سیم کشی دندان

آیا سیم کشی دندان همان ارتودنسی است؟ سیم کشی دندان چقدر طول میکشد؟ آیا سیم کشی دندان درد دارد؟ سیم کشی دندان قیمت چند است؟ این‌ها سوالاتی است که ممکن است در ذهن افرادی که می‌خواهند ارتودنسی انجام دهند، به وجود آید. سیم کشی دندان عبارتی است که ممکن است بسیاری به جای ارتودنسی به کار ‌بردند و گمان کنند قیمت سیم کشی دندان کمتر از هزینه کردن برای فرایند ارتودنسی است. دکتر قریشی، متخصص ارتودنسی در ادامه درباره سیم کشی دندان در خانه و تمامی سوالات بالا پاسخ داده‌اند. چنانچه مشتاق هستید، در پایان این مطلب فیلم سیم کشی دندان را مشاهده کنید.

 

سیم کشی دندان چقدر طول میکشد؟

امروزه ارتودنسی یا سیم کشی دندان یکی از روش‌های مفید برای مرتب کردن دندان و درمان ناهنجاری‌های مربوط به دندان است. مدت زمان لازم برای سیم کشی دندان، به موارد مختلفی بستگی دارد. سلامت دندان‌ها، نوع سیم کشی دندان، سن شخص از مهم‌ترین مواردی است که در مدت زمان سیم کشی دندان موثر هستند.

برای تخمین طول درمان ارتودنسی لازمست تا عوامل مؤثر در مدت زمان ارتودنسی به دقت توسط متخصص بررسی شود. این عوامل را به تفصیل در مطلب جداگانه‌ای بیان کرده‌ایم، که خواندن آن شما را به پاسخ سوال بالا نزدیک تر می‌کند.

 

سیم کشی دندان چقدر طول میکشد
سیم کشی دندان چقدر طول می کشد؟

 

روند سیم کشی دندان چگونه است؟

در ابتدا دکتر ارتودنسی، معاینه‌های اولیه برای تشخیص فرم دندان‌های شما و ناهنجاری‌ها انجام می‌دهد. بر اساس آن، بهترین روش ارتودنسی و سیم کشی را تجویز می‌کند. در معاینه اولیه، عکس‌برداری‌های لازم از دهان و دندان به عمل انجام می‌شود.

پس از مشورت با بیمار برای روش سیم کشی موردنظر ارتودنتیست، موارد اولیه سیم کشی و استفاده از براکت‌ها،  تا زمانی که دندان های پوسیده ترمیم نشوند، نباید بر روی آن ها سیم کشی دندان انجام شود. بنابراین ابتدا درمان پوسیدگی دندان انجام می شود و سپس ارتودنسی دندان آغاز می شود. بخشی از مدت زمان سیم کشی دندان به همین موضوع بستگی دارد.

 

انواع سیم کشی دندان

سیم کشی دندان دارای دو نوع سرامیکی و فلزی است. سیم دندان یا بریس همان‌طور که گفتیم، نوع و جنس سیم کشی دندان می‌تواند بر طول مدت زمان سیم کشی دندان تاثیرگذار باشد. بهتر است متخصص ارتودنسی شما مشخص کند که کدام نوع سیم کشی دندان برای ناهنجاری دندان و فک شما مناسب‌تر است. سیم‌ کشی دیمون ارتودنسی، سیم‌ کشی سرامیکی ارتودنسی، سیم کشی سرامیکی و سیم کشی یا ارتودنسی نامرئی از انواع سیم کشی دندان هستند که متناسب با فرم فک و دندان‌های شما یکی از انواع آن اجرا می‌شود.

 

قیمت سیم کشی دندان قیمت سیم کشی دندان بالا

 

 

[مطلب مرتب: هزینه ارتودنسی – ارتودنسی نامرئی ]

 

مراقبت‌های سیم کشی دندان در خانه

مراقبت از سیم کشی دندان در خانه کار سخت و دشواری نیست. بعد از سیم کشی دندان، بهتر است برای کوتاه‌تر شدن دوران ارتودنسی، از سیم دندان خود به خوبی مراقبت کنید. بعد از سیم کشی دندان، ممکن است تا چند روز رژیم غذایی خاصی توسط متخصص ارتودنسی به شما داده شود. از خوردن غذاهای سخت و سفت پرهیز کنید تا سیم دندان دچار آسیب نشود. همچنین به توصیه متخصص ارتودنسی، از مسواک مخصوص ارتودنسی و نخ دندان استفاده کنید و همیشه سیم دندان خود را تمز نگهدارید تا دچار پوسیدگی یا مشکل نشوید.

سیم کشی دندان ایا سیم کشی دندان درد دارد
خوردن غذاهای سفت ابتدای سیم کشی دندان ممنوع!

 

دیگر نکات مهم در دوران درمان سیم کشی دندان

سیم دندان به دلیل این که در طول مدت درمان سیم کشی دندان، ثابت روی دندان‌ها می‌ماند، مهم است که چگونه از دندان‌های خود مراقبت کنید. مهمترین نکته در مورد این گروه از بیماران، حفظ بهداشت دهان و دندان به طور منظم است. اط مسواک‌های مخصوص ارتودنسی و نخ دندان بعد از هر وعده غذایی استفاده کنید.

همچنین بیماران باید در نگهداری سیم دندان و براکت خود، کوتاهی نکنند. یعنی از جویدن خوراکی‌های سخت و محکم در زمان سیم کشی دندان خودداری کنید. از براکت‌ها در مقابل صدمات، فشار و آسیب جلوگیری کنید.

 

مزایای سیم کشی دندان

یکی از مزایای سیم کشی دندان با براکت ارتودنسی این است که طول درمان با سیم کشی ثابت بسیار کوتاه‌تر است. همچنین هزینه سیم کشی دندان فلزی نسبت به سایر روش‌های ارتودنسی ارزان‌تر است.

 

ایا سیم کشی دندان درد دارد؟

ترس از درد دندان هنگام سیم کشی ممکن است شما را انجام ارتودنسی و داشتن دندان‌های مرتب بازدارد. در زمان شروع درمان و سیم کشی دندان ممکن است درد در فک خود احساس کنید، اما با رعایت نکات مراقبتی و  مصرف مسکن‌های تجویزی دکتر ارتودنسی، می‌توانی سیم کشی با درد کمتر تجربه کنید.

۴/۵ - (۸۴ امتیاز)
سیم کشی دندان چقدر طول میکشد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.