هزینه ارتودنسی نامرئی

هزینه ارتودنسی

هنگامی که صحبت از هزینه ارتودنسی نامرئی به میان می‌آید، موارد مختلفی باید مورد توجه قرار گیرند. قیمت ارتودنسی نامرئی می‌تواند بر اساس عواملی چون میزان پیچیدگی مورد، مدت زمان درمان و نوع دستگاه‌های استفاده شده متفاوت باشد. به عنوان مثال، قیمت الاینر دندان یا همان روکش‌های شفاف، بخشی از هزینه کلی در نظر گرفته می‌شود. این الاینرها، که برای ایجاد تغییرات تدریجی در موقعیت دندان‌ها به کار می‌روند، جزء اصلی ارتودنسی شفاف محسوب می‌شوند.

علاوه بر این، قیمت ارتودنسی مخفی یا قیمت ارتودنسی بدون سیم که شامل تکنیک‌های پیشرفته‌تری مانند اینویزیلاین است، ممکن است نسبت به روش‌های سنتی‌تر ارتودنسی کمی بالاتر باشد. هزینه ارتودنسی شفاف به طور کلی شامل هزینه‌های مربوط به ساخت و نگهداری این الاینرها می‌شود.

در نهایت، ارتودنسی نامرئی هزینه ای دارد که باید با توجه به نیازهای فردی و توصیه‌های ارتودنتیست در نظر گرفته شود. مهم است که قبل از تصمیم‌گیری برای شروع درمان، اطلاعات کافی در مورد هزینه ی ارتودنسی نامرئی و هزینه الاینر دندان کسب کنید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید.

قیمت ارتودنسی نامرئی

قیمت ارتودنسی نامرئی و عوامل تاثیرگذار آن

هزینه ارتودنسی نامرئی یکی از اصلی ترین سوالاتی است که از اهمیت بسزایی برخوردار است. برخی از عوامل موثر در هزینه ارتودنسی نامریی عبارتند از:

  • میزان حاد بودن مشکل دندان (شدت ناهنجاری)
  • درمان یک فک یا دو فک
  • طول دوره درمان ارتودنسی نامرئی
  • نیاز به لوازم و دستگاه های اضافی برای درمان ارتودنسی نامرئی

قیمت ارتودنسی نامرئی به صورت کلی نسبت به دیگر ارتودنسی‌ها بیشتر است. یکی از دلایل اصلی آن، ساخت شدن این نوع از ارتودنسی‌ در کشورهایی همچون کانادا است. البته در برخی موارد، شاهد تولید برخی از انواع ارتودنسی نامرئی در کشور ایران نیز هستیم که برای شما هزینه به صرفه‌تری را رقم می‌زند.

 

هزینه ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

 

بسته به شدت مشکل شخص و تعداد پلاک های لازم، حدودا  ۱۱۰ میلیون تومان می باشد.

 

پرداخت هزینه ارتودنسی به این صورت است که یک سوم از هزینه به عنوان پیش پرداخت و مابقی طی ۱۰ تا ۱۲ ماه قسط در طول درمان شما به صورت ماهیانه دریافت می شود.

برخی در هنگام لبخند زدن فقط دندان های بالایشان پیداست پس فقط به ارتودنسی فک بالا اهمیت می‌دهند. از این رو چون که در معرض دید هم هست بیشتر تمایل دارند که ارتودنسی نامرئی فک بالا را انجام دهند. البته باید بدانید که ارتودنسی صرفا جنبه زیبایی ندارد بلکه درمانی هم محسوب می‌شود.

بنابراین با توجه به عواملی که گفته شد حتی نمی‌توان هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی را بیان کرد و قیمت ارتودنسی نامرئی را متخصص ارتودنسی با توجه به وضعیت دندان‌های بیمار مشخص می‌کند. اما می‌توان گفت قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا و پایین تقریبا یکسان است. فراموش نکنیم عواملی مانند برند نیز بر هزینه تاثیر گذار است.

 

سوالات متداول در مورد هزینه ارتودنسی نامرئی شامل موارد زیر است:

۱. هزینه ارتودنسی نامرئی چقدر است؟
هزینه ارتودنسی نامرئی می‌تواند بر اساس عواملی مانند پیچیدگی مورد، مدت زمان درمان، محل مطب یا کلینیک و نوع برند استفاده شده متغیر باشد. به طور کلی، ممکن است این روش گران‌تر از ارتودنسی سنتی با براکت‌ها باشد. از ۶۵ میلیون تومان برای یک فک شروع می شود.

هزینه ارتودنسی نامرئی با بیمه

۲. آیا بیمه دندانپزشکی هزینه ارتودنسی نامرئی را پوشش می‌دهد؟
برخی از برنامه‌های بیمه دندانپزشکی ممکن است بخشی از هزینه‌های ارتودنسی نامرئی را پوشش دهند. با این حال، این به نوع بیمه و شرایط خاص بستگی دارد و توصیه می‌شود قبل از شروع درمان، این موضوع را با شرکت بیمه خود بررسی کنید.
یکسری بیمه های بانک ها این موارد را تا حدی قبول می کنند. بیمه نیروهای مسلح نیز همچنین

۳. آیا امکان پرداخت قسطی هزینه‌ها وجود دارد؟
بله. یک سوم مبلغ در ابتدا پرداخت می شود و مابقی در اقساط ۱۰ الی ۱۲ ماهه

۴. هزینه‌های اضافی احتمالی در طول درمان چیست؟
علاوه بر هزینه اصلی، ممکن است هزینه‌های اضافی مانند مشاوره‌ها، برداشتن و نصب مجدد روکش‌ها، کشیدن دندان و تعویض روکش‌ها در صورت از دست دادن یا خرابی آن‌ها وجود داشته باشد.

هزینه ارتودنسی نامرئی بعد از ارتودنسی

۵. آیا هزینه‌های نگهداری پس از اتمام درمان ارتودنسی نامرئی وجود دارد؟
پس از اتمام درمان، ممکن است نیاز به استفاده از رتینرها (نگهدارنده‌ها) باشد تا دندان‌ها در موقعیت جدید خود باقی بمانند. هزینه این رتینرها معمولاً جداگانه از هزینه کل درمان است و باید در نظر گرفته شود. حدودا هر فک یک میلیون تومان

۶. آیا تفاوت قیمتی بین برندهای مختلف ارتودنسی نامرئی وجود دارد؟
بله، ممکن است تفاوت قیمتی بین برندهای مختلف وجود داشته باشد. برخی برندها ممکن است گران‌تر باشند به دلیل شهرت یا تکنولوژی‌های خاصی که استفاده می‌کنند.

۷. آیا درمان‌های تکمیلی یا جایگزین ارتودنسی نامرئی ارزان‌تر هستند؟
گاهی اوقات، گزینه‌های جایگزین یا تکمیلی مانند بریس‌های سنتی یا روش‌های دیگر ممکن است از نظر هزینه کمی مقرون‌به‌صرفه‌تر باشند. با این حال، این گزینه‌ها ممکن است همان مزایای زیبایی‌شناختی و راحتی ارتودنسی نامرئی را نداشته باشند.

هزینه ارتودنسی نامرئی دکتر سعید قریشی

۸. آیا مشاوره اولیه برای ارتودنسی نامرئی رایگان است؟
در مطب ها و کلینیک های دکتر سعید قریشی بله – سعادت آباد؛ فرجام؛ نواب و قم

۹. آیا تغییر در برنامه درمانی می‌تواند بر هزینه ارتودنسی نامرئی تأثیر بگذارد؟
بله، هرگونه تغییر در برنامه درمانی، مانند نیاز به روکش‌های اضافی یا تغییرات در طرح درمان، ممکن است بر هزینه کلی تأثیر بگذارد.

 

 

۴.۹/۵ - (۱۴۳ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها