توضیحات کامل درباره اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند

طراحی لبخند چیست؟

طراحی لبخند یکی از اقدامات زیبایی در دندان‌پزشکی بوده که این روزها بسیار رایج است. این روش به افراد کمک می‌کند تا خط لبخند زیبا و جذابی داشته باشند. زیبایی خط لبخند می‌تواند اثرگذاری فوق‌العاده‌ای در چهره افراد داشته باشد.

از این رو به هیچ عنوان نمی‌توان از کنار این موضوع به سادگی عبور کرد. لبخند یکی از زیباترین حالت‌های چهره افراد است که می‌تواند احساسات مختلف و متنوعی را به نمایش بگذارد. همین موضوع باعث شده تا معمولا در معرض توجه باشد و بتواند بر روی میزان اعتماد به نفس افراد، تأثیر بگذارد. در ادامه با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری درباره اصلاح طرح لبخند در اختیار شما قرار دهیم.

 

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند را در ساده‌ترین حالت می‌توانیم از خدمات دندان‌پزشکی بدانیم که در دسته زیبایی قرار گرفته و مشکلات ظاهری را تا حد زیادی برطرف می‌کند. طرح لبخند یک اصطلاح رایج و قدیمی بوده که معمولا در توصیف ویژگی‌های لبخند مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این حالت تمام اجزای مربوط به لبخند مانند دهان و بخش‌هایی از صورت که در این حالت درگیر هستند موردبررسی قرار گرفته و به عنوان اجزاء لبخند شناخته می‌شوند. لب‌ها، دندان‌ها و بخشی از بافت لثه قسمت‌هایی از دهان هستند که در این حالت دچار تغییر وضعیت شده و نمایان می‌شوند.

 

اصلاح طرح لبخند چگونه انجام می شود

 

در برخی از مواقع ممکن است در زمان لبخند زدن، بخش بیشتری از لثه‌ها نمایان شود یا این که دندان‌ها در وضعیت صاف و یکدستی قرار نداشته باشند. تغییر رنگ دندان‌ها هم در این حالت ممکن است وجود داشته باشد. وجود این حالات در زمان لبخند زدن، نمایانگر خروج دندان‌ها از حالت طبیعی بوده که با استفاده از اقدامات دندان‌پزشکی، می‌توان آن را اصلاح نمود. تمامی اقداماتی که در این راستا انجام شده و طرح لبخند را به بهترین حالت خود بازمی‌گرداند، تحت عنوان اصلاح طرح لبخند شناخته می‌شوند.

 

طراحی لبخند برای چه کسانی مناسب است؟

این روزها اصلاح طرح لبخند را می‌توانیم به عنوان یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین خدمات دندان‌پزشکی معرفی کنیم که برای متقاضیان ارائه می‌شود. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این بخش باید به آن بپردازیم این است که چه افرادی بهترین کاندیداها برای اصلاح طرح لبخند محسوب می‌شوند. در واقع باید بدانیم که اصلاح طرح لبخند برای چه افرادی انجام می‌شود. در اولین قدم، دندان‌پزشک با معاینه و بررسی وضعیت دندان‌ها و لثه فرد، می‌تواند متوجه این حالت و نیاز فرد برای اصلاح طرح دندان شود.

 

بهترین روش برای طراحی لبخند

 

افراد دارای دندان‌های کج و نامنظم، لبخند لثه‌ای، دندان‌های پوسیده، شکسته و یا لب پرشده و … معمولا بهترین گزینه‌ها هستند که باید اصلاح طرح لبخند را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. در صورتی که دندان‌های لب پرشده و یا رنگ آن‌ها از حالت سفیدی دور شده باشد هم می‌توان با استفاده از اقدامات زیبایی ارائه شده در این حالت، طرح لبخند زیبایی برای فرد ساخت. دندان‌های نهفته و نیمه نهفته هم یکی دیگر از مواردی هستند که نشان می‌دهند فرد نیاز به دریافت خدمات در این زمینه دارد.

 

کاربردهای اصلاح طرح لبخند

همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، اصلاح طرح لبخند یکی از اقدامات زیبایی در زمینه دندانپزشکی محسوب می‌شود که این روزها کاربرد بسیار زیادی در میان افراد مختلف دارد. با به کارگیری روش‌های موجود در این زمینه، می‌توان به اصلاح عیوب و ناهنجاری‌های مختلفی پرداخت که نتیجه آن‌ها خط لبخند زیباتر و جذاب‌تر است. در راستای آشنایی بیشتر با این نوع از خدمات، در این قسمت قصد داریم تا به معرفی چند نمونه از مهم‌ترین کاربردهای آن بپردازیم.

 

از بین بردن فاصله بین دندان‌ها

یکی از مشکلاتی که می‌تواند بر روی طرح لبخند شما اثر سوء داشته باشد، فاصله موجود در بین ردیف دندانی است. با استفاده از روش‌های درمانی و اقدامات موجود در این فرایند، می‌توان این فاصله را به صورت کامل از بین برد تا دندان‌ها در بهترین حالت خود در کنار یکدیگر جای بگیرند.

 

تغییر رنگ دندان‌ها

در برخی از مواقع ممکن است به دلایل مختلف مانند عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، مصرف خوراکی‌های رنگی، افزایش سن و … دندان‌ها تغییر رنگ داده و حالتی زردرنگ به خود بگیرند. این حالت را می‌توانیم به عنوان یکی از رایج‌ترین مشکلات طرح لبخند در افراد مختلف بدانیم که نیاز به بررسی و اصلاح دارد. روش‌های مختلفی در این زمینه وجود دارند که در این راستا می‌توانند کمک‌کننده باشند و شما را به نتیجه مطلوب برسانند.

 

هزینه اصلاح طرح لبخند

 

از بین رفتن دندان

به دلایل مختلف مانند پوسیدگی، حادثه، تصادف و … ممکن است جای یک یا چند دندان به صورت کامل خالی شود. این مورد هم یکی دیگر از کاربردهای اصلاح طرح لبخند محسوب می‌شود که نیاز به درمان کلی دارد.

 

لبخند لثه‌ای

شاید قبلا هم این عنوان به گوشتان خورده باشد اما به درستی با مفهوم آن آشنا نشده باشید. در مواقعی که با لبخند زدن، مقدار بیشتری از حد نرمال از لثه نمایان شود، اصطلاحا فرد درگیر لبخند لثه‌ای بوده که نیاز به درمان و ترمیم دارد. مقدار کمی از لثه در زمان صحبت کردن و لبخند زدن به صورت معمول نمایان می‌شود، اما اگر این مقدار از حد نرمال تجاوز کند، می‌تواند اثر سوئی در زیبایی و لبخند زدن شما داشته باشد.

 

دندان‌های کج و نامنظم

یکی دیگر از مواردی که فرد را به سمت اقدامات اصلاح متمایل می‌کند، وجود ناهنجاری و بی‌نظمی در دندان‌هاست. کج بودن دندان‌ها هم می‌تواند بر روی زیبایی طرح لبخند افراد اثرگذار باشد. اقدامات مختلفی وجود دارند که در این زمینه می‌توانند کمک‌کننده باشند. یکی از مؤثرترین روش‌ها در این راستا، ارتودنسی دندان است.

 

دندان‌های کوتاه و لب پرشده

از دیگر کاربردهای اصلاح طرح لبخند که در این زمینه می‌توانیم به آن اشاره کنیم، داشتن دندان‌های کوتاه و لب پرشده است. وجود این حالات هم در دندان‌ها به سادگی قابل ترمیم و برطرف شدن بوده و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

 

نکات مهم قبل از طراحی لبخند

قبل از اینکه برای اصلاح طرح لبخند خود اقدام کنید، لازم است به نکات ویژه‌ای در این زمینه توجه داشته باشید. رعایت این نکات در این راستا تا حد زیادی کمک‌کننده هستند و باعث می‌شوند بتوانید به نتیجه مطلوبی که در نظر دارید، دست پیدا کنید. در این بخش از محتوا قصد داریم به بررسی این نکات کلیدی قبل از طراحی خط لبخند بپردازیم تا شما بتوانید با آگاهی به مراتب بیشتر و کامل‌تری اقدامات مربوط به این فرایند را انجام دهید.

 

معاینه توسط دندان‌پزشک

در ابتدا باید به یک دندان‌پزشک مجرب و ماهر در زمینه زیبایی مراجعه کنید تا وضعیت دندان‌ها، فک و لثه‌های شما را به صورت کامل معاینه کند. این معاینه از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می‌تواند به نوعی نمایان کننده ادامه فرایند درمان باشد. از این رو یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این موقعیت باید به آن توجه داشته باشید، شناسایی یک متخصص مجرب و معاینه کامل دندان‌هاست.

 

طراحی لبخند با ارتودنسی

 

مشخص کردن روش‌های درمان

روش‌های مختلف و مؤثری در این زمینه وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا وضعیت لبخند خود را اصلاح کنید. انتخاب روش‌های اصولی و تأثیرگذار در این زمینه، تا حد زیادی با کمک دندان‌پزشک انجام می‌شود. بعد از اینکه روش‌های کمک‌کننده و مراحل درمان را مشخص کردید، سپس می‌توانید به سراغ اقدامات درمانی بروید.

 

طراحی دیجیتال طرح لبخند

همان‌طور که اشاره کردیم، طرح لبخند چهره هر فرد، باید کاملا سازگار با بخش‌های مختلف صورت او باشد تا در نهایت بتواند هارمونی جالبی در میان اجزاء مختلف به وجود آورد. با استفاده از طراحی دیجیتال، می‌توانید تا حدی از نتیجه نهایی اطلاع داشته باشید و اقدامات آتی خود را در راستای بهبود نتیجه انجام دهید.

 

روش های اصلاح طرح لبخند

میدانیم که این روزها روش‌ها و راهکارهای متنوع و گوناگونی وجود دارند که شما می‌توانید برای اصلاح طرح لبخند خود از آن‌ها استفاده کنید. در این بخش از محتوا قصد داریم تا چند نمونه از کاربردی‌ترین و مؤثرترین روش های اصلاح طرح لبخند را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این روش‌ها شما این امکان را دارید که طرح لبخند خود را به میزان قابل‌توجهی تغییر داده و آن را زیباتر کنید. از مهم‌ترین و مؤثرترین روش‌ها در این راستا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 

سفید کردن یا بلیچینگ دندان‌ها

یکی از اولین و ساده‌ترین روش‌هایی که معمولا برای اصلاح طرح لبخند مورداستفاده قرار می‌گیرد، سفید کردن یا همان بلیچینگ دندان‌هاست. همان‌طور که رد بخش‌های قبلی اشاره کردیم، تغییر رنگ دندان‌ها و تیره شدن آن‌ها، می‌تواند اثرگذاری فوق‌العاده زیادی بر روی زیبایی طرح لبخند افراد داشته باشد. این حالت معمولا به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، استعمال دخانیات، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و … ممکن است برای همه افراد پیش آید. اگر به دنبال اصلاح طرح لبخند دندان‌های خود به بهترین صورت ممکن با روش کاربردی هستید، این راهکار می‌تواند به شما کمک کند. با این روش شما می‌توانید دندان‌های سفید، براق و زیبا داشته باشید.

 

عوارض اصلاح طرح لبخند

 

باندینگ دندان یا ونیر کامپوزیت

از دیگر مواردی که می‌توانند طرح لبخند شما را تخت تأثیر قرار داده و از زیبایی آن بکاهند، باید به دندان‌های خراشیده شده و ترک‌خورده اشاره کنیم. در این راستا می‌توان از روش باندینگ دندان استفاده کنید که یکی از کاربردی‌ترین گزینه‌ها در این زمینه محسوب می‌شود. با استفاده از این روش شما می‌توانید این مشکلات به علاوه فاصله موجود در میان دندان‌ها را به صورت کامل از بین برده و زیبایی و جذابیت را به طرح لبخند خود بازگردانید. در این روش رنگ دندان‌ها هم اصلاح شده و معمولا از بهترین و طبیعی‌ترین رنگ‌ها برای اصلاح دندان‌ها استفاده می‌شود.

 

روکش‌های دندان

در برخی از مواقع ممکن است تاج دندان به دلایل مختلفی مانند شکستگی، پوسیدگی و… آسیب‌دیده و ساختار آن ضعیف باشد. در این صورت می‌توان با استفاده از روکش دندان یا همان پروتز دندان ثابت، اقدام به استحکام بخشیدن به دندان کرد. در مواقعی که فرد با چنین مشکلی در تاج و ساختار دندان رو به رو شده باشد، استفاده از روکش را می‌توانیم به عنوان یکی از بهترین راهکارها معرفی کنیم. برای استفاده از روکش دندان ابتدا باید دندان توسط دندان‌پزشک قالب‌گیری شده و سپس روکش سرامیکی توسط لابراتوار ساخته شود. بعد از تکمیل پروسه ساخت، روکش توسط دندان‌پزشک بر روی دندان موردنظر با استفاده از چسب مخصوص، قرار می‌گیرد. در این حالت احتمال پوسیدگی دندان به میزان قابل‌توجهی کاهش پیدا کرده و دندان در وضعیت مطلوبی قرار می‌گیرد.

 

روش های اصلاح طرح لبخند

 

لمینت دندان

برای داشتن دندان‌های صاف، یکدست و تمیز که هیچ عیب و ایرادی نداشته باشد، می‌توانیم از لمینت دندان استفاده کنید. لمینت دندان یا همان ونیر پرسلین لایه‌های شیشه‌ای ظریف از جنس سرامیک هستند که بر روی دندان قرار گرفته و ظاهر آن‌ها را جلا می‌دهند. در مواقعی که دچار تغییر رنگ دندان، شکستگی و لب پرشدگی، فاصله گرفتن دندان‌ها، ناهنجاری بین دندان‌ها و سایر مشکلاتی از این قبیل شده‌اید، می‌توانید به سراغ لمینت دندان بروید. توصیه می‌کنیم قبل از لمینت دندان، اقدامات ترمیمی موردنیاز دندان‌ها را انجام داده و سپس به سراغ این روش بروید. برای استفاده از لمینت، دندان‌پزشک در ابتدا دندان‌ها را قالب‌گیری کرده و سپس لمینت‌های مخصوص بر اساس قالب‌های گرفته شده در لابراتوار ساخته می‌شود. درنهایت با استفاده از چسب مخصوص، سرامیک‌های آماده شده بر روی دندان‌های شما قرار می‌گیرند.

 

ارتودنسی دندان

بدون شک یکی از کاربردی‌ترین راهکارها و روش های اصلاح طرح لبخند که امروزه انجام می‌شود، ارتودنسی دندان است. ارتودنسی بهترین روش برای اصلاح انواع ناهنجاری‌های دندان و فک است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید. ارتودنسی در روش‌های مختلف مانند ارتودنسی ثابت، متحرک و … اجرا می‌شود. انتخاب روش مناسب در این زمینه و مشخص کردن تعداد جلسات ارتودنسی، بر عهده متخصص بوده که باید به درستی تعیین شود.

 

مراحل اصلاح طرح لبخند

 

متخصص ارتودنسی از طریق سیم کشی دندان، می‌تواند دندان‌های کج و نامنظم را به جای درست هدایت کرده و آن‌ها را به صورت کاملا یکدست و منظم، در کنار یکدیگر قرار دهد. طراحی لبخند با ارتودنسی یک روش درمانی زمان‌بر محسوب می‌شود که شما باید چندین جلسه درمان را به صورت کامل طی کنید. این روش معمولا برای ناهنجاری‌های مختلف مانند بی‌نظمی دندان‌های، اور بایت، اپن بایت، کراس بایت، فاصله بین دندان‌ها و … مؤثر است.

 

بریج دندانی

یکی از روش های اصلاح طرح لبخند در مواقعی که جای دندان خالی در ردیف دندان‌های خود دارید، بریج دندان یا پل دندان‌پزشکی است. این پل دندان می‌تواند از یک یا چند دندان مصنوعی ساخته شده و اثرگذاری فوق‌العاده مطلوبی بر روی دندان‌های شما داشته باشد. این راهکار می‌تواند علاوه بر اصلاح طرح لبخند، مشکلات دیگر در تکلم، جویدن، ناهنجاری دندان‌ها و … را نیز به صورت کامل برطرف کند.

 

کاشت ایمپلنت دندانی

یکی دیگر از روش‌هایی که معمولا برای اصلاح طرح لبخند افراد مورداستفاده قرار می‌گیرد، لمینت ندان است. این راهکار می‌تواند مشکلات زیادی را برطرف کرده و تا حد قابل قبولی کاربردی باشد. در مواقعی که فرد به دلایل مختلف، یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد، می‌تواند از واحدهای لمینت برای پر کردن جای خالی دندان‌ها استفاده کند. جنس ایمپلنت دندان معمولا از تیتانیوم بوده و استحکام بالایی دارد. با این روش می‌توانید طرح لبخند خود را به میزان قابل‌توجهی ارتقا داده و حالت زیباتری به آن ببخشید.

 

پر کردن دندان‌ها

امروزه با پیشرفت‌های حاصل شده در دنیای دندانپزشکی، مواد و متریال جدیدی عرضه شده‌اند که در روند درمان می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. این پیشرفت باعث شده تا برای پر کردن دندان به جای استفاده از مواد تیره‌رنگ، از متریال هم‌رنگ با دندان استفاده شود و نتیجه مطلوبی را به دنبال داشته باشد. بر این اساس می‌توان با استفاده از پر کردن فضای خالی دندان، جلوه طرح لبخند را به مراتب بهتر از قبل کرد. این روش را می‌توانیم به عنوان یکی از بهترین و در عین حال کم‌هزینه‌ترین راهکارها برای اصلاح طرح لبخند دانست که این روزها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 

طراحی لبخند

 

جراحی فک و صورت

در برخی از مواقع ممکن است مشکلات مربوط به طرح لبخند، ریشه دارتر بوده و مربوط به فک و صورت شوند. در چنین حالتی شما صرفا با اعمال تغییرات در دندان‌ها، نمی‌توانید به اصلاح طرح لبخند بپردازید و باید از راهکارهای دیگری در این زمینه استفاده کنید. یکی راهکارهای مؤثر در این زمینه، جراحی تخصصی فک و صورت و جابه جا کردن استخوان فک است. در طی این روش، استخوان فک جا به جا شده و در مناسب‌ترین موقعیت برای اصلاح وضعیت لبخند، قرار می‌گیرد.

 

جراحی لثه

از دیگر روش های اصلاح طرح لبخند که شما می‌توانید در صورت لزوم از آن استفاده کنید، باید به جراحی لثه اشاره کنیم. این روش معمولا برای زیباتر شدن ساختار لثه و نحوه قرارگیری آن مورداستفاده قرار می‌گیرد. ترمیم لثه باعث می‌شود تا لثه در بهترین حالت خود قرار گرفته و ضمن پوشاندن ریشه دندان‌ها به صورت کامل، جلوه مناسب و مطلوبی هم داشته باشد.

 

عوارض اصلاح طرح لبخند

بدیهی است که اصلاح طرح لبخند، در کنار فواید و کاربردهای متعددی که در بخش‌های قبلی به آن‌ها اشاره کردیم، عوارضی هم به همراه داشته و شما باید درباره آن‌ها آگاهی کاملی داشته باشید. در این بخش به معرفی و بررسی چند نمونه از اصلی‌ترین عوارض این اقدامات می‌پردازیم تا شما این امکان را داشته باشید که با آگاهی بیشتر مطلوب‌تر، اقدامات موردنیاز را انجام دهید.

 

تراش بیش از حد دندان

یکی از عوارض اصلاح طرح لبخند که در صورت انتخاب نادرست دندان‌پزشک و متخصص در این زمینه ممکن است شما را درگیر کند، تراش بیش از حد دندان است. این حالت می‌تواند باعث آسیب رسیدن به مینای دندان و به بار آمدن خسارت‌های سنگین شود. از این رو در انتخاب متخصص تمام دقت خود را به کار بگیرید.

 

عفونت لثه

یکی دیگر از عوارضی که در این حالت ممکن است پیش‌آمده و شما را درگیر کند، آفنت لثه بعد از کاشت ونیرهاست. لازم به ذکر است که بروز این حالت تا حد زیادی به بیمار و مراقبت‌های او بعد از انجام اقدامات توسط دندان‌پزشک وابسته است.

از دیگر عوارضی که ممکن است با انتخاب متخصص نا وارد و مرکز درمانی نامناسب برای شما پیش آید، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • حساس شدن دندان‌ها
 • احساس درد در زمان گاز زدن
 • طرح لبخند معکوس
 • ظاهر نامناسب و نتیجه نامطلوب

 

هزینه اصلاح طرح لبخند

یکی از موضوعاتی که در راستای کسب اطلاعات درباره نحوه اصلاح فرم لبخند از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید حتما به آن پرداخته شود، هزینه انجام این کار است. هزینه نهایی این اقدامات زیبایی، به فاکتورهای متعدد و مختلفی وابسته بوده و بر این اساس نمی‌توانیم مبلغ نهایی را مشخص کنیم. از مهم‌ترین فاکتورهای مؤثر در این زمینه می‌توانیم به روش مورداستفاده در این راستا اشاره کنیم. همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، روش‌ها و راهکارهای متنوع و گوناگونی وجود دارند که شما می‌توانید برای اصلاح فرم لبخند خود از آن‌ها استفاده کنید. هزینه این روش‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و باید قبل از روند درمان به این نکته توجه داشته باشید.

 

اصلاح طرح لبخند

 

برای کسب نتیجه بهتر و مطلوب، توصیه می‌کنیم انتخاب روش اصولی و مؤثر را بر عهده دندان‌پزشک خود بگذارید. تعداد دندان‌های نیازمند درمان، محل قرارگیری مطب یا کلینیک دندان‌پزشکی، مواد و متریالی مصرفی در روند درمان، دستمزد متخصص یا فوق تخصص و … از دیگر عوامل مؤثر در هزینه اصلاح طرح لبخند هستند که باید در نظر داشته باشید.

 

مزایای طراحی لبخند

اصلاح طرح لبخند این روزها شایع شده و افراد زیادی از این روش‌ها استفاده می‌کنند تا خط لبخند جذاب‌تری رد چهره خود داشته باشند. استفاده از این روش‌ها و راهکارهای موجود در این زمینه، علاوه بر زیباسازی خط لبخند، مزایای دیگری هم به همراه دارد که در این بخش به چند نمونه از مهم‌ترین‌های آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • اولین مزیتی که این اقدامات دارد، جوان‌سازی چهره و شاداب‌تر نشان دادن آن است
 • اصلاح طرح لبخند می‌تواند در از بین رفتن بسیاری از بیماری‌ها و معایب دندان و دهان، کمک‌کننده باشد.
 • با استفاده از اصلاح طرح لبخند شما می‌توانید ساختار دهان و دندان را بهبود بخشیده و لثه را به بهترین نحو ممکن تنظیم کنید.
 • با کمک روش‌ها و راهکارهای موجود در این زمینه، امکان پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌های مربوط به لثه، عفونت، پوسیدگی و … را خواهید داشت.

 

سؤالات متداول

 • اصلاح طرح لبخند اثرات دائمی به دنبال دارد؟

در صورتی که تمام نکات مراقبتی و بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید، اصلاحات انجام شده در این زمینه می‌توانند به صورت دائمی و برای مدت‌زمان طولانی، ماندگاری مطلوبی داشته باشند.

 • بهترین روش اصلاح طرح لبخند کدام است؟

انتخاب و تجویز بهترین روش در این زمینه، باید توسط متخصص و دندان‌پزشک انجام شود تا بالاترین و مطلوب‌ترین اثرگذاری را برای فرد به دنبال داشته باشد.

 • اصلاح طرح لبخند نیاز به مراقبت خاصی دارد؟

نکات مراقبتی در این زمینه به روش و تکنیک‌های درمانی وابسته هستند، اما به صورت کلی هیچ‌گونه سختی و دشواری در این زمینه وجود نداشته و شما به سادگی می‌توانید به این نکات، عمل کنید.

 

سخن پایانی

امروزه داشتن خط لبخند زیبا و یکدست، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و درصد زیادی از افراد، اقدامات ویژه‌ای را در این زمینه انجام می‌دهند. وجود هرگونه ناهنجاری در دندان‌ها، لثه و یا فک، می‌تواند خط و فرم لبخند شما را به صورت کامل تحت تأثیر قرار داده و شما را از یک لبخند زیبا، محروم کند. امروزه اقدامات زیبایی متعدد در زمینه دندان‌پزشکی عرضه می‌شود که می‌توانید از آن‌ها برای اصلاح خط لبخند خود استفاده کنید. در بخش‌های قبلی توضیحات جامع و کاملی درباره روش‌ها، نکات مهم، مزایا و همچنین عوارض انجام این اقدامات، ارائه کردیم. با در نظر گرفتن این توضیحات، شما می‌توانید با آگاهی به مراتب بیشتر و کامل‌تری، به اصلاح فرم و حالت لبخند خود بپردازید و نتیجه مطلوبی را در این زمینه به دست آورید.

۵/۵ - (۶ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها