قیمت و هزینه ارتودنسی ۱۴۰۲؛ قیمت ارتودنسی دندان جلو [زمستان ۱۴۰۲]

هزینه ارتودنسی

در زمستان سال ۱۴۰۲، هزینه‌ی ارتودنسی در تهران (قیمت ارتودنسی دندان) برای یک فک حدود ۳۵ میلیون تومان و برای هر دو فک تقریباً ۵۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شود. البته، این قیمت‌ها می‌توانند بر اساس عواملی نظیر نوع روش ارتودنسی به کار رفته، شرایط خاص فک و دندان بیمار و سایر جنبه‌های درمانی، متفاوت باشند.

اطلاع از هزینه ارتودنسی یکی از مهمترین عوامل تصمیم گیری درباره انجام درمان ارتودنسی بیماران است، ما سعی می‌کنیم قیمت ارتودنسی را با شرایط عالی ارائه کنیم تا کسی به دلیل هزینه‌های زیاد درمان مجبور به تحمل ناهنجاری‌های فک و دندان نباشد.

توجه توجه : در مطب و کلینیک های دکتر سعید قریشی، ارتودنسی قسطی است و شما تمام هزینه را در ابتدا پرداخت نمی کنید.
بلکه در ابتدا تنها ۲۵% تا ۳۰% مبلغ را پرداخت می کنید و مابقی هزینه به صورت اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه است.

لبخند ما یک جزء بسیار مهم از هویت ما را تشکیل می‌دهد، زیرا بر احساس ما در مورد خودمان و نیز نوع نگاه دیگران به ما تأثیر زیادی می‌گذارد. مطالعات ما نشان می‌دهد که افراد مختلف در هر سنی که باشند، اگر دندان‌های سالم و مرتبی داشته باشند معمولاً در موقعیت‌های اجتماعی مختلف، در مقایسه با افرادی که از نامرتبی و به‌ هم‌ ریختگی دندان‌ها رنج می‌برند، از احترام و جایگاه بالاتری برخوردار خواهند بود.

در ادامه این مطلب به حدود هزینه ارتودنسی، حداقل‌ها و عوامل موثر بر آن پرداخته‌ایم.

 

فهرست عناوین

حدود هزینه ارتودنسی در سال ۱۴۰۲

هزینه ارتودنسی دندان را نمی‌توان به صورت دقیق اعلام کرد. زیرا متناسب با عوامل متعددی می‌تواند قیمت متفاوتی در انتها داشته باشد. اما دانستن حدود تعرفه ارتودنسی به شما در فرآیند تصمیم گیری و زمانبندی کمک خواهد کرد تا در انتها انتخاب بهتری داشته باشید.

در ادامه حدود هزینه‌های انواع روش‌های ارتودنسی و حداقل هزینه ارتودنسی را در سال ۱۴۰۲ مشاهده کنید:

جدول قیمت ارتودنسی 

نوع ارتودنسی یا خدمت ارائه شده شروع قیمت ارتودنسی (سال ۱۴۰۲)
ارتودنسی ثابت دو فک ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
ارتودنسی ثابت یک فک  ۳۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه ارتودنسی نامرئی یا شفاف (بر اساس شدت مشکل ، تعداد پلاک و کمپانی سازنده پلاک) از ۷۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه ارتوسرجری ۶۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
قیمت براکت سرامیکی هر فک ۸.۰۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه براکت دیمون ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
ارتودنسی face mask (با پلاک متحرک یا ثابت) از ۲۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
دستگاه فانکشنال  از ۲۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
ارتودنسی با دستگاه hyrax (به هزینه درمان اضافه می‌شود) ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
گذاشتن فیکس هر فک ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
برداشتن فیکس هر فک ۱.۴۰۰.۰۰۰ تومان
تعمیر براکت  (کنده شدن براکت و شکستن آن) ۴۵۰.۰۰۰ تومان
تعمیر براکت دیمون ۸۰۰.۰۰۰ تومان
تعمیر fix ۳۵۰.۰۰۰ تومان
هزینه الاستیک تراپی ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان
پلاک ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
تعمیر پلاک  ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه فتوگرافی  ۴۵۰.۰۰۰ تومان

در ادامه توضیحات بیشتری درباره عوامل موثر در هزینه های درمان ارتودنسی آورده شده است که به شما برای تصمیم گیری کمک خواهد کرد.

هزینه ارتودنسی دندان در تهران چقدر است؟

در پاسخ صریح و کوتاه به این سوال، می‌توانیم بیان کنیم که هزینه‌های ارتودنسی در زمستان سال ۱۴۰۲ بین ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان تا ۷۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان متغیر است. در این میان، ارتودنسی ثابت با قیمت یک فک از ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان تا دو فک  ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان قیمت‌گذاری می‌شود، در حالی که هزینه‌های ارتودنسی سرامیکی  و نامرئی از ۷۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان شروغ می شود.

هزینه ارتودنسی دندان در تهران

 

قیمت ارتودنسی فک بالا و پایین چقدر است؟

قیمت ارتودنسی دندان برای فک بالا و پایین تفاوتی ندارند؛ هزینه ارتودنسی دندان برای هر فک ۳۵,۰۰۰,۰۰۰  و برای دو فک ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

قیمت عامل تصمیم گیری در درمان ارتودنسی

اما یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند بر تصمیم شما در مورد انجام ارتودنسی برای صاف کردن دندان‌ها و یا صرف نظر کردن از آن تأثیر زیادی داشته باشد، هزینه‌ ارتودنسی است.

هرچند ممکن است هزینه سیم کشی دندان و قیمت ارتودنسی در نگاه اول خیلی زیاد به نظر برسد، اما مطمئن باشید که در قبال فواید و مزایای زیاد آن، بدون به همراه داشتن عوارض ارتودنسی، اصلاً هزینه بالایی نیست. در واقع ارتودنسی دندان می‌تواند در درازمدت به صرفه‌جویی در هزینه‌های شما کمک زیادی کند.

برای مثال همین دندان‌های شلوغ و نامرتب شما و یا دندانی که افتاده است و یا ناهنجاری‌های فک که استفاده از سیم کشی دندان را برای شما ضروری می‌سازد، اگر به‌موقع و با روش مناسب مورد درمان قرار نگیرد، می‌تواند در آینده باعث پوسیدگی دندان‌ها و از دست رفتن تعداد بیشتری از آنها شود.

همه ما خیلی خوب می‌دانیم که مراجعه مکرر به دندانپزشک برای درمان پوسیدگی دندان و یا کشیدن دندان‌های پوسیده و کاشت دندان‌‌های جدید تا چه حد می‌تواند برای ما هزینه به همراه داشته باشد.

علاوه بر آن، بیماری‌های مزمن دهان و دندان می‌تواند در آینده منجر به بروز مشکلات شدیدتری برای سلامتی شما از قبیل چاقی، سوء تغذیه، دیابت و بیماری‌های قلبی شود.

اینها همگی بیماری‌ها و عوارض خطرناکی هستند که برای تأثیر مخرب آنها بر سلامتی و کیفیت زندگی شما به هیچ وجه نمی‌توان قیمتی تعیین کرد.

توجه توجه : در مطب و کلینیک های دکتر سعید قریشی، ارتودنسی قسطی است و شما تمام هزینه را در ابتدا پرداخت نمی کنید.
بلکه در ابتدا تنها ۲۵% تا ۳۰% مبلغ را پرداخت می کنید و مابقی هزینه به صورت اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه است.

هزینه ارتودنسی از زبان دکتر سعید قریشی

 

نقش متخصص ارتودنسی در کاهش هزینه های ارتودنسی

دکتر سعید قریشی متخصص ارتودنسی که خدمات ارتودنسی را با بالاترین کیفیت به شما ارائه می‌کند، معتقد است که چون دندان‌های هر بیمار وضعیت و شرایط خاص خود را دارد، پس هیچ گاه نمی‌توان بدون مراجعه به یک متخصص ارتودنسی به طور دقیق گفت که هزینه ارتودنسی شما چقدر خواهد بود.

دامنه تغییرات هزینه ی ارتودنسی دندان‌ها به چندین عامل مختلف بستگی دارد که لازم است از همه آنها به خوبی اطلاع داشته باشید. پس اگر شما هم می‌خواهید دندان‌های سالم‌تر و زیباتری داشته باشید و برای این منظور قصد انجام ارتودنسی را دارید، حتماً با یک متخصص ارتودنسی مشورت کنید تا با جزئیات این عمل و هزینه‌های آن به طور دقیق آشنا شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

حداقل هزینه ارتودنسی

پیش از آن که به حداقل هزینه ارتودنسی بپردازیم، بهتر است از عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی، آگاهی بیابیم؛ چرا که به عنوان مثال حداقل هزینه ارتودنسی نامرئی با حداقل هزینه ارتودنسی سرامیکی و حتی حداقل هزینه ارتودنسی فک بالا و حداقل هزینه ارتودنسی فک پایین با هم متفاوت است.

حداقل هزینه ارتودنسی

عوامل تعیین کننده هزینه‌ ارتودنسی دندان

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانند بر هزینه ارتودنسی دندان تأثیر داشته باشند. بعضی از این عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارتودنسی در کنترل خود شما هستند و بعضی دیگر به وضعیت دندان‌های شما بستگی دارد.

شما به هر مطب یا کلینیک ارتودنسی که برای گرفتن قیمت مراجعه کنید، احتمالاً با ارقام و برآوردهای متفاوتی برای هزینه درمان یک عارضه مشخص مواجه خواهید شد.

توجه توجه : در مطب و کلینیک های دکتر سعید قریشی، ارتودنسی قسطی است و شما تمام هزینه را در ابتدا پرداخت نمی کنید.
بلکه در ابتدا تنها ۲۵% تا ۳۰% مبلغ را پرداخت می کنید و مابقی هزینه به صورت اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه است.

مهم‌ترین عواملی که می‌تواند در تعیین هزینه درمان ارتودنسی شما تأثیر داشته باشد، عبارت است از:

نوع براکت انتخابی شما

می‌توان گفت نوع ارتودنسی که مدنظرتان است، مهم‌ترین عامل اثرگذار بر قیمت ارتودنسی است. به صورت معمول، هزینه ارتودنسی مرئی و ثابت که با براکت‌های معمولی یا براکت‌های رنگی صورت می‌گیرد، یک دهم تا یک پنجم هزینه ارتودنسی نامرئی است. مواد استفاده شده در هنگام ارتودنسی بر قیمت ارتودنسی اثر مستقیم دارد.

انواع مختلفی از براکت‌ها وجود دارد که بر حسب روش استفاده، نوع و قیمت با هم تفاوت‌هایی دارند. رایج‌ترین انواع بریس‌ها عبارتند از:

براکت‌های فلزی ارتودنسی

این براکت‌ها معمولاً از جنس استیل ضد زنگ ساخته می‌شوند و میزان استقبال از آن در بین افرادی که ارتودنسی انجام می‌دهند، خیلی زیاد است. زیرا این نوع ارتودنسی ارزان ترین و بادوام‌ترین نوع براکت‌های ارتودنسی محسوب می‌شوند. در فرآیند ارتودنسی با استفاده از ارتودنسی فلزی، براکت به دندان چسبیده است، نمی‌توان براکت‌ها را در طول درمان درآورد.

براکت سرامیکی

شکل براکت سرامیکی مطابق با وضعیت فک و دندان‌های شما ساخته می‌شود. این براکت‌ها در دهان به صورت مخفی هستند، اما احتمال شکسته شدن آنها وجود دارد. قیمت این براکت‌ها بیشتر از براکت‌های فلزی اما در حد مناسبی است.

در صورت تمایل‌تان به ارتودنسی سرامیکی(در این نوع از ارتودنسی، از براکت‌های سرامیکی شفاف استفاده می‌شود)، باید حدود ۱.۵ تا ۲ برابر ارتودنسی مرئی معمولی، بپردازید. حداقل هزینه ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف نیز، در حدود ۵ تا ۷ هزار دلار متغیر است.

براکت‌های لینگوال (مخفی)

این براکت‌ها که مخفی‌ترین و نامرئی‌ترین نوع براکت‌های ارتودنسی هستند بیشتر برای افرادی مناسب است که مشکلات جزئی در دندان‌های خود داشته باشند.

هر چند ممکن است بخشی از هزینه‌های این براکت‌ها توسط بعضی از بیمه‌ها تقبل شود، اما به طور کلی قیمت آنها بالاست و بیشتر از انواع دیگر براکت برای بیمار هزینه خواهد داشت.

یک نکته مهم که در اینجا باید ذکر شود آن است که از میان تمامی‌ انواع مختلف براکت‌های ارتودنسی، معمولاً فقط هزینه براکت‌های فلزی ساده توسط بیمه‌های دندانپزشکی پوشش داده می‌شود ؛ و اغلب شرکت‌های بیمه هزینه انواع دیگر براکت‌هایی را که به خاطر جنبه زیبایی بیشتر، قیمت بالاتری هم دارند، تقبل نمی‌کنند.

در هر صورت بهتر است قبل از انتخاب هر کدام از براکت‌های ارتودنسی حتماً با شرکت بیمه تکمیلی خود تماس بگیرید و در مورد میزان تعهدات آنها برای براکت‌های ارتودنسی اطلاعات لازم را کسب کنید.

هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین

هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین

قیمت‌هایی که در بخش اول بیان نمودیم، هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین بود. در صورتی که متخصص ارتودنسی، تنها نیاز به ارتودنسی فک بالای شما را تشخیص دهد، هزینه ارتودنسی فک بالا، در حدود دو سوم هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین است.

به عنوان مثال، قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا، ۲.۵ تا ۳ هزار دلار است. در صورتی که می‌خواهید به صورت کامل با ارتودنسی نامرئی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله «ارتودنسی نامرئی» را مطالعه کنید. در آن مقاله به شرح کامل قیمت ارتودنسی نامرئی، دلایل گران بودن این نوع ارتودنسی و … پرداخته‌ایم.

قیمت ارتودنسی قسطی

قیمت ارتودنسی قسطی

در مطب و کلینیک های دکتر سعید قریشی، ارتودنسی قسطی است و شما تمام هزینه را در ابتدا پرداخت نمی کنید. بلکه در ابتدا تنها ۲۵% تا ۳۰% مبلغ را پرداخت می کنید و مابقی هزینه به صورت اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه است.

قیمت ارتودنسی دندان های جلو ( چهار دندان و دو دندان جلو)

ارتودنسی دندان های جلو می تواند هم برای فک بالا و هم فک پایین باشد اما با توجه نمایان بودن دندان های جلویی در فک بالا، بیشتر نگرانی های افراد برای ارتودنسی چهاردندان یا دو دندان جلو در فک بالا است. هزینه ارتودنسی در صورتی که برای دو دندان یا چهار دندان جلو انجام شود میتواند یک قسمت از فک بالا را درگیر کند. بنابرین در بسیاری از موارد هزینه ارتودنسی دو دندان یا چهار دندان جلو برابر با هزینه ارتودنسی یک فک خواهد شد که بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان خواهد بود. اما ممکن است در شرایطی که ناهنجاری های دندان جلو و فک کم باشد و تعداد بریس های کمتری نیاز باشد، دکتر ارتودنسی شما هزینه کمتری دریافت کند که نیاز به مراجعه به متخصص و دریافت مشاوره برای هزینه ارتودنسی چهار دندان جلو در موارد خاص ارتودنسی دارید. 

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است مشکل شما فقط چهار دندان جلو نباشد و برای مرتب شدن چهار دندان یا دو دندان جلو نیاز به ارتودنسی یک فک داشته باشید. متخصص ارتودنسی با بررسی دقیق متوجه سایر مشکلات احتمالی فک شما نیز باشد. در این صورت اگر برای قیمت ارتودنسی چهار دندان جلو، هزینه یک فک را پرداخت کردید، نگران نباشید چون تمام ناهنجاری های فک شما برطرف خواهد شد و مشکل دندان های جلو نیز به طور کلی بر طرف می شود.

استفاده از هدگیر

در مواردی دکتر ارتودنسی تشخیص به استفاده از هدگیر برای ارتودنسی دندان‌های شما می‌دهد. چنین مواردی معدود هستند، اما برای ارتودنسیی فک بالا و بازگردانی آن به حالت طبیعی، باید از ابزار هدگیر در موارد حاد، بهره برد. می‌توانید مقاله «هدگیر» را که به این ابزار پرداخته است، مطالعه کنید.

اپن بایت بودن فرد بیمار

«اپن بایت» به این مفهموم است که استخوان‌های فک شما، به شکلی رشد یافته‌اند که دندان‌های فک بالا بر روی دندان‌های فک پایین، نمی‌خوابند و در عمل دهان شما باز می‌ماند. در چنین مواردی، ارتودنسی راه کار مناسبی نیست و باید دکتر ارتودنسی، به شما پیشنهاد «جراحی فک یا ارتوگناتیک» را می‌دهد.

آماده سازی دندان ها جهت ارتودنسی

آماده‌سازی دندان‌ها جهت ارتودنسی

در مراحل ارتودنسی، علاوه بر کار نصب براکت‌ها و تنظیم آنها (که معمولاً هر یک ماه یک بار انجام می‌شود)؛ اغلب لازم است قبل از جایگذاری بریس‌ها در دهان، دندان‌ها برای این کار آماده شوند.

مراحل آماده‌سازی لازم برای دندان‌های شما هم می‌تواند بر هزینه ارتودنسی تأثیر داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است قبل از آنکه از براکت‌های ارتودنسی استفاده شود، شما فقط به یک عمل ساده دندانپزشکی مانند تمیز کردن عمقی دندان‌ها و یا پر کردن پوسیدگی‌های سطحی نیاز داشته باشید.

در برخی موارد هم لازم است عمل‌های زیر همراه با ارتودنسی یا بعد از آن انجام شود و در نتیجه در هزینه نهایی تاثیر گذار خواهد بود:

  • تعدادی از دندان‌های شما کشیده شود تا فضای لازم برای حرکت سایر دندان‌ها فراهم گردد.
  • ممکن است شما نیاز به استفاده از هدگیر داشته باشید.
  • ممکن است بعد از پایان ارتودنسی و هنگامی که بریس‌ها از دهان شما برداشته می‌شود، نیاز به خرید و استفاده از نگهدارنده داشته باشید تا از انحراف مجدد دندان‌های شما و بازگشت آنها به جایگاه اولیه خود جلوگیری کند.

طول دوره درمان ارتودنسی

طول دوره درمان ارتودنسی

هر چقدر شما به مراحل ارتودنسی پیچیده‌تری از آماده‌سازی دندان‌ها و عمل‌های دندانپزشکی نیاز داشته باشید، دوره کامل درمان ارتودنسی شما هم طولانی‌تر خواهد بود و بالطبع، هزینه بیشتری هم باید برای آن بپردازید.

اصولاً هرچقدر تعداد مراجعات شما به دندانپزشک بیشتر باشد، هزینه درمان ارتودنسی شما هم بالاتر خواهد بود.

طول دوره استفاده از براکت‌ها به طور متوسط در حدود ۲۳ ماه است، اما ممکن است به خاطر شرایط خاص شما، این دوره خیلی طولانی‌تر شود. پس لازم است در مورد زمان احتمالی دوره درمان خود با بهترین دکتر ارتودنسی ( متخصص ارتودنسی ) مشورت کنید.

از زمانی که براکت‌های ارتودنسی در دهان شما قرار داده می‌شود، معمولاً لازم است هر ماه یک مرتبه برای تنظیم آنها به دندانپزشک مراجعه کنید.

دکتر ارتودنسی

دکتر ارتودنسی

هزینه‌ای که دندانپزشکان مختلف برای یک عمل دندانپزشکی مشخص تعیین می‌کنند نیز ممکن است خیلی متفاوت باشد. به همین دلیل است که تأکید می‌شود قبل از اقدام به انجام ارتودنسی حتماً به چند تن از بهترین ارتودنتیست‌ها سر بزنید و برآورد قیمت ارتودنسی دندان خود را از چند جای مختلف بگیرید.

اگر یک دکتر ارتودنسی با شرکت بیمه شما همکاری داشته باشد و بیمه شما هم بخشی از هزینه ارتودنسی دندان را پوشش می‌دهد، ممکن است هزینه نهایی درمان شما به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند.

عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی

سایر موارد موثر بر قیمت ارتودنسی

معمولاً قبل از شروع درمان ارتودنسی شما باید هزینه ارتودنسی از جمله قالب‌ها و عکسبرداری از دندان‌ها را به صورت جداگانه پرداخت کنید. در بعضی موارد هم بسته به وضعیت دندان‌های شما، لازم است بعضی از دندان‌ها قبل از شروع ارتودنسی کشیده شود و یا پوسیدگی آنها پر شود.

انجام هر کدام از این عمل‌ها، در هزینه ارتودنسی تاثیر گذار خواهد بود.

عامل مهم دیگری که بر هزینه‌های ارتودنسی تأثیر می‌گذارد، لوازم و ابزارهای مخصوصی است که متخصص ارتودنسی از آنها برای درمان شما استفاده می‌کند.

تغییر قیمت ارتودنسی ۱۴۰۲

هر سال با توجه به تورم، شاهد افزایش نرخ ارتودنسی دندان هستیم. همانطور که در بخش قبل گفته شد، ساخته شدن برخی از ابزارهای ارتودنسی و نوسانات ارزش ریال در برابر دلار، در تغییر هزینه و قیمت سیم کشی دندان موثر است. البته این افزایش برای سال جدید، به اندازه سال قبل نیست. به عنوان مثال هزینه ارتودنسی ثابت (که رایج ترین شیوه ارتودنسی است) در سال جدید از حدود ۲۵ میلیون تومان است.

تغییر هزینه ارتودنسی دندان در سال ۱۴۰۲

با توجه به آن که در سال ۱۴۰۲ به نسبت سال ۱۴۰۱، ارزش ریال در برابر دیگر ارزها از جمله دلار کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است؛ به همین سبب، هزینه ارتودنسی دندان در سال ۱۴۰۰ در حدود ۲ تا ۴ برابر هزینه ارتودنسی در سال ۹۹ هست.

به خصوص اگر شما خواهان ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف هستید، هزینه این نوع ارتودنسی در سال ۱۴۰۲، در حدود ۳ برابر سال ۱۴۰۰ هست. دلیل اصلی آن، ساخته شدن این نوع از ارتودنسی در خارج از ایران است. بنابراین هزینه ارتودنسی تاثیر زیادی می گیرد. از سوی دیگر، برخی از ارتودنسی‌های ثابت در داخل ایران تولید می‌شوند که هزینه‌شان در سال ۱۴۰۲ به نسبت سال ۱۴۰۰، در حدود ۲ تا ۳ برابر است.

هزینه ارتودنسی دیمون

همانند دیگر روش‌های ارتودنسی که قیمت‌شان بسیار وابسته به میزان ناهنجاری‌های دندان است، هزینه ارتودنسی دیمون نیز متغیر خواهد بود؛ البته هزینه ارتودنسی دیمون، در حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار است و متناسب با ناهنجاری شما، افزایش پیدا می‌کند و در صورتی که تنهای بخواهید فک بالایتان را ارتودنسی دیمون کنید، هزینه ارتودنسی فک بالا کمتر است.

هزینه ارتودنسی سرامیکی

هزینه ارتودنسی سرامیکی

در صورتی که تمایل به پرداخت هزینه‌ ۷۰,۰۰۰,۰۰۰تومانی ارتودنسی نامرئی را ندارید، ارتودنسی سرامیکی یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. در این نوع ارتودنسی، از براکت‌های سرامیکی به جای سرامیک‌های متداول استفاده می‌شود که شفاف هستند و دیگر چندان مشخص نخواهد شد، شما ارتودنسی انجام داده‌اید. حدود ۲۰ میلیون تومان به قیمت ارتودنسی اضافه می شود.

قیمت سیم کشی دندان

هزینه سیم کشی دندان سال ۱۴۰۲ و قیمت سیم کشی دندان در ایران متناسب با نوع سیم کشی تعیین می‌شود.

قیمت سیم کشی دندان بالا از حدود ۳۵ میلیون تومان و سیم کشی ثابت دو فک بسته به سن بیمار و نیاز به کشیدن دندان از ۵۰ میلیون تومان شروع می‌شود. هزینه سیم کشی دندان نهفته نیز به ازای هر دندان حداقل ۱۰ میلیون تومان است. بهتر است برای تعیین دقیق‌تر قیمت سیم کشی دندان به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

هزینه تقریبی ارتودنسی

هزینه تقریبی ارتودنسی

هزینه تقریبی ارتودنسی همان‌طور که برایتان شرح داده شد، به عوامل متفاوتی بستگی دارد. از جمله عوامل اثرگذار بر هزینه تقریبی ارتودنسی، می‌توان به نوع ارتودنسی مدنظرتان، فرم فعلی دندان‌هایتان و … اشاره نمود. در صورت تمایل به آگاهی بیشتر از هزینه تقریبی ارتودنسی، می‌توانید با مطب‌های دکتر سعید قریشی تماس بگیرید.

هزینه ارتودنسی در کرج، زاهدان و همدان

هزینه مواد اولیه ارتودنسی در شهرهای متفاوت ایران از جمله هزینه ارتودنسی در کرج، هزینه ارتودنسی در زاهدان یا هزینه ارتودنسی در همدان، همانند هزینه مواد اولیه ارتودنسی در تهران است؛ اما متناسب با هزینه‌های دیگر زندگی در شهرهای متفاوت ایران، متخصص ارتودنسی، هزینه متفاوتی را برای مزد خود دریافت می‌کند. به همین دلیل هزینه ارتودنسی در تهران، به صورت معمول از دیگر شهرهای ایران از جمله کرج، زاهدان و همدان، گران‌تر است.

پرداخت هزینه‌ ارتودنسی با بیمه و بدون بیمه

اگر شما بیمه درمانی دارید، بهتر است قبل از شروع ارتودنسی از بیمه خود در مورد میزان تعهدات و پوشش قیمت ارتودنسی توسط آنها اطلاعات لازم را بگیرید.

اگر خانواده شما تحت پوشش بیمه دندانپزشکی نباشد، اما دندانپزشک متخصص ارتودنسی تشخیص بدهد که انجام ارتودنسی از نظر پزشکی برای حفظ سلامتی کودک شما ضروری است، معمولاً قیمت ارتودنسی دندان به صورت معاف از مالیات محاسبه خواهد شد.

در سایر کشورها هم، تنها شرکت های معتبر بیمه شرایطی برای پوشش هزینه های ارتودنسی دارند چراکه ارتودنسی در حیطه پروسه های زیبایی قرار می گیرد. مثلا در آمریکا، بیمه فقط بخشی از هزینه ی ارتودنسی با براکت فلزی یا سرامیکی را به شرط انتخاب متخصص ارتودنسی همکار با شرکت بیمه، تقبل می کند. (میانگین قیمت ارتودنسی در آمریکا)

بیماری‌های پزشکی

اگر انجام ارتودنسی و تقبل هزینه ارتودنسی ثابت از نظر پزشکی برای سلامتی شما ضروری تشخیص داده شود و شما تحت پوشش امداد بیماری‌های پزشکی باشید، ممکن است هزینه ارتودنسی دندان تقبل شود.

برای اطمینان از این امر می‌توانید با دفتر امداد بیماری‌ها تماس بگیرید و بپرسید که تا چند درصد از هزینه ارتودنسی دندان و تا چه مدت از این هزینه‌ها را پوشش می‌دهند. برای اطلاع دقیق از قیمت ارتودنسی ثابت و متحرک نیز با پزشک خود مشورت نمایید.

سوال متداول قیمت ارتودنسی

سوالات متداول قیمت ارتودنسی

 

آیا ارتودنسی قسطی انجام می شود؟

بله، در مطب و کلینیک ارتودنسی دکتر سعید قریشی، پرداخت هزینه ارتودنسی قسطی است و حدود یک سوم از هزینه به عنوان پیش پرداخت و مابقی طی ۱۰ تا ۱۲ ماه قسط در طول درمان شما به صورت ماهیانه دریافت می شود.

آیا طول دوره درمان ارتودنسی در هزینه های ارتودنسی تاثیر دارد؟

بله . هرچه درمان پیچیده تر باشد، زمان درمان نیز طولانی تر و هزینه نیز افزایش پیدا می‌کند.

آیا هزینه ارتودنسی نزد متخصص متفاوت است؟

بله. چونکه سابقه متخصص ارتودنسی بسیار روی قیمت تاثیر دارد.

آیا بیمه هزینه ارتودنسی را پرداخت می‌کند؟

برخی از برنامه‌های بیمه دندانپزشکی ممکن است بخشی از هزینه‌های ارتودنسی را پوشش دهند. با این حال، این به نوع بیمه و شرایط خاص بستگی دارد و توصیه می‌شود قبل از شروع درمان، این موضوع را با شرکت بیمه خود بررسی کنید.
یکسری بیمه های بانک ها این موارد را تا حدی قبول می کنند. بیمه نیروهای مسلح نیز همچنین

هزینه تقریبی ارتودنسی (قیمت ارتودنسی سال ۱۴۰۲) چقدر است؟

 هزینه ارتودنسی ثابت، برای دو فک از ۴۰ میلیون تومان و در صورت امکان برای درمان تنها یک فک این هزینه از ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان شروع می شود. هزینه ارتودنسی با پلاک های متحرک نسبت به دستگاه های ثابت کمتر است. پرداخت هزینه ارتودنسی به این صورت است که ۲۵% تا ۳۰% از هزینه به عنوان پیش پرداخت و مابقی طی ۱۰ تا ۱۲ ماه قسط در طول درمان شما به صورت ماهیانه دریافت می شود.

هزینه ارتودنسی یک دندان کج چقدر است؟

این مورد چون نیاز به ویزیت حضوری دارد تا میزان پیچیدگی آن و سلامت دهان و لثه بازدید شود به صورت حضوری می توان هزینه را اعلام کرد.

هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

هزینه ارتودنسی نامرئی بسته به درمان یک فک یا دو فک، شدت ناهنجاری، طول درمان و تعداد پلاک های مورد نیاز حدود ۷۵ میلیون تومان می باشد. پرداخت هزینه ارتودنسی به این صورت است که یک سوم از هزینه به عنوان پیش پرداخت و مابقی طی ۱۰ تا ۱۲ ماه قسط در طول درمان شما به صورت ماهیانه دریافت می شود.

توجه توجه : در مطب و کلینیک های دکتر سعید قریشی، ارتودنسی قسطی است و شما تمام هزینه را در ابتدا پرداخت نمی کنید.
بلکه در ابتدا تنها ۲۵% تا ۳۰% مبلغ را پرداخت می کنید و مابقی هزینه به صورت اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه است.

سخن پایانی

امیدواریم این نوشته که شرحی بر هزینه ارتودنسی دندان و قیمت ارتودنسی دندان بود، برای شما مفید واقع شود. در صورت داشتن هر گونه پرسش پیرامون هزینه ارتودنسی دندان و قیمت ارتودنسی دندان، می‌توانید پرسش خود را در بخش کامنت‌ها مطرح کنید تا دکتر قریشی و همکاران‌شان، به سوالات شما پاسخ دهند.

در صورت تمایل به راهنمایی بیشتر پیرامون هزینه ارتودنسی(قیمت ارتودنسی)، علاوه بر آن که می‌توانید کامنت بگذارید، دکتر سعید قریشی در ۴ نقطه متفاوت شهر تهران و همچنین دارای یک مطب در شهر قم هستند که می‌توانید به صورت حضوری مراجعه نمایید. هزینه ارتودنسی را به صورت حضوری دریافت نمایید.

۴.۵/۵ - (۱۱۶۴ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رویا
رویا
2 سال قبل

با سلام، من مشکل به هم ریختگی دندان ندارم، ولی فک بالای من یه مقدار جلو امدگی داره، ایا میشه با ارتودنسی این مشکل رو حل کرد؟ یا نیاز به جراحی فک داره؟

سیدرضا
سیدرضا
2 سال قبل

سوال: دلیل عدم وجود دندان و کانال آن چیست؟

حنانه
حنانه
2 سال قبل

سلام وقت بخیر
اگر از فک بالا دو دندان و از فک پایین ۴ دندان نامرتب باشه میشه کار ارتودنسی رو انجام داد و با ارتودنسی فک پایین که ب نسبت عادی کمی جلو هست اوکی میشه؟؟

مسی
مسی
2 سال قبل

سلام خسته نباشین من دندونام سالمن فقط دوتا دندون جلویی بالا خیلی کجه اصن رفته ب سمته داخل و میخوام صاف شه باید چیکار کنم هزینه اش چقدر میشه

کیانا
کیانا
1 سال قبل

سلام من دندان جلوم جلو است دندان پایین عقب. باید ارتودنسی کنم

Ali
Ali
1 سال قبل

سلام من ۲تا دندون زیر کونیام ازهم فاصله دارع می خواستم ببینم میشه فقط واسه این ۲تا سیم کشید و اینکه چه قیمتی دارع ممنون

charmcry
charmcry
7 ماه قبل

سلام ،خیلی ممنون از توضیح کامل و مفیدتون❤️

زهرا
زهرا
2 ماه قبل

سلام من ۴تا از دندان های جلوم هم فک پایین و هم فک بالا کجه اگه بخوام ارتودنسی کنم قیمت چجوریه؟