ارتودنسی قسطی دندان در تهران

ارتودنسی قسطی

ارتودنسی قسطی فشار زیادی را از دوش مراجعه‌کنندگان برداشته است؛ اما همزمان، باعث شده تا سوالات جدید هم در ذهن آنها شکل بگیرد: شرایط ارتودنسی اقساطی در تهران به چه صورت است؟ چرا نحوه پرداخت در هرکلینیک متفاوت است؟ آیا در این حالت، نتیجه نهایی تحت تاثیر قرار می‌گیرد؟ و …

در ادامه ضمن توضیح عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی دندان، ارتودنسی قسطی را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم و به سوالاتی که پیرامون آن وجود دارد، پاسخ می‌دهیم.

توجه توجه : در مطب و کلینیک‌های دکتر سعید قریشی، ارتودنسی قسطی است و شما تمام هزینه را در ابتدا پرداخت نمی کنید.
بلکه در ابتدا تنها ۲۵% تا ۳۰% مبلغ را پرداخت می کنید و مابقی هزینه به صورت اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه است.

نوع درمان هزینه کل پیش پرداخت هر قسط (برای اقساط ۱۲ ماهه)
ارتودنسی ثابت دو فک ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان ۱۲،۵۰۰،۰۰۰ تا ۱۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان حدود ۳ میلیون تومان
ارتودنسی ثابت یک فک ۳۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان ۸،۷۵۰،۰۰۰ تا ۱۰،۵۰۰،۰۰۰ تومان حدود ۲ میلیون تومان
ارتودنسی نامرئی (شفاف) از ۷۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان ۱۸،۷۵۰،۰۰۰ تا ۲۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان حدود ۴ میلیون تومان

همکاری اندک شرکت‌های بیمه و رواج ارتودنسی قسطی

دونکته اصلی که باعث شده است شرکت‌های بیمه هزینه خدمات ارتودنسی را پوشش ندهند، طبقه‌بندی درمان‌های ارتودنسی بین عمل‌های زیبایی و بالا بودن هزینه‌های این درمان است. مورد اول بزرگ‌ترین مشکل را ایجاد می‌کند، و کاملا یک برداشت اشتباه است.

ارتودنسی قطعا نمای لبخند و چهره افراد را دگرگون می‌کند، اما رسالت اصلیِ آن بسیار فراتر می‌رود. بهبود سلامت و عملکرد حفره دهان، بهبود سلامت لثه‌ها، بهبود جویدن هضم، جلوگیری از تحلیل استخوان‌ها، کاهش ریسک آسیب (مثلا به دندان‌های بیرون‌زده)، رفع دردهای فک، تصحیح بایت و … تنها برخی از مزایای این درمان برای بیمار است.

یکسری از طرح‌های برخی شرکت‌های بیمه (مانند بیمه تکمیلی گروهی)، در بهترین حالت، تنها کیس‌های حاد و بسیار حاد را پوشش می‌دهند. طوری که اثبات شود ناهنجاریِ موجود زندگی فرد را به خطر انداخته یا آن را بسیار دشوار می‌کند. بیمه‌های سازمانی هم با کلینیک‌های به روز و مجهز خصوصی قرارداد ندارند.

اینها باعث شدند تا ارتودنسی اقساطی در تهران و سایر شهرهای بزرگ و کوچک روز به روز رایج‌تر شود. پس از مشخص شدن موضع شرکت‌های بیمه در اینباره، کلینیک‌ها و مطب‌های دندانپزشکی با فراهم کردن ارتودنسی قسطی خود را با این شرایط وفق دادند؛ و بیماران هم موفق شدند با چالش کمتری از این خدمات استفاده کنند.

 

ارتودنسی اقساطی در تهران

با توجه به اینکه مخارج زندگی در پایتخت از هرجای دیگری بالاتر است، پرداخت قسطی هزینه‌های این درمان ابتدا در تهران باب شد. در حال حاضر، کمتر کلینیک و مطبی را می‌توانید در پایتخت پیدا کنید که خدمات ارتودنسی قسطی تهران را ارائه ندهد.

از بهترین و مجهزترین مراکز با چندین شعبه گرفته تا آنها که کمتر شناخته‌شده‌اند، همه شرایط ارتودنسی قسطی را برای مراجعه‌کنندگان خود فراهم کرده‌اند. کلینیک‌های دندانپزشکی معمولا بخشی از مبلغ کل (معمولا ۲۰ درصد) را به عنوان پیش‌قسط دریافت می‌کنند، و مابقیِ هزینه را با توجه به تعداد جلسات درمان تقسیم می‌کنند.

در هر سه کلینیک و یک مطب «دکتر سعید قریشی» در تهران، ابتدا ۲۵-۳۰ درصد هزینه درمان دریافت می‌شود و مبلغ باقیمانده را طی ۱۰ تا ۱۲ ماه پرداخت می‌کنید. چنانچه ساکن قم هستید، می‌توانید به مطب ایشان در همین شهر نیز مراجعه کنید. شرایط ارتودنسی اقساطی در تهران که گفتیم، در مطب قم نیز برقرار است.

مراکز معدودی هم هستند که بدون دریافت پیش‌پرداخت، ارتودنسی از دم قسط دارند و تمامی هزینه‌ها را به صورت اقساطی دریافت می‌کنند. چنین مراکزی معمولا یک چک تضمینی یا سفته دریافت می‌کنند، که پس از تسویه حساب کامل به بیمار بازگردانده می‌شود.

به طور کلی، پیش‌نیازها و شرایط کلینیک‌های دیگر متفاوت است و نمی‌توانیم با قاطعیت در اینباره صحبت کنیم.

 

ارتودنسی قسطی تهران

 

هزینه تمام‌شده ارتودنسی دندان قسطی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه تمام‌شده ارتودنسی اقساط به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد، که مهمترینِ آنها را در ادامه می‌بینید:

 

قیمت ارز

بسته به شرایط و نوسانات ارزی کشور، میزان پیش‌پرداخت و اقساط ارتودنسی مدام در حال تغییر هستند. بسیاری از مواد و دستگاه‌هایی که در درمان‌های مختلف ارتودنسی به کار می‌روند، وارداتی هستند و به صورت ارزی محاسبه می‌شوند. به همین خاطر، بخش بزرگی از قیمت ارتودنسی قسطی به نرخ ارز وابسته است.

 

کیفیت مواد

مورد دیگری که باعث تفاوت هزینه‌های ارتودنسی قسطی بین مراکز مختلف می‌شود، کیفیت مواد و متریال استفاده‌شده در مراحل درمان است. از کیفیت مواد بی‌حسی بگیرید تا مواد پرکننده، براکت‌ها، سیم‌ها و …، همه و همه روی هزینه تاثیر دارند.

 

شدت ناهنجاری

وقتی تمام مراجعان کلینیک را در نظر بگیریم، می‌بینیم که هیچ دو لبخندی شبیه به یکدیگر نیستند. برای مثال یک مراجعه‌کننده صرفا می‌خواهد یکی‌دو فاصله بین دندانیِ کوچک را برطرف کند، اما فرد دیگر دچار مشکلات جدی بایت و ازدحام دندانی‌ست.

از آنجا که شدت ناهنجاری طول، مراحل و حتی دستگاه‌های درمان را تعیین می‌کند، یکی از اولین فاکتورهایی‌ست که روی ارتودنسی دندان قسطی تاثیر می‌گذارد.

 

ارتودنسی اقساطی در تهران

 

نوع ارتودنسی

تقریبا تمام درمان‌های ارتودنسی را می‌توان در دوگروه قرار داد: ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک. در حالت عادی، درمان‌های رایج ارتودنسی ثابت (با براکت فلزی، سرامیکی و دیمون) نسبت به ارتودنسی (متحرک) هزینه پایین‌تری دارند.

در نگاه اول، ارتودنسی فلزی ارزان‌ترین و ارتودنسی با پلاک‌های شفاف گران‌ترین گزینه‌ها بین انواع ارتودنسی هستند. هرچند برخی عوامل دیگر می‌توانند (به عنوان مثال) هزینه درمان با ارتودنسی دیمون را به هزینه ارتودنسی متحرک برساند.

 

وجود ناهنجاری در فک

وجود ناهنجاری‌های فکی و نیاز به مداخله‌های درمانی جهت اصلاح آنها نیز شرایط ارتودنسی قسطی را تغییر می‌دهد. چنانچه بیمار به ارتوسرجری (ترکیب جراحی اصلاحی فک و درمان‌های ارتودنسی) احتیاج داشته باشد، هزینه تمام‌شده افزایش محسوسی را تجربه خواهد کرد.

 

سن بیمار

ارتودنسی اقساطی در تهران و هرشهر دیگر، می‌تواند بسته به زمان شروع درمان ممکن باشد. ساختار فک و دندان‌های کودکان و نوجوانان انعطاف‌پذیرتر است، که کمک می‌کند طول درمان و هزینه‌های مربوط به آن کمتر شود. اما بزرگسالان معمولا مراقبت‌های پیچیده‌تری را می‌طلبد که هزینه‌های درمان را افزایش می‌دهد.

 

تجربه و تخصص ارتودنتیست

رتبه علمی و تجربه متخصص مدنظر نیز روی هزینه‌های ارتودنسی از دم قسط (یا پیش‌پرداخت و اقساط) تاثیر دارد.

طبیعی‌ست که بین هزینه‌های ارتودنتیستی که در کشور آموزش‌دیده و تنها چندسال سابقه دارد، با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران که تحصیلات خود را در برترین دانشگاه‌های بین‌المللی تکمیل کرده، فلوشیپ و برد تخصصی دارد، بالای یک‌دهه سابقه دارد و … تفاوت‌هایی وجود داشته باشد.

بنابراین، اگر هزینه‌ها و شرایط ارتودنسی اقساطی نزد یک متخصص به نظر گران می‌آید، سعی کنید دقیق‌تر شوید تا ببینید ارزش افزوده‌ای که قرار است به شما ارائه شود، چیست.

توجه توجه : در مطب و کلینیک های دکتر سعید قریشی، ارتودنسی قسطی است و شما تمام هزینه را در ابتدا پرداخت نمی کنید.
بلکه در ابتدا تنها ۲۵% تا ۳۰% مبلغ را پرداخت می کنید و مابقی هزینه به صورت اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه است.

ارتودنسی اقساطی فک بالا یا پایین

شرایط پرداخت قسطی هم برای درمان‌هایی برقرار است که هردو فک را در بر می‌گیرند، هم آنها که به یک فک مربوط می‌شوند. حالت دوم کمتر رایج است، اما اگر در این گروه قرار بگیرید، لازم نیست نگران این موضوع باشید که شرایط ارتودنسی دندان قسطی شامل حال شما نمی‌شود.

 

شرایط ارتودنسی قسطی

 

آیا شرایط ارتودنسی اقساطی بر کیفیت کار تاثیر می‌گذارد؟

یکی از سوالاتی که برای متقاضیان ارتودنسی قسطی تهران پیش می‌آید، این است که آیا پرداخت هزینه به این شکل کیفیت کار و نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد یا خیر. پاسخ «خیر» است؛ این شرایط هیچ ارتباطی با کیفیت ارتودنسی ندارد.

شما صرفا هزینه درمان را به صورت اقساطی در طول درمان پرداخت می‌کنید، و این موضوع هیچ تاثیری بر کیفیت اقدامات مراحل درمان، مواد و دستگاه‌های استفاده‌شده و نتیجه نهایی نخواهد گذاشت. پس با خیالی آسوده از این موقعیت جهت بهبود عملکرد و زیبایی دندان‌ها و لبخند خود استفاده کنید.

فلسفه ارتودنسی اقساط این است که افراد بیشتری بتوانند درمان خود را در زمان مناسب آغاز کنند. وگرنه مراجعه‌کنندگان هرکلینیک، در صورت تمایل می‌توانند کل هزینه را یکجا پرداخت کنند. حتی در این صورت، برخی مراکز تخفیف مشخصی را روی کل هزینه اعمال می‌کنند.

 

آیا هزینه ارتودنسی قسطی تهران بیشتر است؟

خیر. همان‌طور که قسطی بودن هزینه تاثیری روی نتیجه نهایی ندارد، مبلغ کلیِ درمان نیز تفاوتی نمی‌کند. برای اطلاع از درمان(های) مورد نیاز و هزینه نهایی، باید به صورت حضوری توسط ارتودنتیست معاینه شوید؛ احتمالا عکس‌برداری از فک و دندان هم لازم می‌شود.

متخصص پس از ویزیت، مشخص کردن نوع و شدت ناهنجاری، تعیین روش ارتودنسی و … می‌تواند اطلاعات ارتودنسی اقساط را به طور دقیق به شما اعلام کند. با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مراحل درمان نیز طول دوره آن کاملا مشخص خواهد شد.

توجه توجه : در مطب و کلینیک های دکتر سعید قریشی، ارتودنسی قسطی است و شما تمام هزینه را در ابتدا پرداخت نمی کنید.
بلکه در ابتدا تنها ۲۵% تا ۳۰% مبلغ را پرداخت می کنید و مابقی هزینه به صورت اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه است.

فرصت ارتودنسی اقساط را از دست ندهید

از آنجا که نوسانات ارزی در کشور بسیار بالاست و هر کلینیک از مواد، ابزار و دستگاه‌هایی با کیفیت‌های مختلف استفاده می‌کند، شرایط ارتودنسی قسطی تهران در هرکدام متفاوت است.

همچنین، برای برآورد هزینه دقیق، حتما باید به صورت حضوری به کلینیک مدنظرتان مراجعه کنید، و یک جلسه مشاوره با ارتودنتیست داشته باشید. این جلسه به شما کمک می‌کند تا اطلاعات کاملی درباره آماده‌سازی‌های لازم (برای دندان‌ها)، پروسه درمان، هزینه تمام‌شده، نحوه قسط‌بندی و طول درمان به دست آورید.

امیدواریم هرچه سریع‌تر از این فرصت استفاده کنید و درمان‌تان را به تعویق نیندازید. مشکلات فک و دندان می‌توانند به مرور شدید‌تر شوند و شما را دچار عوارض آزاردهنده‌ای از جمله پوسیدگی دندان، بیماری لثه، مشکلات گوارشی، درد مزمن در سر، شانه، گردن، مفاصل فک و … بکند.

اگر برای داشتن یک لبخند سالم و بی‌نقص آماده‌اید، کافی‌ست از طریق سایت از نزدیک‌ترین مطب نوبت معاینه‌تان را رزرو کنید.

۴.۹/۵ - (۲۴ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها