ارتودنسی ارزان در تهران

ارتودنسی ارزان

همانطور که می‌دانید ارتودنسی دندان درمانی جهت بهبود عملکرد دهان و دندان است، پس برای بسیاری از افراد اهمیت دارد، اما از طرفی دیگر افراد به دنبال مراکزی هستند که ارتودنسی ارزان قیمت را ارائه دهند و یا به دنبال روش های برای کاهش هزینه های ارتودنسی هستند.

قبل از هر چیز باید بگوییم که سرمایه گذاری کردن روی این درمان از هر نظر برای شما منفعت به همراه دارد، ارتودنسی ضمن بهبود جایگاه اجتماعی شما، می تواند سلامت عمومی شما را تضمین کند، پس هیچوقت کیفیت را فدای هزینه نکنید.

در این محتوا می‌خواهیم به بررسی راهکارهایی بپردازیم که باعث می‌شوند ارتودنسی ارزان شود و هزینه های درمان تا حدودی کاهش یابد؛ با ما همراه باشید.

ارتودنسی ارزان در تهران

قطعا بارها عبارت ” ارتودنسی ارزان در تهران” و یا شهرهای دیگر را شنیده‌اید، به خصوص افرادی که به دنبال این درمان هستند و مدام درباره متخصص ارتودنسی و انواع مراکز ارتودنسی دولتی در تهران سرچ می‌کنند. باید بگوییم که فریب این ترندهای تبلیغاتی را نخورید.

به طور کلی تجهیزات، مراجعه به متخصص ارتودنسی به صورت دوره ای و علاوه بر اینها سایر خدماتی که با توجه به شدت مشکل بیمار ممکن است بوجود آید، همه هزینه بر هستند و در کل پروسه ارتودنسی هزینه زیادی دارد؛ اما راهکار و کارهایی است که می‌تواند مقداری از هزینه های درمان ارتودنسی را کاهش دهد.

ارتودنسی ارزان برای افراد بزرگسال

درمان ارتودنسی درمان هزینه بر و گران قیمت محسوب می‌شود که اغلب برای طیف گسترده ‌ای از افراد با سطح مالی متوسط، تامین آن دشوار است. اما نگران نباشید، نباید ناامید و دلسرد شوید در ادامه چرا که روش‌های زیادی برای درمان ارتودنسی ارزان‌ قیمت برای افراد بزرگسال وجود دارد. در ادامه بعضی از روش هایی که هزینه های ارتودنسی را ارزان‌تر می کنند را توضیح خواهیم داد:

روش ارتودنسی را با دقت انتخاب کنید!

روش ها مختلفی برای درمان وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها، براکت های متفاوتی دارند. درست همینجا شما با انتخاب درست می‌توانید هزینه های درمان را کاهش دهید. براکت فلزی معمولی در مقایسه با الاینر شفاف (اینویزالاین) یا براکت سرامیکی یا براکت پشت دندانی که به سطح پشتی دندان‌ها چسبانده می‌شود، از نظر هزینه ارزان تر و از طرفی بسیار کارآمدتر هستند و شما نتیجه سریعتری خواهید گرفت؛ پس با یک تیر دو نشانه میزنید، هم براکت ارزانتر را میگیرید و هم طول دوره درمان را کاهش می‌دهید.

براکت معمولی روش مؤثری برای اصلاح بیشتر مشکلات ارتودنسی است. اگر چه ممکن است براکت فلزی هنگامی که به دندان‌ها چسبانده می‌شود چندان ظاهر خوبی نداشته باشد اما براکتهای فلزی امروزی بسیار بهتر از گذشته بوده و سبک‌تر و کوچک‌تر ساخته می‌شوند.

ارتودنسی به صورت اقساطی

در صورتی که به دنبال روش‌های ارزان تر درمان ارتودنسی هستید، بیشتر کلینیک‌های ارتودنسی روش‌هایی برای درمان ارزان قیمت ارتودنسی به شما پیشنهاد می‌کنند. بعضی از متخصصین ارتودنسی هم هستند که پروسه درمان را به صورت اقساطی انجام میدهند، ماند دکتر سعید قریشی.

توجه توجه : در مطب و کلینک های دکتر سعید قریشی، شما تمام هزینه را در ابتدا پرداخت نمی کنید
بلکه در ابتدا تنها ۲۵% تا ۳۰% مبلغ را پرداخت می کنید و مابقی هزینه به صورت اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه می باشد

ارتودنسی در کلینیک دانشکده دندانپزشکی

می‌توانید به جای این که در مطب و یا کلینیک دندانپزشکی خصوصی به ارتودنتیست مراجعه نمایید، به جای آن به مراکز دولتی و دانشگاهی مراجعه کنید. بسیاری از دانشکده‌های دندانپزشکی برای درمان‌های دندانپزشکی و ارتودنسی در روزهای مشخصی به روی عموم باز هستند و تحت نظارت دانشجویان آموزش دیده و یا فارغ ‌التحصیلان ارتودنسی قرار دارند.

مراجعه مراکز ارتودنسی دولتی در تهران

بعضی از مراکز دولتی در تهران و شهرستان‌ها هستند که خدمات مربوط به ارتودنسی را هم ارائه می‌دهند و خب به دلیل اینکه این مراکز زیر پوشش دولت هستند، هزینه های کمتری را نسبت به مطب های خصوصی دریافت می‌کنند؛ اما همانطور که گفتم باید مراقب باشید، قبل از هرچیز از میزان دانش و تخصص متخصص مطمئن شوید، چراکه اگر متخصص به خوبی درمان را انجام ندهدف ممکن است حتی با مشکلاتی بیشتر از قبل روبرو شوید.

همانطور که گفتیم باید حواستان باشد که کیفیت را فدای قیمت نکنید!

مراجعه به خیرین دندانپزشک

در برخی نواحی ممکن است برنامه ‌های درمان‌های خیریه برای کمک به خانواده‌ های کم بضاعت و بی ‌بضاعت انجام شود، که باید از طریق پرس و جو این خیرین دندانپزشک را پیدا کنید.

گران‌ترین و ارزان‌ترین روش ارتودنسی کدام است؟

اگر بخواهیم کیفیت را در نظر بگیریم، باید بگوییم کارآمدترین و ارزان‌ترین روش درمان، ارتودنسی ثابت با براکت‌های فلزی است. اما از طرفی بعضی از نمونه های از ارتودنسی متحرک با الاینرهای شفاف هم هست که قیمت کمتری دارند اما از نظر کیفیت پایین هستند.

و اما گران ترین روش، ارتودنسی لینگوال است که یک روش جدید و نوین است که در آن از براکت‌های لینگوال که قابلیت تنظیم و باز و بسته شدن دارند استفاده می‌شود.

سخن پایانی

در این محتوا روش هایی که به کاهش هزینه های ارتودنسی کمک می کند را بررسی کردیم. همانطور که گفتیم شما با مراجعه به مطب دکتر سعید قریشی، متخصص ارتودنسی در تهران، علاوه بر دریافت خدمات درمانی باکیفیت، می‌توانید هزینه های خود را به صورت اقساط ۱۰ تا ۱۲ ماهه پرداخت کنید.

۴.۱/۵ - (۸ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها