آیا ارتودنسی درد دارد؟

آیا ارتودنسی درد دارد؟ این سوال اولین چیزیست که هر فرد پس از تجویز درمان ارتودنسی از پزشک خود می‌پرسد. همچنین بیمار در تلاش است که عوامل بیرونی موثر در درد ارتودنسی را کم کند. آیا تنها راه کاهش درد ارتودنسی دندان بی حسی است؟ آیا کندن براکت ارتودنسی پس از درمان هم درد دارد؟

بعضی از والدین نگران مسیر درمان ارتودنسی کودکان خود هستند. که چگونه می‌توانند دردهای ناشی از ارتودنسی دندان را در آن‌ها به حداقل برسانند. آیا کودک تحمل درد فشارهای ناشی از کش‌های ارتودنسی را دارد؟ در این مطلب به طور مفصل به سوال “آیا ارتودنسی درد دارد” می‌پردازیم تا ایده بهتری به شما درباره دشواری‌های احتمالی درمان ارتودنسی بدهیم.

قبل از مطالعه این مقاله می‌توانید فیلم زیر را برای آگاهی بیشتر مشاهده کنید. این فیلم صحبت کوتاهی با دکتر قریشی یکی از بهترین متخصصین ارتودنسی است که در ارتباط با درد ارتودنسی صحبت می‌کنند.

آیا هنگام نصب ارتودنسی درد دارد؟

مسلما به طور قطعی نمی‌توان پاسخ سوال آیا ارتودنسی درد دارد را منفی دانست. می‌دانید که در ارتودنسی با اعمال نیرو و کشش روی دندان‌ها، آن‌ها را وادار به حرکت می‌کنند. بنابراین پاسخ آیا ارتودنسی درد دارد مثبت است.

تجربه ناراحتی خفیف و تحمل درد ارتودنسی موردی رایج است. این درد پاسخی ذهنی به محرک‌ها در درمان ارتودنسی است. جالب است بدانید عدم تحمل درد ارتودنسی یکی از دلایل اصلی خروج بیماران از این درمان است.

آیا ارتودنسی درد دارد

آیا نصب ارتودنسی درد دارد؟

نصب براکت‌ها در درمان ارتودنسی یکی از مراحل اصلی این درمان است. برخی افراد هنگامی که می‌پرسند آیا ارتودنسی درد دارد، به مرحله نصب براکت‌ها توجه می‌کنند.

باید گفت قرار دادن براکت‌ها و سیم بر روی دندان در این درمان، جایگذاری دستگاه‌های ثابت و قابل جابجایی و همچنین برداشتن آن‌ها نیز باعث بروز دردی خفیف برای بیمار می‌شوند. بنابراین پاسخ آیا نصب ارتودنسی درد دارد نیز به طور مطلق منفی نخواهد بود. اما نگران نباشید، در ادامه عواملی که تحمل درد ارتودنسی را افزایش یا کاهش می‌دهند را بررسی خواهیم کرد.

تاثیر عوامل بیرونی در درد ارتودنسی چقدر است؟

تا این قسمت از مطلب تا حدودی به سوالات آیا ارتودنسی درد دارد و آیا نصب ارتودنسی درد دارد، پاسخ دادیم. اما چه عواملی تحمل درد ارتودنسی را کاهش و یا افزایش می‌دهد؟متخصصان عقیده دارند که پاسخ سوالات آیا ارتودنسی درد دارد و درد ارتودنسی چقدر است، برای هر فرد متفاوت است.

دلیل این امر آن است که درد ارتودنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ از جمله سن، جنسیت، آستانه درد، میزان نیروی اعمال شده، و حتی مواردی مانند وضعیت عاطفی، میزان استرس، و تجربه‌های قبلی بیمار از درد نیز در تحمل درد ارتودنسی موثرند.

نیرویی که به دندان‌ها وارد می‌شود، واکنشی التهابی دارد که شامل احساس درد ناشی از حرکت دندان‌هاست. همچنین، این واکنش باعث تغییر در جریان خون پس از اعمال نیروی ارتودنسی می‌شود.

ایا ارتودنسی امپول دارد

چگونگی تحمل درد ارتودنسی (درد ارتودنسی تا کی ادامه دارد)

اکنون که ایده بهتری از اینکه آیا نصب ارتودنسی درد دارد و اینکه درد ارتودنسی چقدر است دارید، بد نیست بدانید که درد ارتودنسی در عرض چند ساعت شروع شده، در ۲۴ ساعت بعدی افزایش و در عرض ۷ روز کاهش می‌یابد. اگر بیش از چند روز در حال تحمل درد ارتودنسی هستید و سوالی دارید، به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

مطمئن شوید که او ناراحتی شما را درک کرده و برای رفع آن تلاش می‌کند. در صورت نیاز، حتی می‌توان با عکسبرداری متوجه شد که آیا نگرانی به جاست یا خیر. اما استراتژی مناسب برای تحمل درد ارتودنسی چیست؟در صورت ایجاد زخم روی لثه یا لب در روزهای نخست، داروهای مسکن از بهترین گزینه‌ها برای تسهیل تحمل درد ارتودنسی است (مطالعه راهنمای دارو را برای جلوگیری از عوارض فراموش نکنید).

برخی نیز جویدن آدامس و خوردن خوراکی با قوام متوسط را به خوردن مسکن برای تحمل درد ارتودنسی ترجیح می‌دهند. این کار باعث خون رسانی بیشتر به ریشه دندان و کاهش درد می‌شود. پس به بهانه احساس درد تماما از جویدن اجتناب نکنید. بهداشت دهان و دندان را نیز دست کم نگیرید، اینکار ممکن است منجر به التهاب یا ورم لثه شود. عفونت و بیماری‌های لثه و به دنبال آن دندان درد، درد ارتودنسی را افزایش خواهد داد.

 

آیا هنگام نصب ارتودنسی درد دارد

 آیا ارتودنسی نیاز به بی حسی دارد؟

البته متخصصان برای رفع نگرانی شما در رابطه با اینکه آیا ارتودنسی درد دارد و آیا نصب ارتودنسی درد دارد نیز راه حل‌هایی دارند.

آنها پس از نصب براکت‌ها، قطعاتی از موم‌های مخصوصی که برای این کار تهیه شده را در اختیار شما قرار می‌دهند، تا آنها را روی نقاطی که در جلسه اول دردناک شده اند قرار دهید. استفاده از دهانشویه‌ها نیز به کاهش درد ناشی از آزردگی گونه‌ها و لب‌ها پس از نصب دستگاه ارتودنسی کمک می‌کند.

آیا ارتودنسی آمپول دارد؟

تا اینجا بررسی کردیم که آیا ارتودنسی درد دارد، آیا نصب ارتودنسی درد دارد، بهترین راه برای تحمل درد ارتودنسی چیست، درد ارتودنسی چقدر است و… . اما علاوه بر اینها بسیاری نیز قبل از درمان ارتودنسی می‌پرسند که آیا ارتودنسی آمپول دارد، آیا ارتودنسی نیاز به بی حسی دارد و آیا در ارتودنسی آمپول میزنن یا خیر.

همان طور که احتمالا می‌دانید، درمان ارتودنسی شامل مراحل مختلفی است، از جمله مشاوره، عکسبرداری، قالب گیری، باندیگ، تنظیمات، جدا کردن براکت‌ها و… . اما بهتر است بدانید که درمان ادتودنسی نیازمند بی حسی و هیچگونه تزریق و آمپولی نیست و جای نگرانی ندارد. بنابراین پاسخ سوالات آیا ارتودنسی امپول دارد، آیا ارتودنسی نیاز به بیحسی دارد و آیا در ارتودنسی آمپول میزنن، منفی است.

کندن براکت ارتودنسی درد دارد؟

پس از انجام ارتودنسی و منظم شدن دندان‌ها بسیاری از افراد در فکر پاکسازی دهان خود هستند. که قرار است چگونه این ابزارها از دهانشان خارج شود. آیا کندن براکت ارتودنسی درد دارد؟ باید گفت که قرار دادن براکت در دهان سختی هایی دارد که کندن و جداسازی براکت‌ها ندارد.

بنابراین همانطور که گذاشتن براکت در دهان را به خوبی پشت سر گذاشته اید نگران درآوردن براکت‌های ارتودنسی نباشید. مراحل کندن براکت‌ها برعکس گذاشتن آن است. اول کش‌ها و الاستیک‌های کوچک جدا می‌شوند و سپس سیم‌ها با سیم چین قیچی می‌شوند. چسب‌های به جا مانده بر روی دندان نیز پاکسازی و پولیش می‌شوند.

در نهایت ممکن است افرادی که ارتودنسی میکنند تا به حالت جدید عادت کنند کمی دچار حساسیت شوند.  بنابراین در پاسخ به سوال آیا کندن براکت ارتودنسی درد دارد باید گفت که جداسازی براکت‌ها امری نسبتا سریع و بدون درد است.

ارتودنسی دندان درد دارد

ایا ارتودنسی برای کودکان درد دارد؟

کودکان به خاطر ظرافت‌ها و توانایی‌های کمی که دارند باید بیشتر از بزرگسالان به بهداشت و سلامتی آن‌ها توجه شود. هم قبل از پیدایش دندان‌های دائمی و هم پس از آن باید دندان‌های کودک به طور دائم بررسی شود. رشد مناسب و داشتن دندان‌های شیری سالم، تاثیر زیادی در داشتن دندان‌های دائمی خوب دارد.

پس از سن ۷ سالگی مراقبت‌ها توسط متخصص ارتودنسی باید بیشتر شود. هرچه سریع‌تر رویش و نحوه قرارگیری دندان‌ها بررسی شود سریع‌تر می‌توان دندان‌ها را به رشد صحیح و مرتب هدایت کرد. در سنین رشد درمان راحت‌تر و کم‌هزینه تر خواهد بود. اگر کودک مشکلاتی در رویش دندان، اختلاف در کام و فک و… داشته باشد نیاز به ارتودنسی پیدا خواهد کرد.

ارتودنسی با نصب بریس در کودکان همانند بزرگسالان ممکن است با ناراحتی همراه باشد. خوردن استامینوفن و استفاده از موم مخصوص ارتودنسی، باعث تحمل درد ارتودنسی می‌شود. بنابراین در پاسخ به سوال ایا ارتودنسی در کودکان درد دارد گفته می‌شود بسته به شرایط کودک میتواند متوجه درد و حساسیت‌هایی شود اما همه درد‌ها قابل کنترل و رفع شدن هستند. و تحمل درد ارتودنسی را راحت‌تر می‌کند.

ایا ارتودنسی در کودکان درد دارد

درد کش های ارتودنسی چقدر است؟

کش ارتودنسی یا الاستیک ارتودنسی حلقه هایی از جنس لاتکس هستند که دندانی را به دندان دیگر متصل می‌کنند.  این کار به حرکت دندان‌ها بسیار کمک می‌کند. اولین بار متخصص ارتودنسی آن را جایگذاری می‌کند و به بیمار خود نحوه کار کردن با کش ارتودنسی را یاد می‌دهد. اما پس از آن همکاری بیمار و انجام دادن صحیح آن تاثیر مثبتی را در روند درمان خواهد گذاشت.

درد کش ارتودنسی در جلسه اول که کش‌ها مقداری فشار به دندان وارد می‌کنند احساس می‌شود. اما به مرور زمان درد کش ارتودنسی کاهش پیدا می‌کند. توجه کنید که به محض وجود درد، نباید کش ارتودنسی را از دهان خارج کنید. اینکار باعث میشود که دندان‌ها به فشار وارد شده عادت نکنند. همچنین روند درمان نیز طولانی‌تر خواهد شد.

درنهایت باید گفت که استرسی که بیمار برای ارتونسی دندان خود دارد از درد ناشی از ارتودنسی بیشتر است. نمونه کارهای ارتودنسی قبل و بعد متخصص ارتودنسی را مشاهده کنید. بهترین متخصص ارتودنسی در تهران را پیدا کرده و درمان ارتودنسی دندان خود را به را به او بسپارید. نگران درد ارتودنسی دندان خود نباشید. یک دکتر متخصص ارتودنسی برای کاهش درد ارتودنسی دندان بهترین اقدامات لازم را در نظر می‌گیرد.

۴/۵ - (۱۸۳ امتیاز)
قیمت و هزینه ارتودنسی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.