متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی به تصحیح و درمان ناهنجاری‌های دندانی فکی کمک می کند. متخصص ارتودنسی با تشخیص صحیح و انتخاب دقیق روش ارتودنسی، باعث پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی می‌شود.

برای تشخیص صحیح و انتخاب بهترین نوع درمان، متخصص ارتودنسی باید دانش کافی و توانایی علمی لازم را داشته باشد که این کاملا وابسته به میزان تحصیلات او دارد.

پس زمانی که به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی هستید، در نظر داشته باشید که توانایی دندانپزشک عمومی در درمان ارتودنسی با ارتودنتیست یا دکتر متخصص ارتودنسی یکسان نیست.

 

دکتر دندانپزشک متخصص ارتودنسی

 

متخصص ارتودنسی چه تفاوتی با دندانپزشک عمومی دارد؟

افراد بسیاری از اصطلاح دندانپزشک و ارتودنتیست به طور متناوب استفاده می‌کنند. اما این درست نیست، مطمئناً این دو حرفه شباهت‌هایی دارند، شباهت اصلی بین دندانپزشک و متخصص ارتودنسی این است که هر دو روی مراقبت از دهان و دندان تمرکز دارند اما با روش‌ها و متدهای متفاوت.

اما تفاوت آنها در یک عبارت ساده این است که تمام ارتودنتیست‌ها، دندانپزشکان هستند اما تعداد کمی از دندانپزشکان، ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی هستند.

دندانپزشک عمومی پس از پذیرفته شدن در آزمونی سخت که میان تعداد زیادی دندانپزشک برگزار می‌گردد، وارد دوره تخصصی ارتودنسی می‌شود. در این دوره به فراگیری دانش و مهارت‌های لازم برای تشخیص‌ها و درمان‌های تخصصی ارتودنسی می‌پردازد و انواع مهارت‌های ارتودنسی، در گروه درمان‌های ثابت و متحرک را به صورت تخصصی کار می‌کند.

پس از گذراندن یک دوره ۳ الی ۴ ساله، دانشنامه تخصصی ارتودنسی را دریافت می‌کند. بنابراین درمان‌های تخصصی ارتودنسی که بیشتر آنها در بخش درمان‌های ثابت است را باید دکتر ارتودنسی انجام دهد و دندانپزشک عمومی توانایی و صلاحیت لازم را ندارد.

اما درمان‌های ساده ارتودنسی و درمان با پلاک های متحرک را می‌توانید به دندانپزشک عمومی بسپارید.

 

چرا باید به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی باشیم؟

بهبود زیبایی صورت و لبخند زیبا، سبب ایجاد حس خوب و افزایش اعتماد به نفس در افراد می‌شود. رضایت مشتری از نتیجه نهایی درمان، وابسته به نحوه کار متخصص ارتودنسی است. علاوه برآن درمان ارتودنسی حدود یک و نیم تا ۲ سال زمانبر است و در این مدت سیم‌های ارتودنسی در دهان بیمار است.

در صورت درست اجرا نشدن، امکان پارگی سیم‌ها و آسیب زدن به بافت دهان یا پارگی لثه است. با انتخاب متخصص ارتودنسی خوب و حاذق، می‌توانیم با خیال راحت زمان و هزینه خود را در جای درست سرمایه‌گذاری کنیم و با اطمینان از انجام بهترین ارتودنسی، از این استرس‌ها دور باشیم و دوره درمان را با آرامش سپری کنیم.

 

بهترین متخصص ارتودنسی

 

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

در کلان شهر تهران به دلیل مشکلات رفت و آمد، مشغله زیاد و کمبود وقت، برخی از افراد به جستجوی دکتر ارتودنسی خوب در تهران هستند که در نزدیکی آنها باشد. مثلا به دنبال متخصص ارتودنسی در غرب تهران یا سایر مناطقی که در آن هستند.

اما باتوجه به اینکه بد یا خوب بودن دکتر ارتودنسی در کیفیت نهایی و نتیجه درمان ارتباط مستقیم دارد، بهتر است اگر به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی در تهران هستید اولویت خود را نزدیکی به محل قرار ندهید. هرچند که ارتودنتیست های موفق معمولا در چند مطب در مناطق مختلف، درمان خود را انجام می دهند.

دکتر قریشی، از معدود کسانی هستند که دکتر دندانپزشک متخصص ارتودنسی در تهران بوده و درمان‌های تخصصی ارتودنسی خود را در چندین کلینیک در تهران انجام می‌دهند:

 

الزام انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی

از آنجایی که ارتودنسی فرآیندی هزینه‌بر و زمانبر است؛ وسواس برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی، امری کاملا طبیعی است. در جلسه مشاوره، متخصص ارتودنسی خوب تمامی روش‌های درمان مثل ارتودنسی با بریس فلزی، ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف یا بریس سرامیکی بیرنگ را برای شما توضیح می‌دهد.

نوع درمان و هزینه‌های هر روش، متفاوت است. مثلا هزینه ارتودنسی نامرئی با الاینر شفاف از هزینه ارتودنسی با براکت فلزی معمولی بیشتر است. دکتر ارتودنسی خوب، تمامی موارد مورد نیاز را پیش از شروع درمان برای شما بیان می‌کند.

در کنار دکتر ارتودنسی خوب، بهترین درمان را تجربه کنید

متخصص ارتودنسی خوب، با بروز رسانی پیوسته علم خود، سعی در درمان بیماران، با متدهای نوین مورد استفاده در دنیا می‌کند. زمانی که متخصص ارتودنسی شما، توانایی اجرا روش‌های متنوعی را دارد، به راحتی می‌توانید روش درمان دلخواهتان را انتخاب کنید و هیچ محدودیتی پیش روی شما نیست.

دکتر ارتودنسی خوب، درمان ناهنجاری‌های دندانی فکی مثل بینظمی دندان‌ها، اصلاح فاصله بین دندان‌ها، اصلاح مشکلات بایت، نهفتگی دندان‌ها، مشکلات فک بالا و پایین و سایر مشکلات را به کمک تکنولوژی‌های پیشرفته، درمان می‌کند.

شما به کمک یک دکتر ارتودنسی خوب و با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند سن، هزینه، طول دوره درمان و موارد دیگر، می‌توانید بهترین انتخاب را برای درمان ارتودنسی خود داشته باشید.

 

درمان‌هایی که توسط دکتر متخصص ارتودنسی انجام می‌شود

متخصص ارتودنسی علاوه بر درمان دندان‎‌های نامنظم و مرتب کردن آنها از طریق ارتودنسی‌، تصحیح روابط فک بالا و پایین با دندان‌ها را با درمان‌های ارتودنسی انجام می‌دهد. فردی که روابط دو فک او صحیح نیست، در مواردی مثل صحبت کردن و جویدن غذا دچار مشکل می‌شود که به کمک دکتر ارتودنسی خوب، می‌تواند درمان خود را شروع کند.

پس به صورت خلاصه برای درمان موارد زیر به سراغ دکتر ارتودنسی برویم:

  • اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و قراردادن آنها در محل صحیح و مناسب
  • تصحیح و درمان ناهنجاری‌های دندانی فک و صورت
  • اصلاح طرح لبخند با مرتب کردن دندان‌ها
  • اصلاح و درمان ناهنجاری‌ها و روابط نامناسب فکی دندانی
  • تنظیم و اصلاح روابط بین دندان‌ها و استخوان‌های سر و صورت

 

دکتر ارتودنسی خوب

 

متخصص ارتودنسی خوب در درمان موارد زیر می تواند به شما کمک کند

همان‌طور که گفتیم دکتر دندانپزشک متخصص ارتودنسی در درمان ناهنجاری‌های دندانی فکی به شما کمک می‌کند. در این بخش، بعضی از این ناهنجاری‌ها را بررسی می کنیم.

 

درمان مشکلات و ناهنجاری‌های ساده دندانی

متخصص ارتودنسی، به درمان بی‌نظمی و شلوغی دندان‌ها، دندان اضافی و کراس بایت دندان‌های قدیمی کمک می‌کند. دندان اضافی در صورت تشخیص متخصص ارتودنسی، باید خارج شود. گاهی شرایط آن وجود دارد و جایگزین دندان اصلی می‌شود.

متخصص ارتودنسی بعد از معاینه بیمار، براساس محل قرارگیری دندان اضافی، وضعیت ریشه دندان، وضعیت دندان‌های اصلی کنار آن و … می‌تواند تصمیم‌گیری کند.

 

درمان ناهنجاری‌های پیچیده دندانی

شامل مواردی مثل ناهماهنگی خط وسط دندان ها، دیپ بایت، وجود فاصله در بین دندان‌ها، اورجت، اپن بایت و غیبت دندانی است. میزان این مشکلات در بیماران یکسان نیست. این ناهنجاری باعث ایجاد مشکلاتی مثل اختلال در تنفس، جویدن غذا، صحبت کردن و ظاهر فرد می‌شود.

گزینه مناسب برای درمان، افرادی هستند که از این وضعیت اذیت می‌شوند.

 

درمان مشکلات و ناهنجاری‌های دو فک

درمان ناهنجاری‌هایی مثل انحراف فک، کوچکی یا بزرگی فک پایین یا فک بالا، ناهنجاری فک کلاس ۲، ناهنجاری فک کلاس ۳ است. ناهنجاری‌های فکی در ابتدا توسط متخصص ارتودنسی بررسی و درمان آغاز می‌شود. در صورت شدید بودن ناهنجاری فکی، برای درمان نیاز به عمل جراحی خواهد بود.

 

درمان شکاف کام و لب یا همان درمان لب شکری

شکاف کام و لب از ناهنجاری‌های مادرزادی است که توسط متخصص ارتودنسی قابل درمان و بهبود است. میزان بزرگی و کوچکی شکاف متفاوت است؛ و می‌تواند طوری باشد که بینی و لب فوقانی را به هم متصل کند.

 

چه سوالاتی را برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی بپرسیم؟

در رابطه با سوابق متخصص ارتودنسی یا تجربه بیماران تحقیق کنید. نمونه عکس های ارتودنسی قبل و بعد ارتودنیست را بررسی کنید. از متخصص ارتودنسی بخواهید اطلاعات کاملی را در رابطه با انواع ارتودنسی، مدت زمان درمان ارتودنسی، قیمت ارتودنسی و شیوه پرداخت به شما بگوید.

 

آیا درمان ارتودنسی محدودیت سن دارد؟

خیر؛ درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی در گروه‌های متفاوت سنی انجام می‌شود و در پذیرش بیماران محدودیتی وجود ندارد، اما در افرادی که دیرتر و در سن بالاتر به متخصص ارتودنسی مراجعه می‌کنند، طول دوره درمان طولانی تر خواهد شد. بهتر است از سن ۸ سالگی برای درمان ارتودنسی به دکتر ارتودنسی مراجعه نمایید.

 

آیا در درمان ارتودنسی توسط دکتر ارتودنسی دندانی کشیده می‌شود؟

سعی دکتر ارتودنسی خوب این است که در زمان درمان ارتودنسی، دندان‌های بیمار کشیده نشود. اما در برخی بیماران کمبود فضا و شلوغی دندان‌ها به حدی زیاد است که متخصص ارتودنسی برای جبران این کمبود فضا‌‌، مجبور به خارج کردن دندان می‌شود.

اما دکتر ارتودنسی معمولا دندانی که روکش دارد یا پرشده یا دچار مشکلات پوسیدگی یا لثه‌ای است را برای خارج شدن انتخاب می‌کند. زمانی که درمان شما توسط دندانپزشک متخصص ارتودنسی خوب و باتجربه انجام می‌شود در همه این موارد اطمینان داشته باشید که بهترین انتخاب برایتان انجام می‌شود.

 

متخصص ارتودنسی در تهران

 

جمع بندی در رابطه با متخصص ارتودنسی

در این مقاله متوجه شدیم که میزان دانش و تخصص دندانپزشک عمومی با متخصص ارتودنسی، کاملا متفاوت است. متخصص ارتودنسی، ناهنجاری‌های مربوط به دندان و فک را درمان می‌کند. دوره درمان معمولا کوتاه نیست. بهتر است درمان در سنین کودکی انجام شود؛ درمان در سنین بزرگسالی هم انجام می‌شود ولی طول دوره درمان طولانی‌تر خواهد شد.

میزان مشکل، نحوه درمان، طول دوره درمان، هزینه و موارد دیگر، بعد از معاینه توسط متخصص ارتودنسی مشخص می‌شود. “دکتر سعید قریشی” متخصص ارتودنسی، در درمان ارتودنسی و سایر ناهنجاری‌‍‌های دندانی فکی، به شما کمک می‌کند.

 


 

دکتر سعید قریشی، دندانپزشک و متخصص ارتودنسی، رتبه اول بورد تخصصی ایران و دارای بورد تخصصی ارتودنسی از کانادا (FRCDC) هستند.

دکتر قریشی، ارتودنسی و سایر ناهنجاری‌های دندانی فکی را با جدیدترین روش‌ها و متدهای روز دنیا انجام می‌دهند. برای دریافت مشاوره و خدمات پزشکی و همچنین اطلاع از هزینه ارتودنسی، می‌توانید از بخش نوبت‌دهی در سایت یا از طریق تماس با کلینیک‌های دکتر قریشی، اقدام کنید.

 


 

۳.۹/۵ - (۱۹۸۵ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا