بهترین متخصص ارتودنسی در تهران (دکتر ارتودنسی خوب با تخصص بالا)

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی با تشخیص صحیح و انتخاب دقیق روش ارتودنسی، باعث پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی می‌شود. این نوع درمان به تصحیح و رفع ناهنجاری‌های دندانی فکی کمک می‌کند. 

برای تشخیص صحیح و انتخاب بهترین نوع درمان، متخصص ارتودنسی باید دانش کافی و توانایی علمی لازم را داشته باشد که این کاملا وابسته به میزان تحصیلات او دارد.

پس زمانی که به دنبال بهترین دکتر ارتودنسی در تهران و دیگر شهرها هستید، در نظر داشته باشید که توانایی دندانپزشک عمومی در درمان ارتودنسی با ارتودنتیست یا دکتر متخصص ارتودنسی یکسان نیست.

 

متخصص ارتودنسی در تهران

 

متخصص ارتودنسی کیست؟

متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست، فردی است که پس از اتمام دوره ی ۷ ساله ی دندانپزشکی عمومی، یک دوره تخصصی ۳ تا ۴ ساله ی بالینی و تئوری، درباره ی بررسی و اصلاح بی نظمی دندان و ناهنجاری فک می گذراند.

یک متخصص ارتودنسی زندگی خود را به طور مداوم وقف ارتقا دانش در زمینه ارتودنسی به روز می کند. در واقع، ارتودنتیست ابتدا یک دندانپزشک عمومی آموزش دیده و با تجربه قبل از انجام تخصص های معتبر اضافی بود. این شامل یک موقعیت بسیار رقابتی برای آموزش برای ۳ سال مطالعه تمام وقت می باشد.

متخصص ارتودنسی چه تفاوتی با دندانپزشک عمومی دارد؟

افراد بسیاری از اصطلاح دندانپزشک و ارتودنتیست به طور متناوب استفاده می‌کنند، اما این درست نیست، مطمئناً این دو حرفه شباهت‌هایی دارند، شباهت اصلی بین هر دو این است که روی مراقبت از دهان و دندان تمرکز دارند اما با روش‌ها و متدهای متفاوت.

اما تفاوت آنها در یک عبارت ساده این است که تمام ارتودنتیست‌ها، دندانپزشکان هستند اما تعداد کمی از دندانپزشکان، ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی هستند.

دندانپزشک عمومی پس از پذیرفته شدن در آزمونی سخت که میان تعداد زیادی دندانپزشک برگزار می‌گردد، وارد دوره تخصصی ارتودنسی می‌شود. در این دوره به فراگیری دانش و مهارت‌های لازم برای تشخیص‌ها و درمان‌های تخصصی ارتودنسی می‌پردازد و انواع مهارت‌های ارتودنسی، در گروه درمان‌های ثابت و متحرک را به صورت تخصصی کار می‌کند.

پس از گذراندن یک دوره ۳ الی ۴ ساله، دانشنامه تخصصی ارتودنسی را دریافت می‌کند. بنابراین درمان‌های تخصصی ارتودنسی که بیشتر آنها در بخش درمان‌های ثابت است را باید دکتر ارتودنسی انجام دهد و دندانپزشک عمومی توانایی و صلاحیت لازم را ندارد.

اما درمان‌های ساده ارتودنسی و درمان با پلاک های متحرک را می‌توانید به دندانپزشک عمومی بسپارید.

 

چرا باید به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی باشیم؟

بهبود زیبایی صورت و لبخند زیبا، سبب ایجاد حس خوب و افزایش اعتماد به نفس در افراد می‌شود. رضایت مشتری از نتیجه نهایی درمان، وابسته به نحوه کار متخصص است. علاوه برآن درمان ارتودنسی حدود یک و نیم تا ۲ سال زمانبر است و در این مدت سیم‌های ارتودنسی در دهان بیمار است.

در صورت درست اجرا نشدن، امکان پارگی سیم‌ها و آسیب زدن به بافت دهان یا پارگی لثه است. با انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی می‌توانیم با خیال راحت زمان و هزینه خود را در جای درست سرمایه‌گذاری کنیم و با اطمینان از انجام بهترین درمان، از این استرس‌ها دور باشیم و دوره درمان را با آرامش سپری کنیم.

 

بهترین متخصص ارتودنسی

 

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

در کلان شهر تهران به دلیل مشکلات رفت و آمد، مشغله زیاد و کمبود وقت، برخی از افراد به دنبال پیدا کردن یک دکتر ارتودنسی خوب در تهران هستند که در نزدیکی محل زندگی آنها باشد. مثلا به دنبال متخصص در غرب تهران یا سایر مناطقی که در آن هستند.

اما باتوجه به اینکه بد یا خوب بودن دکتر ارتودنسی در کیفیت نهایی و نتیجه درمان ارتباط مستقیم دارد، بهتر است اولویت خود را نزدیکی به محل قرار ندهید. هرچند که ارتودنتیست های موفق معمولا در چند مطب در مناطق مختلف تهران، درمان خود را انجام می دهند.

دکتر قریشی، یکی از متخصصین ارتودنسی در تهران هستند که درمان‌های خود را در چندین کلینیک در تهران انجام می‌دهند:

 

اهمیت انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی

از آنجایی که ارتودنسی فرآیندی هزینه‌بر و زمانبر است؛ وسواس برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی، امری کاملا طبیعی است. در جلسه مشاوره، یک متخصص خوب تمامی روش‌های درمان مثل ارتودنسی با بریس فلزی، ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف یا بریس سرامیکی بیرنگ را برای شما توضیح می‌دهد.

کسی که در کار خود ماهر باشد، با انتخاب روش های درست طول درمان ارتودنسی را کاهش میدهد، در پروسه درمان شما دچار مشکل و آسیب نخواهید شد و در نتیجه هزینه نهایی کاهش می‌یابد.

نوع درمان و هزینه‌های هر روش، متفاوت است. مثلا هزینه ارتودنسی نامرئی با الاینر شفاف از هزینه ارتودنسی با براکت فلزی معمولی بیشتر است. یک دکتر خوب ارتودنسی، تمامی موارد مورد نیاز را پیش از شروع درمان برای شما بیان می‌کند.

خطرات درمان ارتودنسی بدون نظارت چیست؟

مانند هر روش پزشکی ، درمان ارتودنسی بدون خطر نیست. از آنجا که درمان ارتودنسی شامل حرکت دندان ها از طریق استخوان و ساختارهای اطراف آن است ، عوارض آن می تواند در هر زمانی حتی در طول درمان پدیدار شوند؛ شناختن علائم ، درک چگونگی پیشرفت درمان و اطمینان از پیشرفت در مسیر علمی به دانش تخصصی نیاز دارد.

روشهای ارتودنسی که بدون نظارت حرفه ای انجام می شود می تواند منجر به نتایج ناامیدکننده شود و باعث صدمات پایدار به دندان ها و لثه های شما شود. یک لبخند ناخوشایند ، لثه های آسیب دیده و حتی از دست دادن دندان ها ممکن است رخ دهد.

یک متخصص ارتودنسی پیشرفت و سلامت دهان و دندان شما را در تمام طول مدت درمان شما تحت نظارت قرار می دهد.

متخصص ارتودنسی، متخصص رفع صحیح ناهنجاری دندانها است. آنها این تجربه و دانش را دارند که علائم هشدار دهنده را زود تشخیص دهند تا هیچ آسیبی متوجه باقی دندان ها نشود.

آنها همچنین این توانایی را دارند که با خیال راحت درمان شما را برای بهترین و پایدارترین نتیجه تغییر دهند.

با دکتر ارتودنسی خوب، بهترین درمان را تجربه کنید

متخصص خوب ارتودنسی، با بروز رسانی پیوسته علم خود، سعی در درمان بیماران، با متدهای نوین مورد استفاده در دنیا می‌کند. زمانی که متخصص توانایی اجرا روش‌های متنوعی را دارد، به راحتی می‌توانید روش درمان دلخواهتان را انتخاب کنید و هیچ محدودیتی پیش روی شما نیست.

دکتر ارتودنسی خوب، درمان ناهنجاری‌های دندانی فکی مثل بینظمی دندان‌ها، اصلاح فاصله بین دندان‌ها، اصلاح مشکلات بایت، نهفتگی دندان‌ها، مشکلات فک بالا و پایین و سایر مشکلات را به کمک تکنولوژی‌های پیشرفته، درمان می‌کند.

شما به کمک یک دکتر ارتودنسی با تجربه و با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند سن، هزینه، طول دوره درمان و موارد دیگر، می‌توانید بهترین انتخاب را برای درمان مشکلات خود داشته باشید.

 

درمان‌هایی که دکتر ارتودنسی در تهران انجام می‌دهد

متخصص ارتودنسی علاوه بر درمان دندان‎‌های نامنظم و مرتب کردن آنها از طریق ارتودنسی‌، تصحیح روابط فک بالا و پایین با دندان‌ها را نیز انجام می‌دهد. فردی که روابط دو فک او صحیح نیست، در مواردی مثل صحبت کردن و جویدن غذا دچار مشکل می‌شود که به کمک دکتر ارتودنسی خوب، می‌تواند درمان خود را شروع کند.

پس به صورت خلاصه برای درمان موارد زیر به سراغ دکتر ارتودنسی برویم:

  • اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و قراردادن آنها در محل صحیح و مناسب
  • تصحیح و درمان ناهنجاری‌های دندانی فک و صورت
  • اصلاح طرح لبخند با مرتب کردن دندان‌ها
  • اصلاح و درمان ناهنجاری‌ها و روابط نامناسب فکی دندانی
  • تنظیم و اصلاح روابط بین دندان‌ها و استخوان‌های سر و صورت

 

دکتر ارتودنسی خوب

 

متخصص ارتودنسی چه درمان‌هایی انجام می‌دهد؟

همان‌طور که گفتیم دکتر ارتودنسی در درمان ناهنجاری‌های دندانی فکی به شما کمک می‌کند. در این بخش، بعضی از این ناهنجاری‌ها را بررسی می کنیم.

 

درمان ناهنجاری‌های ساده دندانی

متخصصین ارتودنسی، به درمان بی‌نظمی و شلوغی دندان‌ها، دندان اضافی و کراس بایت دندان‌های قدیمی کمک می‌کنند. دندان اضافی در صورت تشخیص، باید خارج شود. گاهی شرایط آن وجود دارد و جایگزین دندان اصلی می‌شود.

متخصص ارتودنسی بعد از معاینه بیمار، براساس محل قرارگیری دندان اضافی، وضعیت ریشه دندان، وضعیت دندان‌های اصلی کنار آن و … می‌تواند تصمیم‌گیری کند.

 

درمان ناهنجاری‌های پیچیده دندانی

شامل مواردی مثل ناهماهنگی خط وسط دندان ها، دیپ بایت، وجود فاصله در بین دندان‌ها، اورجت، اپن بایت و غیبت دندانی است. میزان این مشکلات در بیماران یکسان نیست. این ناهنجاری باعث ایجاد مشکلاتی مثل اختلال در تنفس، جویدن غذا، صحبت کردن و ظاهر فرد می‌شود.

گزینه مناسب برای درمان، افرادی هستند که از این وضعیت اذیت می‌شوند.

 

درمان ناهنجاری‌های مربوط به دو فک

درمان ناهنجاری‌هایی مثل انحراف فک، کوچکی یا بزرگی فک پایین یا فک بالا، ناهنجاری فک کلاس ۲، ناهنجاری فک کلاس ۳ است. ناهنجاری‌های فکی در ابتدا توسط متخصص ارتودنسی بررسی و درمان آغاز می‌شود. در صورت شدید بودن، جهت درمان نیاز به عمل جراحی خواهد بود.

 

درمان شکاف کام و لب (لب شکری)

شکاف کام و لب از ناهنجاری‌های مادرزادی است که توسط متخصص ارتودنسی قابل درمان و بهبود است. میزان بزرگی و کوچکی شکاف متفاوت است؛ و می‌تواند طوری باشد که بینی و لب فوقانی را به هم متصل کند.

 

چه سوالاتی را برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی بپرسیم؟

در رابطه با سوابق متخصص ارتودنسی یا تجربه بیماران تحقیق کنید. نمونه عکس های ارتودنسی قبل و بعد ارتودنیست را بررسی کنید. از وی بخواهید اطلاعات کاملی را در رابطه با انواع ارتودنسی، مدت زمان درمان، قیمت خدمات و شیوه پرداخت به شما بگوید.

 

آیا درمان ارتودنسی محدودیت سن دارد؟

خیر؛ درمان ارتودنسی در گروه‌های متفاوت سنی انجام می‌شود و در پذیرش بیماران محدودیتی وجود ندارد، اما در افرادی که دیرتر و در سن بالاتر اقدام می‌کنند، طول دوره درمان طولانی تر خواهد شد. بهتر است از سن ۸ سالگی برای درمان ارتودنسی به دکتر ارتودنسی مراجعه نمایید.

 

آیا در درمان ارتودنسی دندانی کشیده می‌شود؟

یک دکتر ارتودنسی خوب، باید همه تلاش خود را بکند که تا جای ممکن دندان‌های بیمار کشیده نشود. اما در برخی بیماران کمبود فضا و شلوغی دندان‌ها به حدی زیاد است که متخصص برای جبران این کمبود فضا‌‌، مجبور به خارج کردن دندان می‌شود.

اما دکتر ارتودنسی معمولا دندانی که روکش دارد یا پرشده یا دچار مشکلات پوسیدگی یا لثه‌ای است را برای خارج شدن انتخاب می‌کند. زمانی که درمان شما توسط یک فرد باتجربه انجام می‌شود در همه این موارد اطمینان داشته باشید که بهترین انتخاب برایتان انجام می‌شود.

 

متخصص ارتودنسی در تهران

 

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران کیست؟

اگر به دنبال یک متخصص خوب هستید، دکتر سعید قریشی، دندانپزشک و متخصص ارتودنسی، رتبه اول بورد تخصصی ایران و دارای بورد تخصصی ارتودنسی از کانادا (FRCDC) هستند.

دکتر قریشی، ارتودنسی و سایر ناهنجاری‌های دندانی فکی را با جدیدترین روش‌ها و متدهای روز دنیا انجام می‌دهند. برای دریافت مشاوره و خدمات پزشکی و همچنین اطلاع از قیمت خدمات، می‌توانید از بخش نوبت‌دهی در سایت یا از طریق تماس با کلینیک‌های دکتر قریشی، اقدام کنید.

 

دکتر سعید قریشی از بهترین متخصصان ارتودنسی تهران

 

جمع بندی مطالب

در این مقاله متوجه شدیم که میزان دانش و تخصص دندانپزشک عمومی با متخصص ارتودنسی، کاملا متفاوت است. دکتر ارتودنسی، ناهنجاری‌های مربوط به دندان و فک را درمان می‌کند. دوره درمان معمولا کوتاه نیست. بهتر است درمان در سنین کودکی انجام شود؛ درمان در سنین بزرگسالی هم انجام می‌شود ولی طول دوره درمان طولانی‌تر خواهد شد.

میزان مشکل، نحوه درمان، طول دوره درمان، هزینه و موارد دیگر، بعد از معاینه توسط متخصص مشخص می‌شود.

۳.۹/۵ - (۲۰۰۴ امتیاز)

  1. مرسی توضیح خیلی خوب بود. من پیش یه دندونپزشک عمومی یه پلاک متحرک گرفتم میخواستم بپرسم چون دکتر ارتودنسی نبودن الان مشکلی بوجود میاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *