ونیر بدون تراش چیست؟

ونیر بدون تراش چیست؟

 ونیر بدون تراش از جدیدترین و محبوب ترین متدهای روکش دندان است. با استفاده از ونیر بدون تراش می توان به سرعت دندان ها را سفیدتر و زیباتر کرد. اگر فیلم کامپوزیت دندان بدون تراش شما را نیز نسبت به ونیر بدون تراش، ونیر بدون تراش، قیمت لمینت بدون تراش دندان و… کنجکاو کرده است، با ما همراه باشید. در این مطلب خواهیم گفت ونیر بدون تراش و لمینت بدون تراش دندان چیست و چگونه بدون نیاز به تراش دندان برای ونیر می توانید دندان هایی زیبا داشته باشید.

 

ونیر بدون تراش چیست؟

پیش از پرداختن به قیمت لمینت بدون تراش دندان و ونیر کامپوزیت (کامپوزیت بدون تراش) قیمت بهتر است این روکش را بهتر بشناسیم. ونیرها لایه های نازک و ظریف روکش لومینیر (lumineer) هستند که روی سطح دندان می چسبند. همان طور که از نام آن مشخص است، ونیر بدون تراش نیازی به اصلاح، ترمیم و تراش دندان برای ونیر ندارد. ظرافت، ماندگاری، و دوام لایه های روکش لومینیر استفاده از ونیر بدون تراش و عدم انجام تراش دندان برای ونیر را کمی بحث برانگیز می کند.

 

ضخامت ونیر بدون تراش

اشاره کردیم که ونیرها بسیار نازک هستند. ضخامت این لمینت دندان بدون تراش بین ۰.۵ تا ۱ میلی متر است (تقریبا هم اندازه با لنزهای تماسی چشم). ضخامت لمینت دندان بدون تراش تقریبا نصف روکش های سرامیکی قدیمیست. برخلاف لمینت بدون تراش دندان، روکش های سرامیکی حداقل ۲ تا ۳ میلی متر هستند. همین اختلاف جزئی هنگام کار گذاشتن و اضافه شدن ضخامت دندان به روکش، بیشتر از آنچه فکر می کنید خود را نشان خواهد داد (مشاهده فیلم کامپوزیت دندان بدون تراش می تواند به شما کمک کند).

قرار دادن ونیر کامپوزیت بدون تراش روی دندان ها نتایج و عوارضی هم دارد. به طور کلی هر عاملی که باعث شود روکش استفاده شده به تمام نقاط دندان (خصوصا نقاط دور از دسترس) بچسبد، در سلامت و زیبایی دندان بسیار مفید است. نازک بودن ونیر بدون تراش یا لمینت دندان بدون تراش دقیقا ان امکان را (بدون تراش دندان برای ونیر) فراهم می کند.

 

ونیر بدون تراش

 

قیمت لمینت بدون تراش دندان

هنگام جستجو برای قیمت لمینت بدون تراش دندان و فیلم کامپوزیت دندان بدون تراش ممکن است به عباراتی مانند ونیر کامپوزیت قیمت یا ونیر کامپوزیت بدون تراش برخورد کنید. اما باید توجه داشته باشید که لومنیرز نازک تر از کامپوزیت است و ظاهر طبیعی تری دارد. قیمت لمینت بدون تراش دندان نیز نسبت به کامپوزیت بیشتر است و برای دندان های لب پریده نیز مناسب نیست. هر چند قیمت لمینت بدون تراش دندان بالاست، اما ماندگاری آن بیشتر است، نصب آن سریع تر انجام می شود، و راحت تر نیز برداشته می شود.

به طور کلی، قیمت لمینت بدون تراش دندان با توجه به نوع آن و محلی که آن را انجام می دهید، از ۵۰۰،۰۰۰ تومان تا ۲،۰۰۰،۰۰۰ برای هر دندان متفاوت است.

 

مزایای لمینت دندان بدون تراش

حالا که می دانیم ونیر بدون تراش و لمینت بدون تراش دندان چیست، در ادامه به مزایای لومینرها در روش لمینت دندان بدون تراش نسبت به روکش های سرامیکی قدیمی می پردازیم:

 

۱. ونیر بدون تراش و محافظت از دندان ها

مشخصا مهمترین مزیت ونیر بدون تراش عدم نیاز به تراش دندان برای لمینت یا همان تراش دندان برای ونیر است. این مورد که این دسته از روکش ها نیازی به تراشیدن دندان ندارند، آنها را به یکی از بی ضررترین گزینه ها موجود در بازار تبدیل کرده است.

 

۲. از بین بردن ترس از دندانپزشکی

در ادامه مورد قبل و حفاظت از دندان ها در ونیر کامپوزیت بدون تراش، دست نخوردن دندان ها باعث می شود کسانی که از روندهای دندانپزشکی می ترسند، بدون هیچ نگرانی لمینت دندان بدون تراش و ونیر کامپوزیت بدون تراش را انجام دهند. کافیست یک فیلم کامپوزیت دندان بدون تراش را ببینید تا متوجه شوید.

 

۳. عدم تراش دندان برای ونیر و کمترین حساسیت

قرار دادن این روکش ها با کمترین دستکاری دندان و بدون تراش دندان برای ونیر و تراش دندان برای لمینت همراه است. درنتیجه، دندان ها کمترین حساسیت ممکن را پس از قرار دادن ونیر کامپوزیت بدون تراش از خود نشان می دهند. این در حالیست که بروز حساسیت بعد از نصب روکش در صورت استفاده از روکش های قدیمی شایع است.

 

۴. لایه محافظتی بسیار قوی

ونیر کامپوزیت بدون تراش به دلیل نازک بودن کاملا روی مینای دندان چسبیده، و یک لایه محافظتی مقاوم را ایجاد می کند. برخلاف ونیر بدون تراش، روکش های سنتی پیش از چسباندن نیاز به آماده سازی دندان دارند. در نتیجه تراش دندان، ممکن است حفره ها و برآمدگی هایی در سطح مینای دندان (هنگام تراش دندان) ایجاد شده و چسبیدن روکش به خوبی انجام نشود. این مساله آسیب پذیری دندان ها را افزایش خواهد داد.

 

ونیر کامپوزیت بدون تراش

 

عوارض ونیر کامپوزیت بدون تراش

به عقیده بسیاری ونیر بدون تراش، لمینت دندان بدون تراش، بریج دندان بدون تراش و به طور کلی زیبایی دندان بدون تراش بیشتر یک شعار تبلیغاتیست. جالب است بدانید در هیچ مرجع علمی، تراش دندان برای ونیر، تراش دندان برای لمینت و… (حتی تراش دندان برای لمینت) نفی نشده، و به این نکته که این عمل ها باید بدون تراش دندان انجام شود اشاره نشده است. قطعا برای داشتن یک درمان مناسب، سطح دندان باید آماده شود تا پزشک یک باند مناسب برای نصب روکش داشته باشد کنیم.

امروزه بازار قیمت لمینت بدون تراش دندان، فیلم کامپوزیت دندان بدون تراش، بریج دندان بدون تراش و… بسیار داغ است. این امکان وجود دارد که در برخی از بیماران با توجه به موقعیت و شرایط دندان های آنها بتوان کار را با کمترین میزان تراش یا بدون تراش دندان برای ونیر و تراش دندان برای لمینت انجام داد. اما اگر ونیر کامپوزیت کاملا بدون تراش باشد، باند قوی و طولانی مدتی بین دندان و ونیر رخ نخواهد داد و فرد پس از مدتی دوباره به ترمیم و جایگذاری ونیرها نیاز خواهد داشت.

بنابراین در مواردی که حداقل تراش دندان برای ونیر نیاز است، برای آماده سازی سطح برای باندینگ مناسب، سطح معمولا باید در حد ۰.۱ میلی متر تراشیده شود تا پزشک بتواند چسب را بر روی دندان قرار دهد. توجه داشته باشید که در تراش دندان برای ونیر عدد یکسانی برای افراد و دندان ها وجود ندارد و برای هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است.

۵/۵ - (۵ امتیاز)
روش صحیح مسواک زدن
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها