جرم گیری دندان در ارتودنسی

جرم گیری دندان در ارتودنسی، برای از بین بردن جرم دندان در دوره درمان ارتودنسی بوده و عملی کاملا تخصصی می‌باشد. جرم گیری دندان در ارتودنسی و به عبارتی دیگر جرم گیری دندان حین ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی با ارتودنتیست انجام می‌شود. سبک دیگر جرم گیری به زمان بعد از ارتودنسی بر می‌گردد.

عمل جرم گیری دندان بعد از ارتودنسی پس از برداشتن براکت از روی دندان‌ها برای زیبایی بخشیدن به دندان‌های ارتودنسی شده می‌باشد. جرم گیری دندان در ارتودنسی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و آسیب به لثه‌ها در اثر نشستن پلاک و جرم بر روی دندان است. جرم گیری دندان در ارتودنسی و پس از پایان دوره ارتودنسی باید تحت نظارت متخصص ارتودنسی صورت گیرد.

 

جرم گیری دندان
جرم گیری دندان

 

جرم گیری دندان بعد از ارتودنسی شرایط را برای داشتن دندان‌های سالم و زیبا تر در پایان دوره ارتودنسی فراهم می‌کند. تعیین دوره‌های ویزیت بیمار در حین ارتودنسی تا حدودی برای بررسی وضعیت دندان‌ها و اعمال جرم گیری دندان در ارتودنسی در صورت نیاز است.

 

 

عمل جرم گیری دندان در ارتودنسی

جرم گیری دندان در ارتودنسی در دوره‌های مراجعه به پزشک در دوره درمان ارتودنسی می‌باشد. ارتودنتیست با مشاهده وضعیت دندان‌های بیمار و برای جلوگیری از آسیب رساندن جرم و پلاکت به ساختار دندان و لثه جرم گیری دندان در حین ارتودنسی را تجویز می‌کند. در حالت کلی جرم گیری دندان در ارتودنسی شاخه‌ی مهمی از جرم گیری دندان است که با تشخیص متخصص ارتودنسی صورت می‌گیرد.

 

عمل جرم گیری دندان در ارتودنسی

 

تمیز و سالم بودن دندان‌ها در حین اجرای ارتودنسی بر روی دندان به واسطه انجام عمل جرم گیری دندان در ارتودنسی امکان پذیر خواهد بود. سلامت دندان‌ها و لثه بر روی کیفیت و نتیجه نهایی ارتودنسی تاثیر بسزایی دارد، بنابراین انجام جرم گیری دندان در ارتونسی را با هدف بهتر انجام شدن پروسه درمانی دندان‌ها جدی بگیرید.

 

دلایل انجام جرم گیری دندان بعد از ارتودنسی

به دلیل قرار گرفتن براکت و دیگر تجهیزات ارتودنسی بر روی دندان رسیدگی به وضعیت دندان‌ها در دوره درمان ارتودنسی به نسبت گذشته سخت تر می‌باشد. بنابراین اصولا آثاری از پلاک و جرم بر روی دندان پس از پایان دوره ارتودنسی مشاهده می‌شود. بنابراین جرم گیری دندان بعد از ارتودنسی به بیماران در این شرایط پیشنهاد می‌شود.

جرم گیری دندان بعد از ارتودنسی برای دریافت نتیجه مطلوب از عمل ارتودنسی بر روی دندان‌ها در پایان دوره درمان صورت می‌گیرد. در واقع متخصص ارتودنسی بعد از برداشتن براکت ارتودنسی اقدام به جرم گیری دندان و یا سفید کردن و بلیچینگ دندان برای بیمار می‌کند.

 

جرم گیری دندان بعد از ارتودنسی

 

سفید کردن دندان‌ها بعد از ارتودنسی به یک دغدغه برای افراد در هنگام انجام ارتودنسی تبدیل شده است. به رعایت بهداشت در حین ارتودنسی و انجام جرم گیری دندان بعد از ارتودنسی به راحتی می‌توانید از شر لکه‌های زرد ناشی از تجمع پلاک‌ها بر روی دندان‌هایتان خلاص شوید.

در پایان درمان ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی پس از برداشتن براکت و دیگر تجهیزات ارتودنسی از روی دندان‌ها آنها را پالیش و تمیز کرده که دندانها کاملا سفید می شوند. گاهی بین دندان ها تغییر رنگ مختصری مشاهده می‌شود که تنها با جرم گیری دندان بعد ارتودنسی رفع می‌شود.

 

اهمیت جرم گیری دندان حین ارتودنسی در بهداشت دهان و دندان

در دوره درمان ارتودنسی سطح دسترسی بیمار به کلیه قسمت‌های دندان برای پاکسازی آن سخت تر از گذشته می‌شود. بنابراین رسیدگی به بهداشت دهان و دندان در دوره درمان ارتودنسی باید تحت نظارت متخصص ارتودنسی صورت گیرد.

 

جرم گیری دندان حین ارتودنسی

 

یکی از اقدامات پر اهمیت در حین اجرای ارتودنسی بر روی دندان‌ها، انجام جرم گیری دندان در ارتودنسی است. جرم گیری دندان در حین ارتودنسی شرایط و وضعیت دندان‌ها را بهبود بخشیده و از جمع شدن پلاک و جرم در اطراف دندان و براکت‌ها جلوگیری می‌کند. همین امر تا حد زیادی در نتیجه بخش بودن ارتودنسی بر روی دندان‌ها تاثیر دارد.

بنابراین مراجعه دوره‌ای به ارتودنتیست و انجام جرم گیری دندان در ارتودنسی تحت نظارت متخصص را می‌توان بخش مهمی از رعایت بهداشت دهان و دندان در دوره درمان ارتودنسی دانست. از نظر متخصصان ارتودنسی اجرای جرم گیری دندان در ارتودنسی به اندازه این عمل قبل از ارتودنسی در نتیجه بخش بودن درمان دندان‌ها به این شیوه تاثیر دارد.

 

جرم گیری دندان و ارتودنسی

 

نکات مهم در جرم گیری دندان و ارتودنسی

  • با رعایت بهداشت دهان و دندان، استفاده از مسواک و نخ دندان مخصوص در حین دوره درمان ارتودنسی به ساده تر شدن پروسه جرم گیری در ارتودنسی و پس از آن کمک کنید.
  • بر روی برنامه غذایی خود دقت کافی داشته باشید. مصرف بیش از حد مواد قندی پوسیدگی و تجمع جرم بر روی دندان‌ها را به دنبال داشته و جرم گیری دندان در ارتودنسی را ضرورت می‌بخشد.
  • مراجعه دوره‌ای به متخصص ارتودنسی و ارتودنتیست برای بررسی وضعیت دندان‌ها در جرم گیری دندان در ارتودنسی و جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها تاثیر دارد.
  • انجام پروسه جرم گیری دندان پس از ارتودنسی به تشخیص ارتودنتیست و برای رفع پلاک و جرم در بین و روی دندان‌ها انجام می‌شود.
  • یکی از راه‌های تمیز و سفید شدن دندان پس از ارتودنسی را می‌توان جرم گیری دندان در ارتودنسی و جرم گیری دندان پس از ارتودنسی دانست.
  • یکی از راهکارهای مناسب برای جلوگیری از پوسیدگی و آسیب دیدگی دندان‌ها جرم گیری دندان قبل از ارتودنسی می‌باشد.
۴.۶/۵ - (۹ امتیاز)
سفید کردن دندان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *