ارتودنسی رنگی و زیباترین رنگ های ارتودنسی

ارتودنسی رنگی

ارتودنسی رنگی در بین نوجوانان و کودکان بسیار طرفدار دارد. یکی از بهترین قسمت‌های درمان ارتودنسی این است که شما می‌توانید رنگ کش و بریس ارتودنسی را به رنگ مورد علاقه خود تغییر دهید. ارتودنسی رنگی از طریق تغییر رنگ کش‌ها و براکت ها قابل اجراست. کش ارتودنسی رنگی بسیار متنوع است و در مجموعه‌ای از رنگ‌های مختلف و جذاب از شفاف و مروارید مانند، تا رنگ‌های پر رنگ مانند قرمز، صورتی، بنفش وجود دارند. شما حتی می‌توانید ترکیب دو رنگ مختلف را برای حالت سفارشی و حداکثر دید انتخاب کنید!

بریس شما متشکل از براکت‌های فلزی کوچک است که برای مدت زمان درمان به دندان‌های‌تان متصل می‌شوند. این براکت‌ها با استفاده از یک سیم نازک حرکت داده می‌شوند که توسط نوارهای کشی کوچک، که به آن‌ها لیگاتور هم گفته می‌شود، در جای خود نگه داشته می‌شوند.

ارتودنسی رنگی به شما اجازه می‌دهد تا در حالی که لبخندتان در حال بهبود یافتن است، وجهه جذاب و با اعتماد به نفسی را به رخ بکشید. اجازه ندهید که بریس‌هایتان شما را از نشان دادن یک لبخند زیبا باز دارد.

 

دامنه انتخاب رنگ ارتودنسی و رنگ کش ارتودنسی

اگر انتخاب رنگ ارتودنسی سخت است به این دلیل است که ارتودنسی رنگی با رنگ‌های جذابی در دسترس و  دست شما در انتخاب رنگ های ارتودنسی باز است و می‌توانید هر رنگی را انتخاب کنید و حتی از ترکیب چند رنگ مناسب استفاده کنید.

همچنین می‌توانید به تعداد دفعات در طول مدت زمان ارتودنسی، رنگ کش ارتودنسی را تغییر دهید. یعنی هر بار که متخصص ارتودنسی بریس‌هایتان را تنظیم می‌کند (تقریبا هر ۶-۸ هفته یک بار) نوارهای کشی شما را عوض می‌نماید، و به شما این امکان را می‌دهد که رنگ بریس را تغییر دهید.

بعضی از بیماران ترجیح می‌دهند که بریس‌ها را غیر قابل مشاهده حفظ کنند و کش های ارتودنسی بی رنگ و شفاف، یا به رنگ مروارید یا دندان را انتخاب می‌کنند، در حالی که دیگران خلاقیت خود را بروز می‌دهند. اگر می‌خواهید ارتودنسی رنگی را انتخاب کنید، فقط به یاد داشته باشید که رنگ‌های انتخاب شده خود را برای مدت دو ماه استفاده خواهید کرد، پس با دقت انتخاب کنید.

شما می‌توانید از میان رنگ‌های ارتودنسی زیر، رنگ دلخواه را برای کش ارتودنسی رنگی انتخاب کنید:

 

ارتودنسی رنگی چیست؟

 

مراقبت از ارتودنسی رنگی چگونه است؟

در حالی که رنگ‌های روشن‌تر از جمله سفید و شفاف، کمتر در معرض دید هستند، اما بیشتر در معرض زرد شدن قرار دارند. بنابراین اگر از طرفداران غذاهای رنگارنگ هستید، بهتر است رنگ تیره‌تری انتخاب کنید. اگر مایل به داشتن بریسی تمیز و ضد لکه هستید، خاکستری یا نقره‌ای می‌تواند انتخاب خوبی باشد، زیرا می‌تواند به خوبی با براکت‌های فلزی شما هم‌رنگ شود. بعضی از بیماران همچنین از رنگ‌هایی که ممکن است با تکه‌های غذا اشتباه گرفته شوند، مثلا سبز اجتناب می‌کنند. زرد نیز به دلایل آشکاری نسبتا مورد استقبال نیست.

ارتودنسی رنگی مانند ارتودنسی ساده نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. اما لازم نیست نگران باشید، این مراقب ها روش های ساده و روتین استفاده از ارتودنسی است. طبیعتا پزشک متخصص شما در طول درمان این اقدامات را به شما آموزش خواهد داد اما بد نیست اکنون نیز نگاهی مختصر به آن ها داشته باشیم.

به عنوان مثال یکی از مهم‌ترین اقدامات مراقبتی از ارتودنسی رنگی، رعایت بهداشت و تمیزی دندان‌ها است. استفاده از نخ دندان مخصوص ارتودنسی نیز در این پروسه ضروری است. همچنین باید از خوردن برخی از غذاهای سخت و چسبناک پرهیز نمایید. نگهدارنده مخصوص بریس‌ها را بعد از جدا کردن فراموش نکنید و مهم‌تر اینکه در حین انجام ورزش‌های خطرناک، از حفاظ دهان استفاده کنید. در نهایت مراجعه مداوم به متخصص ارتودنسی و معاینه مرتب را پشت گوش نیندازید.

 

رنگ ارتودنسی

 

انواع رنگ های ارتودنسی دندان

انتخاب رنگ ارتودنسی قرمز یا بنفش کاملا به سلیقه شخصی هر فرد بر می‌گردد. همچنین انتخاب رنگ کش ارتودنسی هم کاملا به شما بستگی دارد که از یک ترکیب رنگی کاملا اصلی استفاده کنید یا رنگ‌ها را براساس محبوبیت آن‌ها انتخاب نمایید. در اینجا برخی از دیدگاه‌های نهایی بر اساس رایج‌ترین رنگ‌های بریس مطرح شده است.

 

ارتودنسی رنگ صورتی

این واقعیت وجود دارد که بسیاری از دختران عاشق ارتودنسی صورتی کم رنگ یا پر رنگ هستند، اما این رنگ می‌تواند برای پسران نیز مناسب باشد. شما نباید به اشتباه از ترکیب رنگ بنفش و صورتی استفاده کنید. زنان اغلب رنگ‌هایی را برای بریس در ارتودنسی رنگی انتخاب می‌کنند که با رنگ رژ لب مورد علاقه یا رنگ طبیعی لب آنها مطابقت دارند. هیچ چیز دقیقا یک ظاهر کاملا هماهنگ نخواهد بود.

 

ارتودنسی صورتی

 

رنگ ارتودنسی دخترانه می‌تواند صورتی یا بنفش به انتخاب خود شخص باشد.

 

ارتودنسی رنگی: رنگ آبی

دندانپزشکان معمولا چندین رنگ آبی را برای بریس ارائه می‌دهند. جفت شدن یک سایه روشن‌تر و تیره‌تر، یک انتخاب نسبتا مناسب و همه پسند است. آبی نیز رنگ خوبی برای بریس می‌باشد، زیرا بعید است که با هیچ یک از لباس‌های‌تان در تضاد باشد. به علاوه، اگر چشم‌های آبی دارید، ارتودنسی ابی، رنگ آن‌ها را بیشتر نشان خواهد داد.

 

ارتودنسی آبی رنگ

 

ارتودنسی رنگین کمان

آیا انتخاب رنگ از بین کش های رنگی ارتودنسی برایتان سخت است؟ پس یک رنگین کمان کامل را در سراسر دندان‌های خود بکشید! توجه داشته باشید که برخی از دندانپزشکان در هر مراجعه بیمار را تنها به دو رنگ متفاوت بریس محدود می‌کنند، بنابراین باید در مراجعه خود بررسی کنید که آیا مجاز به استفاده از بریس رنگین کمانی هستید یا خیر.

 

تغییر رنگ کش های ارتودنسی قرمز و صورتی

 

ترکیب دو رنگ هم می‌تواند جذاب باشد؛ کش ارتودنسی آبی و صورتی و یا ترکیب آبی و بنفش بسیار جذاب و پرطرفدار در بین دوستداران ارتودنسی رنگی است.

 

از چه رنگ‌های ارتودنسی نباید استفاده کرد؟

در این مورد، ساده‌ترین کار این است که در ابتدا رنگ‌هایی که نباید انتخاب شوند را مشخص کنیم. اصلی‌ترین چیزی که در رنگ بندی ارتودنسی بهتر است از آن اجتناب کنید، رنگ‌هایی هستند که باعث می‌شوند دندان‌های‌تان زرد، دارای پوسیدگی و یا دچار تغییر رنگ در طول زمان دیده شوند.

  • کش‌های شفاف می‌توانند ذرات غذایی بین دندان‌های شما را نشان دهند و در طول درمان دچار تغییر رنگ می‌شوند.
  • بریس‌های سفید، رنگ زرد طبیعی دندان‌های‌تان را برجسته می‌کنند و نسبت به رنگ‌های دیگر راحت‌تر تغییر رنگ می‌دهند.
  • زرد و دیگر رنگ‌های روشن نیز می‌توانند رنگ زرد طبیعی دندان‌های‌تان را چشمگیرتر کنند.
  • بریس‌های سیاه به خصوص با فرسایش در طول زمان، می‌توانند شبیه پوسیدگی دندان یا ذرات غذا به نظر برسند.
  • بعضی از تون‌ رنگ‌های قهوه‌ای و سبز می‌توانند شبیه ذرات مواد غذایی روی دندان‌های زرد دیده شوند.

 

برای انتخاب بهترین رنگ ارتودنسی به چه مواردی توجه کنید؟

شاید انتخاب از بین رنگ های ارتودنسی برایتان سخت باشد. چه بخواهید براکت را انتخاب کنید و چه رنگ کش ارتودنسی را، توجه به موارد زیر در انتخاب بهتر به شما کمک می کنند:

  • در انتخاب رنگ کش و براکت ارتودنسی، رنگ های مورد علاقه خود را در نظر بگیرید، در این صورت ارتودنسی رنگی به شما حس بهتری می‌دهد.
  • به رنگ تناژ پوست خود توجه کنید و رنگی را انتخاب کنید که با پوست شما هماهنگ باشد.
  • رنگی را انتخاب کنید که به رنگ چشمانتان بیاید.
  • شما می توانید رنگ بریس را با رنگ لباس های خود ست کنید. چه رنگی را بیشتر می‌پوشید؟!
  • دو تا سه رنگ را با هم ترکیب کنید. رنگ هایی که با هم هماهنگ می‌شوند و در کنار هم زیباتر به نظر می رسند.

 

در انتها اگر تصمیم به ارتودنسی رنگی دارید، در نظر داشته باشید که هر رنگی که انتخاب می‌کنید، برای نگه داشتن بریس‌های‎تان تلاش نمایید. در غیر این صورت، بریس‌ها به رنگ غذاها در می‌آیند.

متخصصان ما در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر سعید قریشی به شما ایده‌های جذابی برای انتخاب بهترین رنگ‌های بریس، رنگ کش ارتودنسی ارائه می‌دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون درمان ارتودنسی و رزرو نوبت با شماره‌های ۰۲۱۲۲۰۷۳۷۸۵ و ۰۲۱۲۲۰۶۸۶۴۶ تماس حاصل نمایید.

 

۴.۶/۵ - (۳۴ امتیاز)
ارتودنسی نامرئی – مراحل، قیمت ارتودنسی نامرئی و انواع آن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *