مشخصات بهترین مسواک برقی مخصوص ارتودنسی (سیم کشی) ثابت

brushelectric

بهداشت دهان و دندان یکی از ضروری‌ترین اجزای سلامت کلی و تمیزی افراد به شمار می‌آید. اگر شما دارای بریس هستید، این مسئله مهم‌تر نیز می‌شود زیرا مواد غذایی و پلاک می‌توانند بین سیم‌ها و دندان‌های شما باقی بمانند. مسواک برقی یک گزینه عالی برای استفاده حین ارتودنسی است زیرا این نوع از مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی می‌توانند به طرز موثری زیر سیم‌ها را تمیز کنند. اگر شما به دنبال بهترین مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی یا بریس‌ها هستید، عوامل متعددی هستند که باید در نظر بگیرید.

مزایای مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی

مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی مزایای مشخصی نسبت به مسواک‌های معمول دارند. مطالعات نشان داده‌اند که مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی بهتر می‌توانند دندان‌ها را تمیز کنند. در بررسی که برای مدت سه ماه انجام شد، مشخص گردید که مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی پلاک را به میزان ۱۱ درصد موثرتر از مسواک‌های معمول از بین می‌برند.

به علاوه، کاهش در میزان بیماری‌های لثه (التهاب و حساسیت لثه که منجر به خونریزی مکرر از لثه‌ها می‌گردد) به همراه کاهش مشخص در میزان خونریزی لثه‌ها مشاهده گردید. برخلاف مسواک‌های معمول، مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی احتیاجی به استفاده از حرکات مخصوص ندارند، بنابراین، شما می‌توانید با تلاش کمتری دندان‌های خود را بهتر تمیز کنید. برای استفاده تنها مسواک را باید روشن کنید و سر آن را روی دندان‌های خود بگذارید، مسواک کار تمیز کردن را انجام خواهد داد. شما نباید نگران اعمال فشار سخت (یا فشار کافی) برای تمیز کردن مناسب دندان‌های خود باشید زیرا این نوع از مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی نیازی به وارد آوردن فشار اضافه برای انجام عمل تمیز کردن دندان‌ها نخواهند داشت.

ویژگی‌هایی در خصوص مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی که باید در نظر گرفته شوند

در هنگام انتخاب و خرید مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی، باید یک سری از خصوصیات را در نظر بگیرید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. از آن جا که هنگام داشتن بریس باید مراقبت بیشتری را برای حفظ سلامت و تمیزی دندان‌های خود به عمل آورید، برخی از ویژگی‌های مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی در صورت داشتن بریس مهم هستند.

مقایسه سر چرخان و سر سونیک (دارای لرزش) مسواک‌های برقی

مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی دارای دو نوع سر مختلف هستند. مسواک برقی دارای سر چرخان همانطور که از نامش پیداست، دارای یک سر چرخان است که به طور موثری ذرات مواد غذایی و پلاک‌ها را از بین می‌برد. از طرف دیگر، مسواک برقی دارای سر سونیک به صورت چرخان نیست اما با لرزش خود موجب تمیز کردن دندان‌ها می‌شود. مطالعات نشان داده‌اند که مسواک‌های برقی دارای سر چرخان به صورت مشخصی در کاهش پلاک و بیماری‌های لثه (التهاب لثه) نسبت به مسواک‌های برقی سونیک بهتر عمل می‌کنند.

برای افرادی که دارای بریس هستند این تفاوت بسیار مهم است. اکثر دندانپزشکان مسواک‌های برقی با سر چرخان را برای بریس توصیه می‌کنند زیرا این نوع از مسواک‌ها فضاهای تنگ بین سیم‌ها و دندان‌ها را بهتر تمیز می‌کنند.

تایمر

اکثر مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی دارای یک تایمر دو دقیقه‌ای استاندارد هستند. برخی انواع دارای یک ویژگی اضافه به نام کواد پیسر هستند که می‌تواند این دو دقیقه را به قسمت‌های ۳۰ ثانیه‌ای تقسیم کند. این ویژگی سبب می‌شود تا شما قادر باشید زمان مسواک زدن خود را به ۴ قسمت مساوی تقسیم کنید و بتوانید به خوبی دندان‌های خود را تمیز کنید.

سختی برس‌ها

همانند مسواک‌های معمول دستی، سر مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی دارای درجه بندی‌های متفاوتی از لحاظ سختی برس‌ها هستند. یکی از مزایای مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی این است که برخی از مدل‌ها دارای سرهای متفاوتی هستند، بنابراین شما می‌توانید سرهایی با سختی‌های مناسب خود انتخاب کنید. برس‌های نرم برای بریس‌ها مناسب‌تر هستند زیرا آسیب کمتری به لثه‌های حساس وارد می‌کنند. به علاوه، برس‌های نرم بسیار قابل انعطاف هستند و دسترسی به نواحی مانند فضای بین سیم‌ها را آسان‌تر می‌کنند.

سرعت و نحوه مسواک زدن

برخی از مسواک‌های برقی مخصوص ارتودنسی سرعت‌های متفاوتی را ارائه می‌کنند یا نحوه مسواک زدن با آن‌ها را می‌توان بر اساس هدف‌های مختلف تغییر داد، در حالی که برخی دیگر از این مسواک‌ها تنها یک گزینهٔ سرعت یا نحوه مسواک زدن را دارند. توانایی تغییر سرعت‌ها برای مسواک زدن به حالت ملایم یا سریع بسیار کارآمد است به خصوص اگر شما دارای نواحی حساس خاص در دهان خود باشید. برای افرادی که دارای بریس هستند، سرعت ملایم‌تر جهت جلوگیری از تحریک بیشتر لثه مناسب‌تر خواهد بود.

۵/۵ - (۴ امتیاز)
ارتودنسی چیست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.