.

حتی اگر فکر میکنم آندربایت برایم مشکلی ایجاد نکرده است، لازم است آن را درمان کنم؟

بسیاری از عوارض آندربایت قابل مشاهده نیستند و افراد عادی متوجه ارتباط علائمی مثل سردرد، فک درد، مشکلات دندانی و غیره با آندربایت نمیشوند. آندربایت باعث میشود فشار زیادی بر دندانها و مفصل و عضله فک وارد شود و سلامت دهان و کیفیت زندگی دچار مشکل شود.

پس از اصلاح آندربایت

پس از اصلاح آندربایت، چهره چه تغییری میکند؟

ساختارهای صورت در افراد مختلف تفاوت زیادی دارند اما اصلاح آندربایت تفاوت محسوسی در چهره و چانه ایجاد میکند. با مشاهده تصاویر پیش و پس از عمل میتوانید پیش بینی کنید پس از اصلاح آندربایت، چهره تان چه شکلی میشود. همچنین برخی کلینیکها مجهز به نرم افزارهای کامپیوتری هستند که تغییری که قرار است ایجاد شود را روی چهره تان اعمال کرده و تصویر آن را به شما نشان میدهند.

۵/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.