ارتودنسی قسطی دندان در تهران

ارتودنسی قسطی

سوالی که برای خیلی از افراد پیش می‌آید، نحوه محاسبه هزینه‌های ارتودنسی قسطی است. اینکه چرا بعضی مراکز قیمت بالاتری نسبت به سایرین دریافت می‌کنند. یا شرایط ارتودنسی قسطی به چه صورت است و چه عواملی بر تعیین هزینه‌های این کار تاثیر می‌گذارد؟

با ما همراه باشید تا در این مقاله شما را با عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارتودنسی دندان و علت تفاوت شیوه پرداخت ارتودنسی اقساطی در تهران بین مراکز مختلف آشنا کنیم.

چرا پرداخت هزینه ارتودنسی بصورت اقساطی رواج پیدا کرد؟

همان‌طور که می‌دانید ارتودنسی یکی از زیرمجموعه‌های دندان‌پزشکی است که جنبه زیبایی دارد. این حوزه از دندان‌پزشکی فرم و شکل نامناسب دندان‌ها را به صورت اصولی اصلاح کرده و ظاهری زیبا و مرتب به آن‌ها می‌بخشد. اما یکی از مسائلی که در این حوزه دغدغه بزرگ اغلب مراجعه کنندگان است، قیمت بالای ارتودنسی می‌باشد. در این شرایط برخی از متخصصین ارتودنسی به جهت پایین بودن توان مالی مردم، شرایط اقساطی را در نظر گرفته‌اند. همین موضوع باعث شده تا بسیاری افراد به ارتودنسی قسطی روی آورند.

توجه توجه : در مطب و کلینیک های دکتر سعید قریشی، ارتودنسی قسطی است و شما تمام هزینه را در ابتدا پرداخت نمی کنید.
بلکه در ابتدا تنها ۲۵% تا ۳۰% مبلغ را پرداخت می کنید و مابقی هزینه به صورت اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه است.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارتودنسی قسطی

هزینه ارتودنسی به عوامل مختلف بسیاری بستگی دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

قیمت ارز

میزان پیش پرداخت و اقساط ارتودنسی بسته به شرایط و نوسانات ارزی کشور مدام در حال تغییر هستند. حتی تمامی ابزارها و دستگاه‌هایی که در این حوزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، وارداتی هستند و به صورت ارزی محاسبه می‌شوند. بنابراین بخش بزرگی از هزینه‌های ارتودنسی بر اساس قیمت ارز محاسبه می‌شود.

کیفیت مواد

دومین عاملی که باعث تفاوت قیمت در بین مراکز مختلف می‌شود، کیفیت مواد و متریالی مورد استفاده حین کار است. همچنین کارهایی که بر روی دندان‌ها انجام می‌گیرد نیز برای افراد مختلف متفاوت است. به این معنی که برخی افراد نیازمند جراحی و تغییر موقعیت استخوان‌ها جهت حرکت دادن دندان‌ها و مرتب کردنشان هستند که همین مسئله هزینه‌های آن‌ها و در نتیجه مقدار هر قسط ارتودنسی را افزایش خواهد داد.

 

ارتودنسی اقساطی در تهران

نوع ارتودنسی

مورد دیگر نوع ارتودنسی است که انجام می‌گیرد. ارتودنسی انواع مختلفی دارد که به صورت کلی به دو دسته ارتودنسی متحرک و ارتودنسی ثابت تقسیم می‌شوند. ارتودنسی ثابت خود انواعی دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. به عنوان مثال ارتودنسی دیمون به دلیل قابلیت و کارایی بالایی که دارد، از هزینه بسیار بیشتری نسبت به دیگر انواع ارتودنسی ثابت برخوردار است.

از دیگر انواع ثابت نیز می‌توان به ارتودنسی اینویزلاین، نامرئی، با براکت‌های هم رنگ دندان، براکت سرامیکی و لینگوال اشاره کرد که هر کدام خصوصیات و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

ارتودنسی اقساطی فک بالا یا پایین

عامل دیگری که در هزینه ارتودنسی شما تاثیرگذار است، انجام این کار برای هر دو فک بالا و پایین است. قیمت ارتودنسی فک بالا و پایین به صورت مجزا محاسبه می‌شود. بنابراین اگر تنها نیاز به مرتب سازی دندان‌های فک بالا دارید، فقط برای همان قسمت مراجعه کنید.

وجود ناهنجاری در فک

وجود ناهنجاری‌های فکی و نیاز به مداخله‌های درمانی جهت اصلاح آن نیز از دیگر عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی است. بنابراین به صورت کلی هزینه ارتودنسی جدا از متریال و دستگاه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، به مشکلات دندانی و فکی شما، همچنین نوع درمان مناسب جهت مرتب سازی دندان‌ها بستگی دارد.

توجه توجه : در مطب و کلینیک های دکتر سعید قریشی، ارتودنسی قسطی است و شما تمام هزینه را در ابتدا پرداخت نمی کنید.
بلکه در ابتدا تنها ۲۵% تا ۳۰% مبلغ را پرداخت می کنید و مابقی هزینه به صورت اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه است.

تجربه و تخصص دندانپزشک

رتبه علمی دندانپزشک هم در قیمت ارتودنسی تاثیرگذار است. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران ۴-۳ سال زمان جهت اخذ تخصص خود صرف کرده است. بنابراین بین دستمزد یک دندانپزشک متخصص و یک دندانپزشک عمومی تفاوت زیادی وجود دارد. پس اگر به مرکزی مراجعه کردید که ارتودنسی توسط یک دندانپزشک عمومی انجام می‌گیرد، از پایین بودن هزینه آن ذوق زده نشوید. علاوه بر این سن بیمار و مدت زمان لازم جهت درمان کامل نیز در تعیین هزینه‌ها موثر است.

با توجه به موارد گفته شده، اگر می‌خواهید از قیمت قطعی و نهایی ارتودنسی قسطی در تهران مطلع شوید، باید حتما به دندانپزشک متخصص در این حوزه مراجعه کنید. دندانپزشک پس از ویزیت شما و مشخص کردن مشکلات دندان و … شیوه درمانی شما را مشخص و قیمت قطعی به شما ارائه می‌دهد. همچنین اطلاعاتی درباره مدت زمان لازم جهت درمان نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

شرایط ارتودنسی قسطی

شرایط ارتودنسی اقساطی در تهران

ارتودنسی قسطی یکی از راه‌حل‌های بسیار خوب برای کسانی  است که توان پرداخت هزینه‌های ارتودنسی به صورت یکجا را ندارند. این کار با هدف ایجاد رفاه حال بیماران انجام گرفته که در مراکز مختلف شرایط متفاوتی در نظر گرفته شده است. اصولا ارتودنسی اقساطی بر اساس تعداد جلسات درمان بعد از ویزیت اولیه و تعیین قیمت نهایی مشخص می‌شود.

معمولا شرایط ارتودنسی قسطی اغلب مراکز و کلینیک‌های دندانپزشکی به این صورت است که بخشی از مبلغ کل معمولا ۲۰ درصد آن به عنوان پیش قسط دریافت و مابقی بسته به تعداد جلسات درمان تقسیم می‌شود. البته برخی مراکز نیز وجود دارند که بدون دریافت پیش قسط، تمامی هزینه‌ها را به صورت اقساطی از بیمار دریافت می‌کنند.

برای چنین شرایطی نیز چک تضمینی یا سفته دریافت خواهند کرد که پس از تسویه کامل به بیمار بازگردانده خواهد شد. در کل شرایط ارتودنسی اقساطی در مراکز مختلف، متفاوت است و ما نمی‌توانیم به صورت قطعی درباره این موضوع صحبت کنیم.

آیا شرایط ارتودنسی اقساطی بر کیفیت کار تاثیرگذار است؟

یکی از سوالاتی ک برای اغلب شما پیش آمده، تاثیر شرایط ارتودنسی قسطی بر کیفیت کار است. باید بگوییم که این شرایط هیچ ارتباطی با کیفیت ارتودنسی ندارد. شما تنها هزینه درمان را به صورت اقساطی در طول درمان پرداخت می‌کنید و این مسئله هیچ تاثیر بر کیفیت کار نخواهد گذاشت. پس با خیالی آسوده از این موقعیت جهت زیبایی دندان‌ها و لبخند خود استفاده کنید.

در واقع شرایط اقساطی به بیمار هنگام پرداخت هزینه های ارتودنسی فشار زیادی را متحمل نخواهد کرد. البته در صورتی که از نظر مالی مشکلی نداشته باشید، می‌توانید با پرداخت نقدی هزینه‌ها، از قیمت کل درصدی را نیز تخفیف بگیرید.

توجه توجه : در مطب و کلینیک های دکتر سعید قریشی، ارتودنسی قسطی است و شما تمام هزینه را در ابتدا پرداخت نمی کنید.
بلکه در ابتدا تنها ۲۵% تا ۳۰% مبلغ را پرداخت می کنید و مابقی هزینه به صورت اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه است.

جمع بندی

از آنجا که نوسانات ارزی در کشور بسیار بالاست و هر کلینیکی از ابزار مختلف و با کیفیت‌های متفاوت استفاده می‌کند، نمی‌توان قیمت دقیقی برای این کار را ارائه داد. بنابراین توصیه ما به شما مراجعه حضوری و گذراندن جلسه مشاوره است. این جلسه به شما کمک می‌کند تا اطلاعات کاملی درباره کارهایی که قرار است بر روی دندان‌های شما انجام گیرد، شیوه پرداخت ارتودنسی قسطی و مدت زمان طول درمان بدست آورید.

در واقع شرایط ارتودنسی اقساطی این امکان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید با پرداخت ماهانه مبلغی کمتر، به سلامت و زیبایی دندان‌های خود برسید. عدم توجه به ارتودنسی دندان‌ها نه تنها باعث بدفرمی و به مرور فشار بیشتر بر دندان‌های شما خواهد شد، بلکه عوارضی مانند مشکلات لثه‌ای، گوارشی، ایجاد درد در نواحی سر، شانه، گردن، مفاصل فک و مشکلات TMJ را در پی دارد. پس از این فرصت برای زیبایی و سلامت دهان و دندان خود استفاده کنید.

۴.۹/۵ - (۲۰ امتیاز)
هزینه ارتودنسی
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها