قیمت کامپوزیت دندان چقدر است؟

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک ماده پرکاربرد در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی است که به دلیل هزینه مناسب، کارآیی و استحکام بالا امروزه طرفداران زیادی دارد و به یکی از رقبای اصلی لیمنت دندان تبدیل شده است.

اگر شما هم متقاضی کامپوزیت دندان هستید و می‌خواهید بدانید برای ترمیم دندان شکسته یا ترک خورده، اصلاح دندان کج، پوشش نواقص ظاهری دندان‌ها و داشتن لبخندی زیبا با کامپوزیت باید چقدر هزینه کنید، تا پایان با همراه باشید. در ادامه در مورد قیمت کامپوزیت دندان و عوامل تاثیرگذار بر هزینه کامپوزیت صحبت خواهیم کرد.

 

قیمت هر واحد کامپوزیت در سال ۱۴۰۳

یکی از مهمترین معیارها برای انتخاب روش ترمیم دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند قیمت و هزینه آن روش درمانی یا دندانپزشکی زیبایی است. هزینه‌ای که شما برای زیبایی لبخند خود با روش کامپوزیت ونیر باید بپردازید براساس واحد کامپوزیت مورد نیاز محاسبه می‌شود.

در این بخش قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر آمریکایی و و کامپوزیت ونیر سوئیسی آورده شده است. این ونیر کامپوزیت‌ها از بهترین و با کیفیت‌ترین مواد مورد استفاده توسط دندانپزشکان هستند.

 

جدول قیمت هر واحد کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۳

نوع خدمات هزینه در سال ۱۴۰۳
کامپوزیت ونیر آمریکایی از ۱.۸۰۰.۰۰۰ تا ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
کامپوزیت ونیر سوئیسی از ۱.۵۰۰.۰۰۰ تا ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان
لمینت ۷.۰۰۰.۰۰۰ تومان

در این جدول قیمت لمینت نیز آورده شده است تا برای انتخاب بین لمینت و کامپوزیت بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

 

هر واحد کامپوزیت دندان

 

قیمت کامپوزیت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

مهمترین عوامل موثر بر هزینه کامپوزیت دندان عبارتند از:

 

قیمت هر واحد کامپوزیت

اولین فاکتور در محاسبه قیمت کامپوزیت دندان، قیمت هر واحد کامپوزیت است. هرچه قیمت واحد کامپوزیت بیشتر باشد هزینه نهایی ترمیم دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند بیشتر خواهد بود.

 

تعداد واحد کامپوزیت مورد نیاز

عامل دیگری که روی قیمت این روش تاثیر می‌گذارد، تعداد واحد کامپوزیتی است که برای ترمیم و زیبایی دندان‌های بیمار لازم است. دندانپزشک با معاینه دقیق دندان‌ها و بررسی وضعیت آن‌ها متوجه می‌شود که چند واحد کامپوزیت برای اصلاح لبخند شما نیاز دارد.

البته ترجیحات بیمار و اولویت‌های او نیز در تصمیم‌گیری نهایی لحاظ می‌شود. همچنین دندانپزشک با انجام معاینات تشخیص می‌دهد که برای بهبود وضعیت و ظاهر دندان‌های شما ارتودنسی بهتر است یا کامپوزیت.

 

کلینیک، تخصص و مهارت دندانپزشک

ممکن است هنگام مراجعه به کلینیک‌های دندانپزشکی برای انجام کامپوزیت دندان با قیمت‌های مختلفی مواجه شوید که گاها تفاوت فاحشی باهم دارند. دلیل این موضوع، تفاوت شهر و منطقه، تجهیزات و امکانات کلینیک و نیز تخصص و تجربه دندانپزشک است. هرچه دندانپزشک سابقه و مهارت بیشتری داشته باشد دستمزد بالاتری برای انجام کامپوزیت دندان‌های شما می‌گیرد.

همچنین مجهز و به روز بودن امکانات کلینیک موجب افزایش هزینه کامپوزیت می‌شود. مسلما این اختلاف قیمت با توجه به کیفیت بهتر نتیجه کار و ماندگاری بیشتر، کاملا به صرفه خواهد بود. این موضوع دلیل تفاوت هزینه کامپوزیت دندان در تهران و سایر شهرها را به خوبی نشان می‌دهد.

 

استفاده از لایت کیور برای کامپوزیت دندان

 

برند و کشور سازنده کامپوزیت

امروزه برندهای متعددی در کشورهای مختلف کامپوزیت ونیر را تولید و روانه بازار می‌کنند. یکی از موثرترین فاکتورها در تعیین قیمت کامپوزیت دندان برند و کشور سازنده آن است. هرچه برند معتبرتر و شناخته شده‌تر باشد محصولات آن نیز قیمت بالاتری دارند. آمریکا، سوئیس، ژاپن، کره و آلمان از جمله کشورهای پیشرو در زمینه تولید انواع کامپوزیت با کیفیت هستند.

 

نوع و کیفیت کامپوزیت

نوع (ماکروفیل، میکروفیل، هیبرید و …)، کیفیت و استحکام کامپوزیت از جمله عوامل مهم در طول عمر و ماندگاری آن روی دندان است. در واقع هرچه کیفیت مواد کامپوزیت بالاتر باشد قیمت بیشتری دارد.

 

کامپوزیت دندان

 

نیاز به درمان‌های جانبی

برخی افراد قبل از انجام کامپوزیت دندان به درمان‌های دندانپزشکی دیگر مانند لیفت یا جراحی لثه، ترمیم دندان‌های پوسیده، برداشتن روکش دندان، حذف کامپوزیت قبلی و غیره نیاز دارند. هزینه این موارد اگرچه به طور مجزا پرداخت می‌شود اما به عنوان بخشی از هزینه نهایی کامپوزیت دندان به حساب می‌آید.

 

قیمت کامپوزیت دندان جلو

با توجه به عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه کامپوزیت دندان، قیمت کامپوزیت کل دندان ها مبلغ بالایی می‌شود که همه افراد توان پرداخت آن را ندارند. از این رو اکثر کسانی که قصد دارند از کامپوزیت برای پوشاندن عیوب ظاهری دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند استفاده کنند، ترجیح می‌دهند این روش را تنها برای دندان‌های جلو آن‌ها شود.

کامپوزیت ۸ دندان جلو (۴ دندان جلو فک بالا و و ۴ دندان جلو فک پایین) که بیشترین تاثیر را در زیبایی لبخند دارند، بسیار رایج است. بنابراین قیمت کامپوزیت دندان جلو برای ۸ واحد بر اساس فاکتورهای گفته شده محاسبه می‌شود.

 

کامپوزیت دندان جلو

 

هر واحد کامپوزیت، برای چند دندان مناسب است؟

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که منظور از هر واحد کامپوزیت چیست یا اینکه هر واحد کامپوزیت چند دندان است؟

منظور دندانپزشکان از هر واحد کامپوزیت، یک دندان است. وقتی می‌شنوید که هزینه کامپوزیت دندان به تعداد واحد آن بستگی دارد، یعنی تعداد دندان‌هایی که قرار است با کامپوزیت اصلاح شوند، تعیین کننده هزینه نهایی هستند.

مثلا اگر طبق نظر دندانپزشک و اولویت‌های شخصی شما قرار است ۸ دندان کامپوزیت شود، یعنی شما به ۸ واحد کامپوزیت نیاز دارید. هر فرد به طور طبیعی ۳۲ دندان دارد این یعنی قیمت کامپوزیت کل دندان ها معادل هزینه انجام ۳۲ واحد کامپوزیت است.

 

سوالات متداول

آیا بیمه‌های درمانی هزینه کامپوزیت دندان را پوشش می‌دهند؟

از آنجایی که کامپوزیت دندان یکی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی است تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار ندارد. البته برخی بیمه‌های تکمیلی ممکن است بخشی از هزینه کامپوزیت دندان ترمیمی را پرداخت کنند. اگر قصد استفاده از بیمه برای کامپوزیت دندان را دارید بهتر است در مورد شرایط آن از شرکت بیمه سوال کنید.

 

هزینه کامپوزیت بیشتر است یا لمینت؟

هزینه لمینت و کامپوزیت دندان با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود اما به طور کلی قیمت هر واحد لمنیت از هر واحد کامپوزیت دندان بیشتر است.

 

قیمت ارتودنسی بیشتر است یا کامپوزیت دندان؟

به طور کلی هزینه ارتودنسی دندان معمولا بیشتر از کامپوزیت است. اگرچه تفاوت قیمت به تنهایی معیار مناسبی برای تصمیم گیری بین ارتودنسی و کامپوزیت دندان نیست و ایم مسئله کاملا به شرایط دندان‌های شما بستگی دارد. ارتودنسی ناهنجاری و بی‌نظمی دندان را درمان می‌کند، در حالی که کامپوزیت ونیر ایرادات ظاهری دندان را می‌پوشاند تا صاف و یکدست به نظر برسند. این موضوع در مقایسه ارتودنسی یا لمینت نیز وجود دارد. هزینه ارتودنسی و ایمپلنت در شرایط مختلف ممکن است از دیگری گران‌تر باشد.

 

برای کامپوزیت دندان به چه دندانپزشکی مراجعه کنیم؟

متخصصان ترمیمی و زیبایی، متخصصان پروتز دندان و همچنین دندانپزشکان عمومی معمولا درمان‌های مرتبط با کامپوزیت را انجام می‌دهند.

 

کامپوزیت کل دندان ها

 

همانطور که از مطالعه این مقاله متوجه شده‌اید، عوامل و فاکتورهای مختلفی در تعیین هزینه کلی کامپوزیت دندان نقش دارند. اگر به فکر افزایش زیبایی لبخند و اصلاح ایرادات جزئی دندان‌های خود با استفاده از روش کامپوزیت وینر هستید برای معاینه و بررسی دقیق وضعیت دندان‌های خود و اطلاع از هزینه نهایی به دندانپزشک مراجعه نمایید.

۵/۵ - (۴ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها